Női Amatőr: Minden a Csata kezére játszott

Mozgalmas héten vagyunk túl a hölgyek másodosztályában.

A Csata csapatának hete volt a magunk mögött hagyott a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság piros csoportjában. Az együttes két mérkőzést is biztosan nyert, két legnagyobb riválisa, a Vasas és a PINKK viszont kikapott, így a DSE lépéselőnybe került a bajnoki címért zajló versenyfutásban. Érdekesség, hogy közel 200 pontot hozott a zalai derbi. A zöld csoportban a Szolnok alsóházi rangadót nyert a BKG ellen, a dobogóra hajtó csapatok küzdelmes összecsapását pedig a Törekvés nyerte a Szeged ellen. - olvasható a hunbasket.hu-n.

Piros csoport

MTK-TFSE - Csata DSE 36-79

Minden negyedet megnyerve győzte le Szörényi Laura (24/12 pont), Toman Réka (15/6 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda), Jánosi Virág (13 pont, 4 eladott labda) és Gábor Lili (11 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda) vezérletével fölényesen a Csata az MTK-TFSE csapatát. A hazai gárda legeredményesebb játékosa Dömötör Petra volt (9/3 pont, 3 lepattanó, 8 eladott labda).

Ajka - Sportdarázs-SMAFC 60-64

8-2-vel kezdtek a hazaiak, de a nyitó negyed végén 2 ponttal már a vendég soproniak vezettek. Ezt követően végig kiélezett, szoros volt a találkozó - félidőben 3 ponttal a Sportdarázs, a harmadik etap után viszont 2-vel már az Ajka "ment". A negyedik negyed első felét azonban 10-2-re nyerte az elsősorban Bakó Patrícia (21/3 pont, 11 lepattanó, 3 gólpassz), Sitku Zsuzsanna (19/3 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda) és Pfeiffer Virág (10/6 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda, 5 gólpassz) eredményességére építő soproni együttes, amely ezzel legyőzte az elsősorban Lendér Lilla (13/6 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda), Székely-Horváth Zsuzsanna (10 pont - 11 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 3 eladott labda) és Shirian Fatime (8 pont, 10 lepattanó) találataira támaszkodó Ajka együttesét.

ZTE NKK - Kanizsai Vadmacskák SE 112-85

Nem a védekezésről szólt a megyei derbi, amelyen a 37-21-re megnyert első negyednek, valamint leginkább Pap Regina (27 pont, 7 lepattanó), Frindt Nikolett (22/6 pont, 3-3 lepattanó, szerzett és eladott labda, 8 gólpassz), Kovács Georgina (16/6 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda, 18 gólpassz) és Horváth Fruzsina (15 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz) eredményességének köszönhetően aratott magabiztos győzelmet a ZTE a Jurkó Noémi (31 pont, 12 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett, 4 eladott labda)-Zsámár Panna (20/9 pont, 4 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett, 5 eladott labda)-Csuha Patrícia (11 pont, 4 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda) trió vezette Nagykanizsa ellen.

NKA Universitas PEAC II - Vasas Akadémia II 76-61

A szünetig szerzett 10 pont fölötti előnyére, valamint nagyrészt Ilina Selcova (24/12 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz), Adenike Olawuyi (18 pont, 12 lepattanó, 4 szerzett, 8 eladott labda, 2 blokk) és Bojtár Boglárka (13/6 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda, 9 gólpassz) kosaraira alapozva győzte le a PEAC második csapata a Vasas erősen tartalékos, Kádár Orsolya (25/3 pont, 4 lepattanó) és Nagy Lili (12 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda, 3 gólpassz) találataira támaszkodó fiataljait.

Csata DSE - Bajai NKK 92-58

Tamás Gréta (25/12 pont, 3 szerzett, 4 eladott labda) és Szakony Kata (14/6 pont, 8 lepattanó) eredményességére építve három negyeden át erőn felül, sőt kiválóan tartotta magát a Baja, amely azonban a negyedik negyedre "elfogyott". Ennek köszönhetően végül Szörényi L. (18/6 pont, 13 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Kastl Dóra (16 pont, 10 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz), Toman Petra (15/9 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 3 eladott labda, 2 blokk) és Jánosi Virág (12 pont - 13 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó) vezérletével, a lepattanóharcot 59-29-re nyerve a Csata fölényes győzelmet aratott.

