Hibátlan előkarácsony Vida-parádéval

Sikerrel zárták légióskodó kosaras hölgyeink az évet. Az ünnepek előtti napokban Ujhelyi Petra és Honti Kata együttes Euroliga-szintű rangadót nyert, ráadásul idegenben, Vida Anna pedig remekelt.

A Wisla Krakkó a Gdynia otthonában tudott nyerni 78-73-ra, egy fordulatos rangadón. Az első negyed után még a Gdynia vezetett, ám a két középső negyedben egyértelműen a krakkói csapat akarata érvényesült. A negyedik negyed előtt 11 pontos előnyre tett szert a Wisla, amely, noha a záró szakaszt 6-tal elbukta, végül biztosan nyert. A magyar center ezúttal 6 percet kapott, volt egy sikertelen kétpontos kísérlete, s leszedett 2 lepattanót.

Honti Kata együttese, a Ros Casares Valencia egy másik az Euroligában szereplő alakulat, a Rivas Ecopolis otthonában nyert méghozzá igen magabiztosan, 80-63-ra. Szünetben még egyetlen ponttal Krivacsevics Tijana leendő csapata vezetett, ám a harmadik negyedben "robbantott" a Valencia, s a szakaszt 30-14-re nyerve magabiztos győzelmet aratott. Kata 5 percet kapott, ezalatt végrehajtott egy sikeres 2 pontos kísérletet, s adott egy gólpasszt.

Vajda Annáék szinte hajszálra ugyanat az eredményt érték el a Girona otthonábn,mint Ujhelyiék Gdyniában: 79-73-ra nyertek. Nusiék kicsit a maguk számára tették nehézzé a meccset, hiszen az első negyed után 23-10-re vezettek. Válogatott játékosunk 13 perc alatt 2-2 duplájából, s büntetőjéből egyet-egyet értékesítve - két rossz triplakísérlet mellett - 3 pontig jutott, s emellett 1 lepattanót szerzett.

Németh Bernadett csapata, a Good Angels Kosice újabb magabiztos győzelmet aratott, 91-57-re verve az egyik helyi riválist, a Dannax Sport együttesét. Az első negyed után csupán 18-14-re vezető együttesben Németh 2 ponttal járult hozzá az újabb győzelemhez.

A francia női bajnokságban Charleville - Mondeville összecsapást játszottak, amelyen a Vida Annával felálló vendégcsapat nyert 61-56-ra. A magyar bedobó remekelt a neki juttatott 15 perc alatt. Igaz a két duplakísérletét elrontotta, de fő "műfajában',a tripladobásban ezúttal nagyot alkotott, mindhárom kísérlete sikeres volt. 9 pontjával együttese egyik legeredményesebb játékosának bizonyult.