Először nyert a PINKK, először kapott ki a BEAC

A TF az Ajka ellen hatalmas és izgalmas küzdelemben őrizte meg veretlenségét - a Csata valamivel könnyebben érte ezt el a Tatabánya kárára.

A BEAC Pécsre, a Vasas pedig Debrecenbe utazott le második csapata második sorával és ki is kapott a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság piros csoportjában. A TF az Ajka ellen hatalmas és izgalmas küzdelemben őrizte meg veretlenségét - a Csata valamivel könnyebben érte ezt el a Tatabánya kárára. A PINKK erős felállásban pályára lépve egy biztos siker formájában Székesfehérvárott szerezte meg első győzelmét.

A zöld csoportban a soproni Sportdarázs Győrben nyerte meg a megyei rangadót, a Szeged Nagykanizsán veretlen, az ELTE-Fortis viszont Baján nyeretlen maradt.

Piros csoport:

TFSE - Ajka 59-57
A 2. negyed közepéig tartotta a lépést az Ajka a TF-fel, ám a félidő hajrájában 23-22-ről egy 12-3-mal szünetre 10 pontos előnyt szerzett a Varga Barbara (17/6 pont, 10 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz)-Karlócai Julianna (16/9 pont - 20 mezőnykíséret - 13 lepattanó, 3 gólpassz) duó vezette, s egyik legjobbját, a beteg Németh Almát nélkülöző veretlen vendéglátó amely hamar elveszítette másik magas játékosát is, a bokasérülést szenvedett Kováts Gabriellát. A harmadik negyedben állandósult a hazai együttes 5 és 10 pont közötti vezetése, ám a negyed végén egy 6-2-es "részhajával" 4 pontra felzárkózott a szívósan küzdő, Takács Emese (13/3 pont, 3 lepattanó, valamint Pap Regina (8 pont, 3 lepattanó), Markó Dorina (8 pont - 9 mezőnykísérlet - 4 gólpassz) és Kaposi-Demeter Hanna (8 pont - 11 mezőnykísérlet - 13 lepattanó, 2-2 eladott labda és blokk) pontjaira  építő ajkai együttes. A záró etapban sokáig tartotta 4-7 pontos előnyét a TF, a végjáték azonban roppant izgalmasan alakult. A 37. percben 3,  a 39.-ben pedig Balsay Anna (7/3 pont - 11, mezőnykísérlet - 10 lepattanó) triplájával 1 pontra felzárkóztak a vendégek. Az utolsó percben Varga bedobott egy büntetőt, ám még Balsay büntetőkből egyenlíthetett volna, ám mindkettőt kihagyta, így végül a TF ha nehezen is, de megőrizte veretlenségét.

Aluinvent DVTK Miskolc U23 - Kecskeméti KC 54-71
Az első három negyedet kézben tartva a záró etap előtt 22 ponttal járt ellenfele előtt a Kálló Dóra (21/3 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz, 8 szerzett, 3 eladott labda)- Schlégl Odett (17/9 pont, 10 lepattanó) kettős hatékony játékára alapozó vendég kecskeméti együttes. A záró etapban valamit "kozmetikázva" veresége mértékén 20 ponton belülre kerültek a miskolci fiatalok, akik közül Suhajda Vanda (9/9 pont - 14 mezőnykísérlet - 4 lepattanó) és Eperjesi Nóra (9/3 pont - 15 mezőnykísérlet - 5 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz) volt a két legeredményesebb játékos.

DEAC-DSI - Vasas Akadémia 63-51
Az értékes debreceni diadal értékét nem csökkenti, hogy a Vasas második csapatának második sora ellen érte el. Az első szakasz után még az elsősorban Nadja Szmailbegvics (10 pont, 3 lepattanó) és Tóth Franka (9 pont) eredményességére építő Vasas vezetett. A folytatásban az elsősorban Gál Annamária (14 pont, 8-8 lepattanó és eladott labda, 7 gólpassz) és Földvári Andrea (13 pont, 14 lepattanó, 3 szerzett labda) vezette, a lepattanózást 49-35-re megnyerő DEAC fokozatosan ellenfele fölé kerekedett, s megérdemelt győzelmet aratott.

