Női Amatőr: már csak a Szeged veretlen a zöld csoportban

A páros negyedekben fölényben játszva a Csata simán nyert a BEAC otthonában a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság piros csoportjának rangadóján.

A PEAC azok után, hogy hosszabbításban nyert Kecskeméten, nagy verésbe szaladt bele Ajkán. Miskolcon zsinórban 5 elszenvedett vereség után nyerni tudott a Nyíregyháza, A zöld csoportban a veretlenek ütközetét a Szeged nagy csatában nyerte meg a soproni Sportdarázs ellen, a zalai derbit pedig a Nagykanizsa nyerte Zalaegerszegen.

Piros csoport:

Kecskeméti KC - PEAC-Pécs Pingvinek 50-54
A végig szoros, kiegyenlített, kemény, küzdelmes találkozót a 39. perc végén két büntetővel mentette hosszabbításra a Pucz Eszter (15 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda), valamint Milica Vojinovics (11 pont, 7 lepattanó) vezette pécsi csapat a leginkább Kiss Eszter (12-12 pont és lepattanó, 4 eladott labda) és Kálló Dóra (10/9 pont, 13 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett, 8 eladott labda) eredményességére építő kecskemétiek otthonában. Bár a ráadásban a hazaiak szerezték meg a vezetést, azt követően már csak egyetlen jó büntetőre voltak képesek, míg a hosszabbítást jobban bíró pécsi lányok 7 pontot is szereztek, így a vendégeké lett a győzelem.

Aluinvent DVTK Miskolc - Nyíregyházi Kosársuli 70-75
Végig kiegyenlített, szoros találkozón, a záró etap közepén még 3 ponttal a Bacsó Zsófia (12/6 pont, 5 lepattanó)-Eperjesi Nóra (12 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz, 6 eladott labda)-Szegeczki Nóra (10/3 pont) trió vezette hazaiak álltak jobban. Az utolsó bő 3 percet azonban 10-2-re nyerve, elsősorban Farkasinszki Orsolya (26 pont, 23 lepattanó, 5 gólpassz), Takács Anna (15/9 pont - 21 mezőnykísérlet -   4 lepattanó) és Borza Laura (12 pont - 13 mezőnykísérlet - 8 lepattanó, 5 gólpassz) ponterősségére alapozva a lepattanózást 60-43-ra nyerő nyíregyházi együttes a maga javára fordította a mérkőzést.

Ajka - PEAC-Pécs Pingvinek 85-37
A mérkőzést előtti napon, Kecskeméten hosszabbításban diadalmaskodó, Ajkára tartalékos összetételben utazó Nagy Gabriella (9 pont, 10 lepattanó) és Pucz E. (9 pont - 16 mezőnykísérlet - 8 eladott labda) vezette pécsi együttes nem tudott jelentős ellenállást kifejteni. A hazaiak egységes csapatjátékot bemutatva, elsősorban Pap Regina (12/3 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz), Csikász Anna (12 pont, 7 lepattanó), Kaposi-Demeter Hanna (12 pont, 6 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett, 4 eladott labda) és Kulcsár Bianka (11/3 pont - 12 mezőnykísérlet) jóvoltából fölényes győzelmet arattak.

PINKK SE - TFSE 49-80
A Karlócai Julianna (13 pont - 17 mezőnykísérlet - 18 lepattanó, 5 gólpassz)-Fuisz Viktória (12/6 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz)-Révész Sára (11/3 pont)-Varga Barbara (10 pont - 13 mezőnykísérlet - 5 lepattanó) kvartett vezette TF a 19-5-re megnyert első negyeddel - valamint a 65-39-re nyert lepattanózással - alapozta meg magabiztos sikerét. A hazai együttesből egyedül Molitor Dorottya (14/6 pont - 15 mezőnykísérlet - 6 lepattanó, 3 eladott labda) jutott 10 pont fölé.

Dávid Kornél KA - Tatabányai KC 39-55
A fehérvári fiatalok Ehmann Dalma (12 pont, 7 lepattanó) és Nagy Annamária (10 pont - 17 mezőnykísérlet, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz) vezetésével valósággal "nekiestek" az álmosan kezdő Tatabányának, s 9 pontos előnyt szereztek az első negyedben. A folytatásban rendezte védekezését a vendégcsapat, amely bár a szünetben még 3 pontos hátrányban volt, a 3. negyedben elsősorban Zólyomi Karina (12 pont, 6 lepattanó) és Doktor Anna (9/6 pont - 14 mezőnykísérlet - 3-3 lepattanó és gólpassz, 6 szerzett labda) jóvoltából fordított, s eldöntötte a meccset a maga javára. Érdekesség, hogy a lepattanó csatát a hazaiak nyerték 47-39-re, ám vereségükben jelentősen közrejátszott a gyenge dobóforma, az 1/17-es, nem egészen 6%-os triplamutató.

ELTE-BEAC - Csata DSE 49-84
A rangadón a mezőny legjobbja, György Tímea (18 pont, 17 lepattanó, 3 eladott labda), valamint a szintén dupla-dulpláig jutó Vincze Virág (12/3 pont, 10 lepattanó, 4 eladott labda) eredményességére építő hazaiak csupán a páratlan negyedekben tudtak felnőni az egységes csapatjátékkal kirukkoló, Csatához. A vendégek elsősorban Horváth Fruzsina (13/3 pont, 9 lepattanó), Radócz Fanni (12/6 pont), Solymosi Noémi (11 pont, 7 lepattanó) és  Pálinkás Enikő (11 pont, 3 lepattanó, 5-5 szerzett labda és gólpassz) hatékony játéka révén, a páros etapokban nagy fölényben játszva simán nyerte a rangadót. Bár a lepattanó harcot 50-47-re a BEAC fiataljai nyerték, eladtak 20 labdát, míg a vendég oldalon ez a szám csupán 7 volt.

