Euroliga: második meccsét is megnyerte a Sopron

A Bourges után a Landest is megverte Gáspár Dávid alakulata, remek helyzetből várja a folytatást.

Női Euroliga, D-csoport

Basket Landes - Sopron Basket 59-70 (16-22, 15-20, 18-10, 10-18)

A soproni buborék utolsó mérkőzését jobban kezdte a magyar csapat, kintről-bentről nagyon hatékonyan dolgoztak, különösen a 3/3 triplát bevágó, első félidőben 15 pontot szóró Williams volt elemében, de Jelena Brooks és Megan Walker is szállította a pontokat. Az első félidőben 6/12 triplát szórt a labdát nagyon szépen járató Sopron, a túloldalon csak a centerként sok gondot okozó Aby Gaye emelhető ki, néha esetlegesen játszottak a franciák.

Fordulás után sebességet váltott védekezésben a Landes, ami nem ízlett a Sopronnak, a franciák 10 pont feletti hátrányból pár perc alatt 43-46-ra feljöttek, onnantól kezdve végig 1-2 kosáron belül maradtak a harmadik negyed végéig. A záró játékrészben aztán a franciák több könnyű dobáskísérletet rontottak el, ezt pedig Fegyverneky és Brooks megbüntette a triplavonalon túlról, öt perccel a vége előtt ismér nyolc ponttal vezettek a hazaiak. Innen már nem volt visszaút a Landes számára, Gáspár Dávid csapata újabb győzelmével remek helyzetbe került a 2021-es folytatásra.

A Landes legjobb dobói: Gaye, Vukoszavljevics 12-12, Ayim 11/3.
A Sopron legjobb dobói: Williams 18/12, Brooks 18/6, Fegyverneky 8/3, Krajisnik 8.

fotó: fiba.basketball