Női NB I: Már csak a címvédő veretlen

Két egymást követő rangadót játszott a DVTK, már csak a Sopron Basket nem talált legyőzőre az idei női pontvadászatban.

Női NB I/A, harmadik forduló

Atomerőmű KSC Szekszárd (3-0) - PEAC-Pécs (1-2) 85-63 (19-16, 27-13, 20-18, 19-16)

A kulcsemberek hozták magukat, és szállították a győzelmet. Minden negyedet megnyerve aratott magabiztos sikert a pécsiekkel szemben a tavalyi, kevésbé sikeres szezont feleldtetni próbáló Szekszárd. Öten értek el kétszámjegyű dobóteljesítményt hazai oldalon, közülük főként a 21 pontig jutó Marie Ruzickova és a 18 pontja mellé 12 lepattanót megkaparintó Erica McCall emelkedett ki. Studer Ágnes ezúttal is remekül mozgatta a társakat, 11 pontot és ugyanennyi gólpasszt könyvelhetett el a fiatal játékmester, de említést érdemel a szintén 11 egységig jutó Kiss Virág is, aki tőle talán kissé szokatlan módon két triplát is a helyére küldött. A pécsiek első számú irányítója, Maegan Conwright sérülés miatt hiányzott a találkozóról, ebben a felállásban pedig nem igazán volt esélye a mecsekaljai gárdának, és érvényesítette is a papírformát a tolnai alakulat.

Nem volt elég a tűzerő. Conwright utolsó pillanatban történő kiválása érzékenyen érintette Meszlényi Róbert csapatát, így bár derekasan küzdött a baranyai alakulat, nem volt reális esélye a hosszabb, több embert forgatni képes szekszárdiakkal szemben. Szabó Fanni sokoldalú játékkal rukkolt elő, 13 ponttal, 6 lepattanóval és 5 gólpasszal zárt, de jól mozgott az ifjú Wentzel Nóra is (11 pont, 5 pattanó). A "megmaradt" légiósok közül Cierra Bravard 14 egységig eljutott ugyan, de 22 perc alatt kipontozódott, az Udodenko - Horobets ukrán duó viszont összesen 12 pontot dobott csak, nem tudtak érdemben beleszólni a mérkőzés alakulásába.

TFSE-MTK (1-2) - Sopron Basket (3-0) 65-87 (20-14, 17-28, 16-28, 12-17)

Jól tartotta magát az újonc a címvédő ellen. Nem vallott szégyent az Euroligás Sopron ellen a TFSE, az első játékrészt meg is nyerte a bátran kosarazó fővárosi alakulat - a "szokásoknak megfelelően" ezúttal is a két Jenkins, Alisia (19 pont, 9 lepattanó, 9 kiharcolt fault) és Chanise (12 pont, 5 gólpassz) húzták Magyar Bianka csapatát. A második játékrésztől aztán szigorított védekezésén a Sopron, a két középső negyedet magabiztosan nyerte Gáspár Dávid együttese - végül hatan zártak legalább 10 ponttal a vendégeknél, Tina Jovanovic 12-11-es dupla-duplával zárt, Jelena Brooks pedig 13 pontja mellé 8 pattanót és 6 gólpasszt tett a közösbe. Ezzel együtt jól felkészült nagynevű ellenfeléből a budapesti csapat, kihozták a maximumot a találkozóból Bernáth Rékáék - egyelőre talán az előzetes elvárások felett szerepelnek a bajnokságban, üde színfoltjai a pontvadászatnak.

VBW CEKK Cegléd (1-2) - ZTE NKK (2-1) 65-77 (25-20, 14-19, 17-18, 9-20)

Horti Dóra volt a mérleg nyelve. Csalóka eredmény született a ZTE ceglédi vendégjátékán, hiszen szinte az egész mérkőzése során fej-fej mellett haladt a két csapat, a végjátékban több fontos dobást elsüllyesztő zalaiak azonban látszólag könnyed sikert arattak. Pedig az utolsó játékrésznek mindössze egyetlen pontos fórral vágott neki a ZTE, jött azonban Horti Dóra, és egy duplával, valamint két triplával az övéi javára fordította a derbit. A sárga-kékek lefagytak, kilenc pontig jutottak a záró felvonásban, ennek köszönhetően aratott kétszámjegyű diadalt Molnár József együttese - Keyona Hayes 18, Horti és Kirby Burkholder pedig 17-17 egységgel bizonyult húzóembernek a vendégeknél, de a visszatérő Nagy Dóra is jól mozgott, 9 ponttal és 8 gólpasszal zárt. A túloldalon Kristina Higgins 19 ponttal és 7 lepattanóval igyekezett vállára venni a ceglédieket, a Gorjanácz - Stankiewicz - Swanier triónak azonban 35 mezőnykísérletre volt szüksége 34 ponthoz, a sok kihagyott dobás pedig megbosszulta magát, a végjátékot uralták a zalaiak.

