Euroliga: hatalmas győzelmet aratott a Sopron

A Cegléd viszont búcsúzott az Európa Kupától.

Női Euroliga, negyeddöntő, 1. mérkőzés:

LDLC ASVEL Feminin - Sopron Basket 66-94 (20-20, 12-25, 14-23, 20-26)

Az első 10 perc során szinte végig csak az eredmény után futott a Sopron, de francia riválisa nem tudott érdemi előnyt kiépíteni ekkor. A 2. negyed hasonlóan indult, de szerencsére egészen máshogy folytatódott, ugyanis a magyar csapat ekkor összerakott egy olyan periódust, ami alatt 21 pontot szerzett, miközben 4 egységen tartotta ellenfelét (26-41). A folytatásban is a 2. negyedtől mutatott formáját hozta a Sopron, amire építve végül nagyon meggyőző, 28 pontos győzelmet aratott. Gabby Williams (24 pont, 5 lepattanó) kiválóan játszott, Brooks is beszórt 19 pontot, összesen 5 játékos ért el kétszámjegyű termést, és csapatszinten 7/13 tripláját is elsüllyesztette a Sopron, magabiztosan várhatják a visszavágót.

A Sopron legjobb dobói: Williams 24/6, Brooks 19/6, Krajisnik 15/3, Walker 15/3

Női Európa Kupa, nyolcaddöntő:

Flammes Carolo Basket - VBW CEKK Cegléd 81-46 (16-10, 22-20, 20-12, 23-4)

Hamar hátrányba került a Cegléd, miután az 1. negyed közepén egy 10-0-s futással a kezébe vette az irányítást a Carolo, és innentől kezdve arról szólt a mérkőzés, hogy a magyar csapat igyekezett ledolgozni a hátrányát. A fordulás után valami megtört a Ceglédnél, miután a 3. negyedben nem sikerült közelebb zárkózni, és 52-42 után következett a teljes összeomlás, az utolsó 11,5 percet 29-4-re veszítették el. A magyar csapat legeredményesebb játékosa az 5/7 dobását elsüllyesztő Moore lett 15 ponttal.

A Cegléd legjobb dobói: Moore 15, McBryde 9/6, Ortiz 6/6, Ruják 6