BKG DSE - DEAC DSI 83-44
Az első negyedben még partiban volt a Földvári Andrea (17 pont, 9 lepattanó)-Kernács Réka (11 pont) kettős vezette debreceni együttes a hazaiakkal, ám a 22-2-re (!) megnyert második negyeddel főleg Shirian Fatime (15/3 pont, 5 lepattanó), Aldazabal Laura (15 pont), Lakatos Dóra (9/6 pont, 4 gólpassz) és Kovalcsik Emese (9 pont, 3 lepattanó) találataira építő BKG eldöntötte a meccset a maga javára.

Zöld csoport:

ZTE NKK II - Kanizsai Vadmacskák 56-63
A 7 ponttal megnyert első negyednek, valamint elsősorban Zsámár Lili (20/3 pont - 21 mezőnykísérlet - 10 lepattanó, 5 szerzett, 6 eladott labda, 7 gólpassz), Bánhegyi Beatrix (16 pont, 12 lepattanó) és Gutai Flóra (12 pont, 5 lepattanó) eredményes játékának köszönhetően a vendég nagykanizsaiak nyerték a zalai rangadót. A hazaiak Horváth Fruzsina (21 pont,8 lepattanó, 5-5 szerzett és eladott labda) és Böcskei Réka (13 pont,7 eladott labda, 3 gólpassz) kiegyenlítetté tették a játékot, sőt a 38. percben 2 pontra is feljöttek, de ez a jelek szerint sokat kivett belőlük, a végjáték a Kanizsai Vadmacskák együtteséé volt.

Szombathelyi Egyetem - Széchenyi KA Győr 49-88
A lepattanózást "döntő fölénnyel, 59-32-re nyerő vendég győriek főként Biczó Laura (15 pont, 17 lepattanó, 5 eladott labda), Szirony Dorina (15 pont, 6 lepattanó, 4-4 szerzett labda és gólpassz), Rabi Kiara (12 pont, 5 lepattanó) és Baffy Fanni (11/3 pont, 5 lepattanó) ponterős játéka révén már az első félidőben eldöntötték a mérkőzést. Szünet után a Jakubvics Dóra (12 pont - 15 mezőnykísérlet - 6 lepattanó, 5 eladott labda, 3 gólpassz)-Szabó-Haklits Zsuzsanna (10/3 pont - 18 ,mezőnykísérlet - 11 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz) kettős vezette hazaiak ugyan kiegyenlítetté tették a játékot, de a fölényes győri győzelmet nem fenyegette veszély,

Szeged KE - Sportdarázs 59-54
Küzdelmes, érdekes és izgalmas - e jelzőkkel illethető a zöld csoport két veretlen együttesének találkozója. Kiegyenlített játékkal kezdődött a rangadó, majd az első negyed hajrájában az elsősorban a Kecskés Fanny (20 pont - 21 mezőnykísérlet - 14 lepattanó, 3 szerzett labda)-Horváth Zsanett (16 /3 pont, 7 lepattanó) duó tagjainak találataira építő Szeged egy 8-0-s rohammal ellépett. A 3. negyed közepén 1 pontra feljött, a záró etapban pedig - rövid időre - kétszer is fordítani tudott a vezetést a Karácsony Tünde (14 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz), Kocsis Fanni (13 pont - 16 mezőnykísérlet - 4 lepattanó, 3 szerzett labda) és Varga Sára (12 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz) vezette soproni együttes. A 36. percben történt ez meg utoljára, ugyanis 54-53-as vendég vezetés után Nagy Lili (9/6 pont, 5 eladott labda, 3 gólpassz) triplája szinte sokkolta a vendégeket, akik az utolsó 4 percben már nem tudtak pontot szerezni, így nagy csatában a szegediek őrizték meg veretlenségüket.

Szolnoki MÁV SE - Bajai NKK 48-58
Két dupla-duplát elérő játékosa, Szöllősi Boglárka (18/18 pont, 10 lepattanó) és Kucsora Réka (15/3 pont, 11 lepattanó, 8 eladott labda, 7 gólpassz), valamint Hilcz Alexa (11/9 pont, 5 gólpassz) vezérletével  az első negyedben 9 pontos előnyt szerzett a Baja. A folytatásban már kiegyenlítettebb volt a játék, de a 3. negyed végéig tovább nyílt az olló. A záró etapban az elsősorban Baczuk Virág (18/3 pont) ponterősségére építő - Munkácsi Adél 9/3 pontig jutva lett a hazaiak második legeredményesebb játékosa - hazaiak 10 pontra feljöttek, de nem tudták kétségessé tenni a bajai sikert.

ELTE-Fortis - MAFC 52-75
A "magányos szélmalomharcot" vívó Stekler Kamilla (25/3 pont, 10 lepattanó) egyedül, érdemben segítő pontszerző társ nélkül nem tudta győzelemre vezetni a hazai együttest. A csapatként "több lábon álló MAFC elsősorban Lutche Klaudia (21/6 pont, 9 lepattanó), Fülep Csilla (11/3 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz), Hercze Szandra (10/3 pont, 5 lepattanó) és Horváth Enikő (10 pont - 11 mezőnykísérlet - 4 lepattanó) eredményességének, no meg az 58-42-re megnyert lepattanózásának köszönhetően biztosan győzött.