Női amatőr: Ajka, a precíz óriásölő

A Csata és a Vasas ellen is 55-52-es győzelmet arattak a Veszprém megyeiek.

Bő két hónapja a Csata, most hétvégén pedig a Vasas csapatát, azaz a csoport két éllovasát győzte le precízen, egyaránt 55-52-re az Ajka a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság piros csoportjában. A diósgyőri fiatalok alsóházi rangadót nyertek a Nagykanizsa, a Sportdarázs pedig megyeit a győriek ellen, míg a MAFC középcsapatok összecsapásán múlta fölül a DEAC együttesét. A zöld csoportban is született egy meglepetés, a Kiss Lenke KA nyerni tudott a Törekvés otthonában, igaz a hazaiak erősen tartalékosan álltak ki az összecsapásra. - olvasható a hunbasket.hu-n.

Piros csoport:

Ajka - Vasas Akadémia II 55-52

Pár hete az Ajka 55-52-re legyőzte a Csata csapatát, s most egy végig szoros, kiélezett találkozón Foltin Blanka (13 pont, 5 lepattanó) és Hidas Réka (13/3 pont, 3 lepattanó) vezérletével az elsősorban Aho Tyra (15/3 pont, 3-3 szerzett és eladott labda), Nagy Lili (10/3 pont - 12 mezőnykísérlet - 5 lepattanó, 3 eladott labda) és Kádár Orsolya (10 pont, 4 lepattanó) találataira támaszkodó Vasas együttesét is hajszálra ugyanazt a végeredményt produkálva verte.

Ajka - Bajai NKK 102-72

Minden szakaszt megnyerve, negyedről negyedre fokozatosan egyre nagyobb fölénybe kerülve győzte le hibátlan (17/17) büntetőzéssel Foltin B. (20 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda, 2 blokk), Lendér Lilla (15 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz), Hidas R. (14/6 pont, 3 lepattanó), Horváth Anna (12/6 pont, 5 lepattanó), Hizsnyik Dóra (12/3 pont, 5 lepattanó, 6-6 gólpassz és szerzett labda) és Szabó Bettina (11 pont, 7 gólpassz) kosaraira, valamint az 52-33-ra megnyert lepattanózásra alapozva kerek 30 ponttal az Ajka a mezőny legeredményesebb játékosa, Tamás Gréta (27/15 pont, 3 eladott labda, 4 gólpassz), továbbá Hilcz Alexa (14/12 pont - 19 mezőnykísérlet - 3 lepattanó) és Istókovics Adél (11/3 pont . 12 mezőnykísérlet - 3 lepattanó) találataira támaszkodó bajai együttest.

DVTK U23 - Kanizsai Vadmacskák 66-56

Az alsóházi rangadón a hosszú utazás után is meglehetősen frissen kezdő vendég nagykanizsai együttes Zsámár Panna (19/6 pont - 20 mezőnykísérlet - 4 lepattanó, 3 eladott labda) és Csuha Patrícia (10 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda) vezérletével alaposan meglepte az elég enervált első negyedet produkáló diósgyőri fiatalokat. A folytatásban a hazaiak elsősorban Márkusz Lilla (19 pont, 11 lepattanó, 4-4 gólpassz, szerzett és eladott labda), Bacsó Zsófia (15/3 pont, 5 lepattanó, 3-3 gólpassz, szerzett és eladott labda) és Vég-Dudás Anna (9 pont, 13 lepattanó, 3 blokk) jóvoltából átvették az irányítást, és a két középső negyedben egyértelműen ellenfelük fölé nőve a gyenge kezdés után megnyerték az alsóházi rangadót.

Sportdarázs-SMAFC - UNI Győr SzESE 82-62

A szünetig szerzett 19 pontos vezetésének, valamint Sitku Zsuzsanna (23/3 pont, 9 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda, 2 blokk), Bakó Patrícia (22 pont, 7 lepattanó, 5 szerzett, 3 eladott labda, 4 gólpassz) és Erdélyiová Alexandra (16 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz) ponterős játékának köszönhetően nyerte meg simán a soproni együttes a megyei derbit a Perl Zsófia (21/12 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda), Békés Boglárka (11/3 pont, 8 lepattanó, 5 eladott labda) és Baffy Fanni (10/6 pont - 12 mezőnykísérlet - 3 lepattanó) kosaraira alapozó győriek ellen.