Nyíregyházi Kosársuli - BKG DSE Szigetszentmiklós 31-86
Farkasinszki Orsolya, Fekete Dóra és Takács Anna nélkül az erősen tartalékos  nyíregyháziak vajmi kevés ellenállást tudtak kifejteni, így a lepattanózást 54-32-re nyerő vendégek Aldazabal Laura (21 pont, 14 lepattanó, 2-2 gólpassz, blokk és eladott, 3 szerzett labda). Lakatos Dóra (17/15 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda), Gundel-Takács Anna (14 pont, 3 lepattanó) Kovalcsik Emese (10 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda) és Katona Bianka (10 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz) vezérletével könnyed, fölényes győzelmet arattak. Hazai részről Páll Vivien (8 pont - 10 mezőnykísérlet - 9 lepattanó, 2-2 blokk és eladott, 4 szerzett labda) volt a legjobb.

Csata DSE - Tatabányai KC 75-54
Minden negyedet megnyerve - volt, amelyet 2, akadt, amelyet 9 ponttal - arattak biztos győzelmet a Csata a Mányoky Réka (18/9 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz, 5 szerzett labda)-Radócz Fanni (15/9 pont, 3 eladott labda)-Horváth Fruzsina (12 pont, 7 lepattanó)-Angyal Barbara (11/3 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz) kvartett vezette fiataljai. A tapasztaltabb játékosok alkotta Tatabányából Doktor Anna (12/3 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz), Horváth Szilvia (12 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz), valamint Farkas Fanni (11 pont) nehezítette meg leginkább a veretlen éllovas dolgát.

Dávid Kornél KA - PINKK SE 45-79
Két Szegedről igazolt játékosa, Vári Zita (23 pont, 5 lepattanó, 6 szerzett labda), s Jáhni Zsófia (18/3 pont, 15 lepattanó, 5 eladott labda, 4 gólpassz), valamint Molitor Dorottya (11 pont, 3 lepattanó) és Szűcs Lilla (10 pont, 11 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz) jó és eredményes játéka révén a lepattanózást 63-41-re megnyerve egy fölényes diadal formájában szerezte meg első győzelmét az ezúttal igen erős összetételben pályára lépő PINKK. Hazai részről egyedül a sokat vállaló Nagy Annamária (13/3 pont - 22 mezőnykísérlet, 5 lepattanó, 4 eladott labda) jutott 10 pont fölé, Ehmann Dalma 6 ponttal - 7 mezőnykísérletből - 8 lepattanóval és 3 eladott labdával zárta a találkozót.

PEAC-Pécs Pingvinek - ELTE-BEAC Újbuda 95-55
A BEAC a piros csoportban az összecsapás előtt veretlen második csapata a második sorával érkezve a Pécsre Molnár Zsófia (12/6 pont, 7 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz), Nagyi Tímea (12 pont, 5 lepattanó) és Galántai Alma (10/6 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz) eredményessége révén az első negyedben még partiban volt a pécsi fiatalokkal. A második negyedtől az egységes csapatjátékkal kirukkoló hazaiak Nagy Gabriella (16 pont, 10 lepattanó), Kovács Kitti (15 pont, 7 lepattanó), Tenyér Zsófia (12 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda, 6 gólpassz), Jelena Radonjics (10/3 pont - 12 mezőnykísérlet - 6-6 lepattanó és gólpassz) és Habling Lara (10 pont, 6 lepattanó) vezérletével nyomasztó fölénybe kerültek és végül kerek 40 pontos győzelmet arattak.