PINKK Pécsi 424 (0-3) - ELTE BEAC Újbuda (1-2) 59-82 (15-19, 15-24, 11-20, 18-19)

Nem vigyázott eléggé a játékszerre a PINKK. A két nyeretlen csapat derbijét gyakorlatilag az elejétől kézben tartotta a BEAC, néhány ponttal mindig előrébb tartott ellenfelénél Balogh Judit alakulata. 16 gólpasszra 29 eladott labda jutott a PINKK-nél, a 20 ponttal záró Shenita Landry és a 13 egységet szerző Vári Zita  kivételével nem akadt igazán jó teljesítmény a kozármislenyieknél. Szabó Dóra ezúttal is vezér volt a fővárosiaknál, az első két fordulóban is remeklő hátvéd 22 ponttal (3/6 tripla) és 4 gólpasszal zárt, de mellette a kezdőötös minden tagja kétszámjegyű pontot szórt - a padról mindössze kettő pont érkezett, de ennyi is elegendő volt a sima sikerhez.

UNI Győr MÉLY-ÚT (2-1) - Aluinvent DVTK (2-1) 67-64 (14-18, 13-20, 19-12, 21-14)

Hazai siker a rangadón. Hektikus derbit nyert meg a nyáron szinte teljesen átalakított, megerősített Győr a tavalyi döntős DVTK ellen. Az első félidő egyértelműen a diósgyőrieké volt, a nagyszünetben 38-27-re vezetett Cziczás László alakulata. A térfélcserét követően azonban szigorított védekezésén a házigazda, szívós játékkal visszakapaszkodtak a meccsbe, és Papp Klaudia kosarával, majd Sandra Ygueravide büntetőivel sikerült is lezárniuk a meccset - a DVTK több akciót is elpuskázott a végjátékban, ez vezetett a vereséghez. Ygueravide ismét húzóembernek bizonyult, a spanyol játékmester 24 ponttal, 8 gólpasszal és 7 kiharcolt szabálytalansággal vezette Milos Pavlovic gárdáját - ez szűken elegendő is volt, pedig az ellenféltől Cyesha Goree 29 pontos, 9 pattanós performansza mellett Maja Skoric is szórt 22 pontot.

Női NB I/A, negyedik forduló

PINKK Pécsi 424 - TFSE-MTK 75-89 (22-21, 19-19, 15-23, 19-26)

Szoros első félidő után a végjátékban kerekedett felül a PINKK-en a TFSE, köszönhetően többek között 21 szerzett labdájának, valamint a szokás szerint kimagaslóan teljesítő Jenkins-lányok duójának. A két amerikai összesen 47 pontot tett a közösbe, emellett Alisia 5, Chanise pedig nem kevesebb, mint 8 szerzett labdával zárta a derbit. Süle Krisztina is hozzátett 15 pontot, így hiába Shenita Landry 21 és Vári Zita 15 egysége, győzelemmel távozott Kozármislenyből az újonc - továbbra is nyeretlen tehát Marossy Gergely alakulata.

Sopron Basket - ELTE BEAC Újbuda 82-46 (19-14, 25-10, 16-16, 22-6)

A páratlan negyedekben jól tartotta magát a jóval esélyesebb soproniak otthonában a BEAC, ám a második és a negyedik etapban 47-16-ra hengereltek Fegyverneky Zsófiáék, és könnyed diadalt arattak. Határ, Dubei, Brooks, Jovanovic és Crvendakic is tíz pont fölött dobott a házigazdánál, míg a vendégektől csupán Abigail Fogg jutott 12 egységig, ez pedig kevésnek bizonyult a bajnok ellen. A 20 eladott labda, valamint a 32-13-as gólpasszarány sem a vendégeknek kedvezett, annyit adott ki magából Gáspár Dávid gárdája, amennyi a sima győzelemhez kellett.