Ajka - UNI-Győr SzESE 85-53

A 27-8-ra megnyert első negyednek, Hidas Réka (22/6 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz), Lendér Lilla (19/6 pont, 11 lepattanó), Hizsnyik Dóra (12 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz) és Székely-Horváth Zsuzsanna (11/3 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett labda, 2 gólpassz) eredményes, jó játékának, továbbá az 56-34-re megnyert pattanózásnak köszönhetően győzte le fölényesen az Ajka a győri együttest. A vendégektől egyedül Perl Zsófia (21/12 pont, 4 lepattanó) jutott 10 pont fölé.

MAFC - Sportdarázs-SMAFC 59-51

Jobban kezdte a küzdelmes, fordulatos találkozót a Miháczi Diána (15 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda)-Aradi Zsanett (13 pont, 4 lepattanó, 5 eladott labda)-dr. Varga Barbara (13 pont, 10 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 7 gólpassz) trió vezette hazai együttes, amely az első negyedben 8 pontos előnyt szerzett. A folytatásban azonban Bakó Patrícia (16/3 pont, 10 lepattanó, 2-2 blokk és gólpassz, 3 szerzett, 6 eladott labda), Pfeiffer Virág (13/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 8 szerzett labda, 5 gólpassz) és Sitku Zsuzsanna (10 pont - 11 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 4 eladott labda) jóvoltából átvette a játék irányítását a soproni együttes, sőt a negyedik negyedet 8-0-lal indítva 6 ponttal megugrott. Úgy tűnt azonban, hogy a hajrára a felzárkózás és fordítás a soproniak szinte minden erejét felemésztette: a MAFC egy 15-1-es utolsó bő 7 perccel a maga javára fordította a fordulatos összecsapást.

DVTK U23 - Atomerőmű KSC Szekszárd II 69-60

Az utánpótlás csapatok összecsapásának színvonalas játékot hozó első félidejében 6 pontos előnyt szerzett a valamivel pontosabban játszó, elsősorban Tóth Franka (34/3 pont, 14 lepattanó, 4 szerzett, 6 eladott labda, 3 gólpassz, 2 blokk) és Vég-Dudás Anna (12 pont, 15 lepattanó, 5 gólpassz) kosaraira, valamint a végül 54-40-re megnyert lepattanózásra alapozó hazai együttes. A második félidőt 8-2-vel kezdve gyorsan ledolgozták hátrányukat az Andi Hanna (20/3 pont - 22 mezőnykísérlet -, 11 lepattanó, 5-5 gólpassz és szerzett, 3 eladott labda) és Sámóczi Zsófia (16 pont, 5 lepattanó) eredményességében bízó, tartalékos összetételben pályára lépő szekszárdi fiatalok, de fordítani nem tudtak. A harmadik negyed közepén egy 6-0-lal reagáltak a DVTK fiataljai, de egy 5-0-lal újra feljött 1-re a Szekszárd - a szakasz 2 pontos hazai vezetéssel zárult. A negyedik negyed közepén egyenlítettek a vendégek, de a kiélezett, kritikus helyzetekben jobb döntéseket hozó hazaiak egy 10-0-lal eldöntötték a találkozót.

MTK-TFSE - DEAC 64-52

A szünetig megszerzett közel 20 pontos vezetésének és Gróf Júlia (19 pont, 6 lepattanó), valamint Boros Dorka (14/3 pont, 3 lepattanó) ponterős játékának köszönhetően győzte le az MTK a mezőny legeredményesebb, legértékesebb játékosa, Göttlinger Anna (21/12 pont, 12 lepattanó, 2-2 blokk, szerzett labda és gólpassz) és Szabó Zita (10/6 pont - 13 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 3 szerzett labda) találataira támaszkodó, a vereségén a negyedik negyedben szépen "kozmetikázó" debreceni együttest.

BEAC Újbuda - PINKK-PVSK U23 88-54

Az ezúttal igen erős összetételben pályára lépő BEAC a két középső negyedben nagy fölényben játszva győzte le Boros Júlia (24/9 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz), Katona Boglárka (17/12 pont, 3 eladott labda), Orosz Zsófia (14/6 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz), Dénes Diána (12 pont, 11 lepattanó) és Zsámár Lili (10/3 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) vezérletével biztosan a Tenyér Zsófia (15/3 pont, 3 gólpassz)-Révész Luca (10 pont - 13 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó) kettős vezette PINKK együttesét.