MAFC-DEAC 56-45

A nagyrészt Holinka-Miklós Hanna (13/9 pont, 4 eladott labda) és Ocsenás Flóra (12/3 pont, 4 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda) találataira támaszkodó, s a szünetben még vezető debreceni együttes a 4. negyed közepéig tartotta a lépést a hazaiakkal, ám ekkor a Miháczi Diána (13 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda, 4 gólpassz), Aradi Zsanett (11 pont, 4 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda) eredményességére és a 46-33-ra megnyert lepattanózásra építő MAFC egy 10-0-s rohammal "lerázta" magáról ellenfelét, a debreceniek a hajrában több mint 6 percig nem tudtak pontot szerezni.

BEAC Újbuda - MTK TFSE 72-54

Az erős összetételben pályára lépő BEAC a kiegyenlített első félidőt követően a 27-13-ra megnyert 3. negyednek, valamint Orosz Zsófia (26/12 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda), Boros Berta (16/6 pont, 14 lepattanó, 4 gólpassz) és Zsámár Lili (12/3 pont - 14 mezőnykísérlet - 5 lepattanó, 4 eladott labda) kosarainak köszönhetően biztosan verte a Gróf Júlia (12 pont, 10 lepattanó), Burján Laura (10/6 pont, 5 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott, 4 szerzett labda) és Boros Dorka (10 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda) pontjaiban bízó MTK-TF csapatát.

ZTE NKK - NKA Universitas PEAC II  87-78

A szoros, kiegyenlített első félidő után 2 ponttal még a Csényi Anna (18/6 pont), Adenike Olawuyi (18 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett, 6 eladott labda), Laczkó Sára (13/3 pont - 14 mezőnykísérlet - 3 lepattanó, 6 eladott labda, 5 gólpassz), Tőczik Borbála (11/6 pont, 3 eladott labda) és Nagy Réka (11/3 pont - 14 mezőnykísérlet - 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz) kosaraira alapozó PEAC-fiatalok álltak jobban. Szünet után azonban már jobban, pontosabban játszott a Kovács Georgina (33/15 pont, 3 szerzett labda, 8 gólpassz)-Pap Regina (22 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda)-Frindt Nikolett (11/3 pont - 14 mezőnykísérlet - 4 gólpassz) trió vezette ZTE és végül ellenfele fölé kerekedett.

Atomerőmű KSC Szekszárd II - Bajai NKK 83-69

A 3. negyed végére Szűcs Gréta (24/3 pont, 18 lepattanó, 5-5 blokk és gólpassz), Horváth Dóra (17 pont, 11 lepattanó, 4-4 eladott labda és gólpassz), valamint Andi Hanna (16/6 pont - 18 mezőnykísérlet - 5 lepattanó, 4 eladott labda, 8 gólpassz) ponterős játékának, valamint a végül 53-36-ra megnyert lepattanózásnak köszönhetően győzték le biztosan a szekszárdi fiatalok a Hilcz A. (18/12 pont, 5 lepattanó), Pálfi Veronika (18/3 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda) és Tamás G. (14/6 pont -16 mezőnykísérlet) találataira támaszkodó bajaiakat.

Zöld csoport:

Törekvés SE - Kiss Lenke KA 62-69

Egy negyed után a papírformának megfelelően 6 ponttal az Egri Zsófia (17 pont, 16 lepattanó, 6 szerzett labda, 3 gólpassz), Altmann Anna (14 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz) és Ferenczi Lívia (12/3 pont, 3 lepattanó, 6 eladott labda) eredményességére építő, esélyes, de erősen tartalékos hazaiak vezettek. A folytatásban azonban Szabó Enikő (16/9 pont, 3 lepattanó, 6 szerzett, 4 eladott labda, 11 gólpassz), Maticsné, dr. Mészáros Anna (12/6 pont, 3 eladott labda), Tóth Fruzsina (11/3 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda), Básti Gabriella (10 pont, 11 lepattanó, 4 szerzett, 5 eladott labda) és Nagy Zsófia (10 pont, 9 lepattanó, 8 eladott labda, 6 gólpassz) révén a vendég KLKA csapata előbb a játék irányítását, majd még szünet előtt a vezetést is átvette, a második félidőben pedig a kiélezett, kritikus pillanatokban rendre jó megoldásokat választva legyőzte a Törekvést.

Radobasket - Dávid Kornél KA 88-46

Az első 3 negyedben nagy fölényben játszva aratott Schiroky Szonja (24 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda), Budai Dorina (15 pont, 10 lepattanó), Kaluha Guti Alexandra (11 pont, 7 szerzett, 3 eladott labda) és Siklós Dorottya (11 pont) vezérletével a lepattanó harcot 45-32-re megnyerve 40 pont fölötti győzelmet a Radobasket a főleg Csegény Csenge (11/3 pont, 4 lepattanó, 6 eladott labda) és Bakró-Nagy Kata (10/6 pont) találataira támaszkodó fehérvári együttes ellen.

Fotó, slide: hunbasket.hu