Női Eb-selejtező: Nehezen indult, sima lett a vége

Az első másfél negyedben Szlovákia akarata érvényesült, ezt követően azonban átvettük az irányítást, és 14 pontos győzelmet arattunk.

A magyar női válogatott ma este második mérkőzését játszotta a 2021-es Európa-bajnokság selejtezősorozatában - a mieink a Hollandia elleni vereség után Szlovákiát fogadták Sopronban.

Renkívül nehezen indult a találkozó Székely Norbert együttese számára, amely nem találtáa a ritmust: alapvetően nehezen törtük fel a szlovákok védelmét, emellett sok ziccer maradt ki, ráadásul sok második esélyt engedélyeztünk ellenfelünknek ki nem kényszerített hibák, a saját palánkunk alatt eladott labdák után. Fej-fej mellett haladt a két együttes, de a vendégek két hármassal megugrottak az első felvonás végén (13-19).

A második játékrész sem kezdődött jobban semmilyen tekintetben, 13-21-nél és 16-24-nél kétszer is nyolc pont volt a lemaradásunk. Kiss Virág hármasa fújt ébresztőt a mieinknél, akiknél Határ Bernadett és Zele Dorina is megállíthatatlan volt a negyed második felében - az ő kosaraikkal pillanatok alatt fordítottunk, és a félidőre négy ponttal megléptünk a teljesen megálló szlovákok ellen (36-32).

A fordulás után beindult a magyar henger, amihez nagyon kellett Kiss újabb két triplája a harmadik negyed közepén. A mieink ekkor egyértelműen jobban, a szlovákok pedig tanácstalanul játszottak, Lelik Réka két kosara után már 21 pont volt a különbség a 29. perc kezdetén (58-37). Északi szomszédaink némileg kozmetikáztak az eredményen a negyed végére, de így is tetemes volt a lemaradásuk (60-43).

Megálltunk elöl, így a szlovákok néhány triplával közelebb is férkőztek, nagyon kellett Studer Ági hármasa a 34. perc közepén (67-52). Studer gólpasszaival, kosaraival nagyszerűen fogta össze ekkor a csapatot, és lényegében ebben a szakaszban el is dőlt a győztes kiléte, csak a különbség volt a kérdés. A mieink végül 73-59-re nyertek, így két meccs után 1-1-gyel állnak a csoportban.

Magyarország - Szlovákia 73-59 (13-19, 23-13, 24-11, 13-16)