Zöld csoport

Szolnoki MÁV SE - BKG Príma Akadémia 68-48

Az alsóházi rangadó első negyedét még "elvitte" a Levente Zsófia (13 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda, 3 gólpassz)-Horváth Boglárka (8 pont, 16 lepattanó) kettős vezette vendég BKG. A folytatásban azonban Márki Laura (15/9 pont - 16 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3 szerzett labda), Varga Viktória (14/6 pont) és Munkácsi Adél (13/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 10 szerzett labda) révén fokozatosan vette át a játék irányítását a hazai együttes. A vendéglátó a szünet után már nagy fölényben játszva végül biztosan, 20 ponttal nyert.

Tatai SE - TFSE-MTK U23 41-68

Az első három negyedben kézben tartva az irányítást győzték le biztosan Takács Emese (17/3 pont, 5 szerzett labda), Kelemen Barbara (13 pont) és Vadász Adél (12 pont, 4 lepattanó) vezérletével a TFSE-MTK fiataljai a nagyrészt Kurucz Réka (15 pont) és Morcz Viktória (11/6 pont, 4 lepattanó) találataira támaszkodó, veresége mértékén a negyedik negyedben valamit "kozmetikázó" tatai társulatot.

Nyíregyházi Kosársuli - ELTE Fortis 89-60

Minden negyedet megnyerve, a páratlan szakaszokban nagy fölényben játszva győzte le Karakó Dorina (27 pont, 9 lepattanó), Lukács Panna (19/15 pont, 4-4 eladott labda és gólpassz), Dobó Lilla (11 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz, 4-4 szerzett és eladott labda) és Arad Zsófia (10 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) kosaraira alapozva simán a Nyíregyháza a páros etapokban Nagyi Tímea (14 pont, 6-6 lepattanó és eladott labda), Vári Anna (12/6 pont - 13 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett, 4 eladott labda), Csomor Flóra (11/3 pont - 13 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett labda) és Mérész Petra (10/6 pont - 13 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda) jóvoltából a játékot kiegyenlítetté tevő ELTE Fortis csapatát.

Törekvés SE - Szegedi KE 61-52

A küzdelmes, kiegyenlített játékot hozó nyitó etap után a dobogóért küzdő csapatok rangadóján felpörgött, és a kifejezetten színvonalas játékot hozó második etapban szünetre 8 pontos előnyt szerzett a Darázsi Dóra (19/3 pont, 6-6 lepattanó és szerzett, 5 eladott labda, 3 gólpassz)-Dobos Kira (13/6 pont) kettős vezette hazai együttes, amelynek Egri Zsófia (8 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) mezőnymunkájára is nagy szüksége volt. Törekvés találatokkal indult a második félidő, s 10 pont fölé nőtt a különbség. Ezt felezte meg egy 6-0-lal a Szeged, ám a szakasz második felében egy 10-2-es futással 10 pont fölötti előnyt szerzett, s végül 12 pontos vezetéssel várhatta a negyedik negyedet a Törekvés. Ez hazai duplával kezdődött, ám erre egy 10-0-t "repesztve" hamar szorossá tette a találkozót a Czintos Boglárka (18/6 pont, 6 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett, 4 eladott labda) és Vér Violetta (13 pont, 6 lepattanó) eredményességére, illetve Szabó Réka (8-8 pont - 11 mezőnykísérlet - és gólpassz, 5 lepattanó) hatékony játékszervezésére építve szívósan küzdő szegedi csapat, 4 pontnál közelebb azonban nem tudott kerülni ellenfeléhez.

Dávid Kornél KA - Zsíros Akadémia Kőbánya 50-97

Az "akadémiai ütközet" nyitó és záró szakaszában a hazaiak elsősorban Gugolya Eszter (17/9 pont, 3 gólpassz) és Rozsics Teodóra (10 pont - 12 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 3 gólpassz) révén felnőttek ugyan a feladathoz. A két középső szakaszban viszont a vendégek Takács Dorina (17/3 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz), Kutrik Dóra (16/6 pont, 9 lepattanó, 7 gólpassz), Pelle Fanni (15 pont, 5 lepattanó), Gallyas Andrea (11 pont, 6 lepattanó, 3-3 gólpassz, szerzett és eladott labda) és Tálas Lívia (10-10 pont és lepattanó, 3 eladott labda) kosaraira alapozva nagy fölényben játszottak és biztosan győztek.

Fotó, slide: hunbasket.hu