Magabiztos győzelmével a Soproné a Magyar Kupa

A Diósgyőrnek esélye sem volt a fináléban. A bronzmeccsen nagy csatában verte a Szekszárd a PEAC csapatát.

Női Magyar Kupa, bronzmérkőzés:

PEAC-Pécs - Atomerőmű KSC Szekszárd 64-70 (14-18, 15-19, 19-12, 16-21)

Hamar magához ragadta a kezdeményezést az Atomerőmű, és egy 3-11-es periódusnak köszönhetően 8 pontos előnybe kerültek az első negyed derekán. A következő percekben a PEAC igyekezett zárkózni, és ez sikerült is nekik, Wentzel kosara után 27-28 állt az eredményjelzőn, de a félidő utolsó perceit ismét megnyomta a Szekszárd, és egy 2-9-es futás után mehettek el pihenőre (29-37). A fordulást követően nagy lendülettel jött ki a Pécs, és 42-41-nél a vezetést is át tudták venni, de a Szekszárd rendezni tudta a sorait, így kiélezettnek ígérkezett az utolsó 10 perc. Itt az Atomerőmű ismét 8 pontos előnyt épített ki, de a PEAC innen is felállt és támadhattak az egyenlítésért az utolsó percben, de Andusic hibázott, majd McCall elsüllyesztett 2 büntetőt, végül pedig Wentzel eladott labdája el is döntötte az érdemi kérdéseket, így a Szekszárdé lett a bronzérem.

A Pécs legjobb dobói: Wentzel 23/12, Sánta 11/9, Andusic 10

A Szekszárd legjobb dobói: Friskovec 15/9, McCall 12, Studer 11/3

Női Magyar Kupa, döntő:

Aluinvent DVTK - Sopron Basket 56-79 (14-21, 7-25, 20-18, 15-15)

Kiélezett játékott hozott az első néhány perc, mindkét csapat tudott vezetni pár ponttal az elején, majd végül az első negyedben 8 pontig jutó Fegyverneky vezetésével a Sopron tudta magához ragadni a kezdeményezést. A következő 10 perc során gyakorlatilag el is döntötték a finálé kimenetelét, 25 pontot szereztek ekkor, miközben a Diósgyőrt mindössze 7 egységen tudták tartani. A fordulást követően igyekezett közelebb kerülni ellenfeléhez a DVTK, az egész meccsen remeklő Keyona Hayes (17 pont, 20 lepattanó, 34-es VAL) vezérletével ez átmenetileg sikerült is, de egy pillanatig sem forgott veszélyben a Sopron győzelme, a második félidőben végig jelentős előnyben játszhattak. Náluk senki sem emelkedett ki annyira egyénileg, mint a túloldalon Hayes, ugyanakkor mindenki kivette a részét a sikerből, 8 játékos szerzett náluk 7 és 13 pont között, és emellett 9/22 triplát is elsüllyesztettek. A soproniak ezzel 10. alkalommal diadalmaskodtak a Magyar Kupa küzdelmeiben.

A DVTK legjobb dobói: Hayes 17/3, Kányási 11/3, Mokango 10/6

A Sopron legjobb dobói: Brooks 13/3, Fegyverneky 11/3, Williams 10