Zöld csoport:

Széchenyi KA Győr - Sportdarázs 52-66
A veretlen csapatok megyei rangadójának 32. percéig fej-fej mellett haladt a két rivális. Ekkor még az elsősorban Nagy Rebeka (14/3 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 5 gólpassz), Szirony Dorina (9/3 pont, - 3/3 dupla, 1/1 tripla - 4 szerzett, 5 eladott labda) és Biczó Laura (9 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda) találatira alapozó vendéglátó győri együttes vezetett 48-47-re. Ezt követően azonban "robbantottak" Szeli Kitti (29/6 pont, 12 lepattanó, 4 szerzett labda), Varga Sára (17 pont - 18 mezőnykísérlet - 7 lepattanó, 3-3 gólpassz, szerzett és eladott labda), valamint Bakó Patrícia (10 pont, 8 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 4 gólpassz) vezérletével a vendég soproniak, egy 13-0-s 2 perces "száguldást" bemutatva eldöntötték a megyei derbit a maguk javára.

Bajai NKK - ELTE-Fortis 79-51
A nyitó etap közepén 19-6-ra vezetett a Baja, amely ezzel adott alaphangot fölényes sikerének. A hazaiak elsősorban Hilcz Alexa (21/15 pont), Kucsora Réka (20/6 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 gólpassz) és Nagy Laura (10 pont, 3 lepattanó) eredményességének köszönhetően minden negyedet megnyertek, A vendégek főként Kenyeres Anett (14/3 pont), Regedánszki Tamara (10 pont, 6 lepattanó), valamint Stekler Kamilla (8 pont, 6 lepattanó, 2-2 blokk és szerzett, 3 eladott labda) jóvoltából csak időnként tudták kiegyenlítetté a játékot.

MAFC - ZTE NKK II 98-47
Minden negyedet megnyerve, a harmadik etapban valósággal átrohanva a zalaiakon, s sikerét ekkor fölényessé téve a MAFC Horváth Enikő (19/9 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz), Lutche Klaudia (19 pont, 7 lepattanó 4 eladott labda) Fülep Csilla (14/9 pont - 15 mezőnykísérlet - 4 lepattanó, 7 gólpassz), Hercze Szandra (14/9 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) és Horváth Anna (11 pont, 7 lepattanó) ponterős játékának köszönhetően vert 51 pontot a zalai együttesre a MAFC. A vendégektől Hersics Adrienn (9/3 pont - 10 mezőnykísérlet - 9 lepattanó) bizonyult a legjobbnak.

Kanizsai Vadamcskák SE - Szegedi KE 56-68
A 24-13-ra megnyert második negyednek, valamint a Kecskés Fanny (21 pont, 10 lepattanó)-Nagy Lili (12/6 pont, 5-5 eladott labda és gólpassz)-Horváth Zsanett (11 pont, 5 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda) trió eredményességének köszönhetően őrizte meg veretlenségét Nagykanizsán a Szeged. Hazai Részről leginkább Zsámár Lili (26/6 pont, 5 lepattanó, 7 szerzett, 6 eladott labda), Bánhegyi Beatrix (12 pont, 5 lepattanó) és Hegyi Vivien (10/6 pont - 12 mezőnykísérlet - 6 eladott labda, 3 gólpassz) próbálta leginkább megnehezíteni a szegediek dolgát.

MTK Budapest II - Szolnoki MÁV SE 53-48
Az első percekben még a vendégek vezettek, de 4-6 után egy 8-0-lal fordított, s ellépett az MTK II. A folytatásban kiélezett, szoros "üldözőverseny" alakult ki. A Szolnok felzárkózott, majd a második etap elején 8 ponttal is meglépett a Schirochy Szonja (16 pont, 8 lepattanó), Gróf Tímea (12 pont, 3 eladott labda) és Halmosi Anna (8-8 pont és lepattanó) találataira építő MTK, de a szolnokiak Baczuk Virág (18/3 pont - 21 mezőnykísérlet - 6 lepattanó, 3 szerzett labda), Munkácsi Adél (10 pont, 3-3 eladott labda és gólpassz), valamint Munkácsi Enikő (8 pont, 10 lepattanó, 4 eladott labda) felzárkóztak. A vendégeknek többször is volt esélyük fordítani, de a kritikus helyzetekből rendre a hazaiak jöttek ki jobban. Az utolsó percre például 48-48-cal fordultak a felek, a végjátékot, s a mérkőzést az MTK csapata nyerte.