Női Euroliga: Fantasztikus Sopron, újra Final Fourban a magyar bajnok!

Roberto Iniguez együttese a Bourges otthonában is győzött, 2-0-ra megnyerte párharcát, így az előző idény után idén is bejutott a női Euroliga négyesdöntőjébe!

Női Euroliga, Negyeddöntő, 2. mérkőzés
Bourges Basket (francia) - Sopron Basket (magyar) 64-74 (18-19, 11-15, 16-17, 19-23)

A Bourges legjobb dobói: Ouvina 12/6, Johannés 11/3, Raincock-Ekunwe 10, Plouffe 10, Chartereau 9/9.

Sopron Basket: Turner 8, Fegyverneky 6, Crvendakics 16/6, Dupree 13, Zahui 8.
Csere: Casas 5, Jovanovics 18.

Továbbjutott: a Sopron Basket 2-0-s összesítéssel.

A meccs teljes statisztikája!

A mérkőzés elején felváltva vezettek a csapatok, hol az egyik, hol a másik gárda vezetett - 16-11-nél Roberto Iniguez, a Sopron vezetőedzője időt is kért a 8. perc közepén. Hatott a megbeszélés, Tina Jovanovics kosaraival nemcsak feljött, fordított is a magyar alakulat az első negyed végére (18-19).

A második negyedben Crvendakics és Johannés váltottak kosarat, de borzasztóan sokáig 21-21 állt az eredményjelzőn, a felvonás felénél is döntetlen volt az állás (23-23). Jovanovics két duplájára még volt válasza a franciáknak, az utolsó bő két perc azonban Alekszandra Crvendakicsról szólt - neki és Candice Dupree kosarának köszönhetően 5 pont volt a Sopron Basket előnye a nagyszünetben (29-34).

A fordulás után 5 pont környékén maradt a távolság. A franciáknak Fegyverneky Zsófia és Dupree megállításával voltak gondjaik, Amanda Zahui pedig 9 pontra növelte a különbséget a negyed felénél (33-42). Zahui és Fegyverneky révén egyszer a 10 pontot is meghaladta a vendégek előnye - irányítottuk a mérkőzést, de a hazaiak a játékrész utolsó percében visszajöttek 6 pontra (45-51).

A Sopron a záró szakasz elején 10 pontra növelte fórját, és innen már nem volt visszaút a házigazda számára. Egyszer, 4 perccel a vége előtt még visszaküzdötte magát a Bourges 6 pontra (57-63), de Queralt Casas két büntetője és Crvendakics tripljája le is zárta a lényegi kérdéseket (57-68). A vége 74-64 lett a Sopron Basket javára, amely 2-0-s összesítéssel megnyerte a párharcot, idén is ott van tehát a női Euroliga négyesdöntőjében.

A magyar bajnok mellett az előző négy év meghatározó csapatai lesznek ott a Final Fourban, miután a másik három párharc is lezárult: a 2015-ös győztes USK Praha, a 2017-es győztes, tavaly Sopronban harmadik helyen végző Dinamo Kurszk, illetve a 2016-os győztes és címvédő UMMC Jekatyerinburg jutott be a legjobb négy közé.

Ezúton is gratulálunk a Sopron Basketnek!