UNI Győr MÉLY-ÚT (3-1) - PEAC-Pécs (1-3) 82-68 (21-21, 22-15, 22-10, 17-22)

A harmadik negyed jelentette a fordulópontot a PEAC győri vendégjátéka során - a pécsiek ezúttal is nélkülözni voltak kénytelenek egyik legjobbjukat, Maegan Conwright-ot, és nagyjából eddig bírták szusszal a mélyebb kerettel rendelkező győriek rohamait. Ezúttal Zofia Hruscakova vitte a prímet a házigazdánál 22 ponttal, de Sandra Ygueravide is remek volt 15 pontjával és 9 gólpasszával. A fiatal magyarok is hozzátették a magukét a sikerhez, Papp Klaudia 14, Dombai Réka pedig 11 egységet szorgoskodott össze, több lábon állt tehát a Győr támadójátéka - a túloldalon leginkább az egyaránt 18 pontig jutó Szabó Fanni és Tasiia Udodenko, valamint a sokoldalúan kosarazó Wentzel Nóra (9 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz) volt kiemelhető.

ZTE NKK (2-2) - NKE-FCSM Csata (1-1) 73-89 (17-27, 16-26, 20-18, 20-18)

Elsült a válogatottak keze. Remek dobóformát fogott ki a ZTE otthonában a Csata, bár ehhez Molnár József vezetőedző elmondása szerint a hazaiak védekezése is kellett. Lelik Réka 4/6 távolit vágott be és 22 ponttal fejezte be az összecsapást, Horváth Bernadett pedig 17-ig jutott 5/8-as triplamutatóval - ezúttal ők voltak a húzóemberek, de a három légiós is szépen termelte a pontokat. Megan Gustafson 21-13-as, izmos dupla-duplával vétette észre magát, de kétszámjegyű pontot termelt a Friskovec - Cannon duó is. Félidőben már hússzal tartott előrébb a fővárosi gárda, ezen minimálisan sikerült kozmetikáznia a Hayes - Horti duó vezette ZTE-nek, de megszorongatniuk nem sikerült Tursics Krisztián együttesét ezen az estén.

Aluinvent DVTK (3-1) - Atomerőmű KSC Szekszárd (3-1) 69-63 (12-14, 22-17, 23-18, 12-14)

Szűcs Réka remeklésével hozta a rangadót a DVTK. Bár az első és utolsó negyedet szűken meg tudta nyerni Miskolcon a szekszárdi csapat, a két középső etapban a hazaiak jobban játszottak, és bezsebelték az értékes bajnoki pontokat. Cyesha Goree hozta lassan már szokásosnak mondható dupla-dupláját, 16 pontja mellé 14 pattanót kaparintott meg a magyar 3x3-as válogatott legjobbja. A hős mégsem ő, hanem a szintén 16 egységig jutó csereirányító, Szűcs Réka volt - eddigi legjobb meccsét játszotta piros-fehérben a 24 esztendős hátvéd, így az is belefért Cziczás Lászlónak, hogy ezúttal kevesebb jött a Medgyessy - Kányási duótól. Kiss Angelika szintén jól szállt be a meccsbe, 6 perc alatt 7 ponttal terhelte meg a szekszárdi gyűrűt az U18-as Eb-ezüstérmes magasember, így ha szűken is, de kiküszöbölte a Győr elleni csorbát a diósgyőri alakulat. A vendégektől ezúttal is a második magyarországi évadát kezdő Ivana Dojkic emelkedett ki, 19 pontig jutott a horvát hátvéd - Erica McCall és a három trojkát hintő Bálint Réka is igyekezett, de hiányzott a győzelemhez szükséges extra a tolnaiak játékából, akik így a DVTK-hoz hasonlóan 3-1-es mérleggel állnak.

VBW CEKK Cegléd (2-2) - Vasas Akadémia (0-3) 85-75 (24-17, 23-22, 17-15, 21-21)

Jó támadójátékot bemutatva, három negyedben is 20 pont fölött dobva verte a Cegléd megyei riválisát, a Vasast. Öten értek el kétszámjegyű pontot a hazai együttesben, míg a vendégektől csak a Fraser - Murray duó tette meg ezt, a több emberre támaszkodó CEKK megérdemelt sikert aratott tehát. Kristina Higgins 22 ponttal és 7 lepattanóval remekelt, Naketia Swanier 14 pontja mellé 8 gólpasszt osztott ki, a fiatal Szirony Dorina pedig eddigi legjobb ceglédi meccsét játszotta (14 pont, 4 pattanó). A túloldalon Fraser 27, Murray pedig 21 egységet szórt, rajtuk nem múlt semmi, a többiek viszont nem sokat tudtak ezúttal hozzátenni Földi Attila csapatának eredményességéhez - Vukov Szonja 6 pontja és 7 asszisztja emelhető még ki a pasarétiektől. A Cegléd 2-2-re módosította mutatóját a sikerrel, a Vasas azonban még nyeretlen - igaz, nem is épp a legkönnyebb sorsolást kapták a fővárosiak.