Soproni előny az Euroligában

Az utolsó másodpercekben, Dupree dobása döntött a magyar csapat javára az Euroliga-negyeddöntőben.

Női Euroliga, negyeddöntő, első mérkőzés
Sopron Basket-Tango Bourges Basket 66-65 (25-23, 15-17, 14-11, )

Sopron: Crvendakic 2, Turner 22/12, Fegyverneky -, Dupree 16, Zahui 7/3.
cserék: Határ -, Casas 10/6, Jovanovic 9.

A Bourges legjobb dobói: Johannés 24/3, Raincock-Ekunwe 15, Plouffe 12.

A mérkőzés statisztikája ezen a linken megtekinthető!

Az egyik fél második győzelméig tartó Euroliga-negyeddöntőt a pályaelőnyben lévő Sopron kezdhette hazai közönsége előtt és Turner triplájával a magyar csapaté is volt a találkozó első kosara. Ennek ellenére az első negyed eleje inkább a vendégeké volt, majd 11-16 után robbantott egyet a hazai alakulat és fordítani tudott, itt át is vette az irányítást: a játékrészt két ponttal nyerte a gárda, majd a másodikban futott egy 8-0-t, amellyel kezdett meglógni ellenfele elől. A nagyszünetig azonban összeszedte magát a Bourges és az utolsó öt percben (!) összesen két pontot engedélyezett a Sopronnak, úgyhogy a magyar előny elillant és a második félidő 40-40-es egálról indult - a 14 pontos Turner és a sokoldalú Dupree játéka mindenképen említést érdemelt ekkor.

A fordulás után jobban előtérbe került a védekezés mindkét oldalon, a vendégek kezdtek kicsit jobban, de a Sopron a harmadik negyed vége felé váltani tudott, futott egy 10-4-et és ismét megfordította az állást - a játékrész során összesen 11 pontot kapott a gárda, ennek köszönhetően három egységnyi előnnyel várhatta az utolsó felvonást. Itt is megmaradt a jó soproni védekezés, öt perc alatt csak négy pontot dobott a Bourges, de Fegyvernekyék sem támadtak olyan pontosan, hogy eldöntsék a találkozót, vagy hogy egyáltalán komolyabb előnyt harcoljanak ki ebben a periódusban. Szűk három perccel a vége előtt, 60-60-nál ismét egyenlő lett az állás, majd az oda-vissza hibák után másfél perccel az órán a Bourges törte meg a jeget egy büntetővel. Fél perc volt már csak hátra, amikor 62-63 állt az eredményjelzőn, mindkét fél bevert egy-egy clutch kosarat, majd Turner és a túloldalon Raincock-Ekunwe is hidegvérrel büntetőzött, úgyhogy a Sopronnak 21 másodperce maradt arra, hogy egypontos hátrányból megnyerje a találkozót az eddigre már kipontozódó Crvendakic nélkül. Ezt viszont megtette a gárda: az időkérés utáni utolsó figurából Dupree győztesnek bizonyuló kosarat szerzett négy másodperccel a vége előtt, a vendégek válasza lejött a gyűrűről, úgyhogy 66-65-re nyert a magyar alakulat és előnybe került a párharcban.

fotó: fiba.basketball