EuroCup: drámai csatában maradt le a Szekszárd a döntőről

Az utolsó percet még egypontos előnnyel kezdte a magyar csapat, a befejezés viszont nem sikerült jól.

Női EuroCup, elődöntő:

Reyer Venezia - Atomerőmű KSC Szekszárd 63-58 (17-17, 18-16, 13-14, 15-11)

Igazi hullámvasút volt. Sokkal jobban kezdte a találkozót a Szekszárd, az 1. negyed közepére 10 pontos előnybe került (5-15), erre viszont érkezett a válasz a Veneziától, akik a játékrész végére kiegyenlítettek. Az olaszok lendülete a rövid pihenő után sem hagyott alább, hamarosan már ők voltak 7 pontos előnyben (26-19), vagyis egy 24-4-es futással tudtak válaszolni a magyar csapat jó kezdésére. Ezt követően tudta annyira rendezni a sorait a Szekszárd, hogy ne kerüljön nagyobb bajba, és a félidő hátralévő részében hol felzárkóztak (26-25), hol pedig ismét leszakadtak (33-25). A fordulás után a vezetést is sikerült visszavenni egy 0-10-es szakasznak köszönhetően (37-43), majd ezt követően végig egymás közelében maradtak a csapatok. A 4. negyedben mindkét csapat rendkívül idegesen, sok hibával játszott, perceken keresztül alig találtak be a csapatok, és ez inkább a Szekszárdnak feküdt, viszont 45 másodperccel a vége előtt ismét a Venezia szerzett vezetést (59-58). Bonner ezt követően két dobást is elrontott, miközben az olaszok higgadtan büntetőztek, így végül ők jutottak be a EuroCup döntőjébe.

Gyengébben dobott a Szekszárd. A magyar csapatban négyen is eljutottak 10 pontig, jól eloszlottak a terhek, ugyanakkor hasonló volt a helyzet a túloldalon is, ahol szintén 4 játékos ért el kétszámjegyű termést. A Szekszárd jobban triplázott (8/26), mint ellenfele (3/16), összességében viszont sokkal gyengébben dobott mezőnyből, mindössze 31,1%-kal, míg a Venezia 36,2%-kal célzott. A magyar csapatban Goree (13 pont, 8 lepattanó) zárt a legeredményesebbként, Friskovec (12 pont) bebombázott 4/7 triplát, míg Studer (10 pont, 6 lepattanó, 7 gólpassz) sokoldalú teljesítménnyel rukkolt elő. A végén kétszer is dobást hibázó Bonner (10 pont, 10 lepattanó) dupla-duplázni tudott, ugyanakkor a dobásai nem estek, mindössze 4/21 kísérlete ért célba.

A Szekszárd legjobb dobói: Goree 13/6, Friskovec 12/12, Bonner 10/3, Studer 10