Női Amatőr: Nem hibáztak az élcsapatok

A piros csoportban a 20., a zöldben a 18. fordulót rendezték.

Bár a mezőny első felében található riválisok ellen léptek pályára, nem botlottak, sőt biztosan győzött a piros csoport első három helyezettje. A Vasas a ZTE, a Csata a DEAC, a PINKK pedig az MTK-TFSE együttesét verte biztosan. A papírforma a zöld csoportban sem nagyon borult, meglepetésnek talán a Nyíregyháza győzelme mondható az előző évadban a bajnokságot megnyerő, de most csupán a középmezőnyben tanyázó TFSE-MTK U23-as együttesének otthonában. - olvasható a hunbasket.hu-n.

Piros csoport

Atomerőmű KSC Szekszárd II - MTK-TFSE 50-72

A 23-6-ra megnyert második negyednek, továbbá Király Andrea (16/6 pont - 17 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 3 eladott labda), Úr Boglárka (13/9 pont, 5 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda), Burján Laura (13/3 pont, 12 lepattanó, 3 eladott labda, 6 gólpassz, 2 blokk), Herjeczki Patrícia (10 pont - 11 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó) és Vígh Bernadett (10 pont, 3-3 lepattanó és szerzett, 4 eladott labda) kosarainak, no meg az 54-35-re megnyert lepattanózásnak köszönhetően aratott magabiztos győzelmet az MTK-TFSE az erősen tartalékos összetételben a mezőny messze legeredményesebb játékosa, Andi Hanna (28 pont, 8 lepattanó, 5 szerzett, 3 eladott labda, 6 gólpassz), valamint Csákvári Viktória (11/9 pont, 5 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda) találataira támaszkodó szekszárdi fiatalok otthonában.

DEAC - Csata DSE 37-89

Minden negyedet megnyerve, végig nagy fölényben játszva győzte le Gábor Lili (20/6 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda), Strausz Edina (16 pont, 13 lepattanó, 5 gólpassz), Gyöngyösi Janka (13/6 pont), Toman Petra (13 pont, 7 szerzett, 3 eladott labda, 6 gólpassz) és Jánosi Virág (10/6 pont, 3 lepattanó) vezérletével a Csata a debrecenieket. Hazai oldalon egyedül Mezei-Göttlinger Anna (10/3 pont, 11 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda) érte el a 10 pontot.

MAFC - Bajai NKK 91-48

Tamás Gréta (21/9 pont, 5 szerzett labda) és Hilcz Alexa (19/15 pont - 24 mezőnykísérlet -, 3-3 gólpassz és szerzett, 5 eladott labda) ponterősségével a vendégek az első negyedben még tartották a lépést a fővárosiakkal, de a második negyedtől Karlócai Julianna (16/12 pont, 8 lepattanó, 5 szerzett, 3 eladott labda), dr. Varga Barbara (14 pont, 18 lepattanó, 7-7 gólpassz és eladott labda), Horváth Enikő (14 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda, 7 gólpassz), Aradi Zsanett (14 pont - 6/6 dupla, 2/2 büntető -, 5 lepattanó) és Szeli Dorina (12 pont) jóvoltából nagy fölénybe került a lepattanózást végül 61-26-ra megnyerő MAFC, amely 40 pont fölötti különbséggel győzött.

NKA Universitas PEAC II - BEAC Újbuda 94-69

Minden negyedet megnyerve, egységes csapatjátékkal aratott Tőczik Borbála (19/9 pont, 4 gólpassz) Ilina Selcova (19/3 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 3 eladott labda), Adenike Olawuyi (17 pont, 8 lepattanó, 6-6 gólpassz és eladott labda, 2 blokk), Laczkó Sára (19/6 pont, 7 lepattanó, 9 gólpassz) és Orbán Alexandra (12/9 pont) vezérletével magabiztos, 25 pontos győzelmet a PEAC II a Katona Boglárka (22/6 pont, 7 lepattanó, 6 eladott labda)-Jármay Anna (14 pont - 15 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 3 eladott labda) kettős vezette BEAC-fiatalok ellen.

PINKK-PVSK U23 - MTK-TFSE 88-68

A dobogóra hajtó csapatok rangadóján a szűk kerettel érkező fővárosiak Dömötör Petra (20/15 pont, 10 eladott labda, 3 gólpassz), Gróf Júlia (17/3 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett, 5 eladott labda), Burján Laura (12/6 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett, 5 eladott labda) és Király Andrea (11/9 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz) révén három negyeden át tudták tartani a lépést a PINKK fiataljaival. A negyedik negyedben azonban már nagy fölénybe kerültek a hazaiak, akik Jáhni Zsófia (22/6 pont, 9 lepattanó, 2-2 blokk és eladott, 3 szerzett labda, 4 gólpassz), Kovács Kitti (18/3 pont, 12 lepattanó, 2-2 blokk és gólpassz), Horváth Boglárka (13/3 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz, 4 szerzett labda) és Szűcs Luca (12/6 pont - 13 mezőnykísérlet -, 4-4 szerzett és eladott labda, 5 gólpassz) kosaraira alapozva végül biztosnak tűnő, 20 pontos győzelmet arattak.

Vasas Akadémia II - ZTE NKK 79-53

A jórészt Pap Regina (22 pont, 10 lepattanó) és Kovács Georgina (11/6 pont - 13 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 6 eladott labda) találataira támaszkodó vendégek csupán az első negyedben voltak egyenrangú ellenfelei a Vasas csapatának. Az erős összetételben lépő vendéglátók a Salamon Zsófia (16 pont, 5 lepattanó)-Madár Eszter (16 pont, 4 lepattanó)-Dúl Terka (14/9 pont, 5 lepattanó, 6 gólpassz) trió vezetésével a két középső negyedben meggyőzően, nagy fölényben játszva végül közel 30 ponttal nyertek.

Kanizsai Vadmacskák SE - Ajka 77-87

Zsámár Panna (37/15 pont) és Jurkó Noémi (19 pont, 11 lepattanó, 5 eladott labda) ponterős játéka révén a hazaiak alaposan megnehezítették az Ajka dolgát. A vendégek azonban a 26-17-re megnyert harmadik negyedre, valamint Lendér Lilla (30/3 pont, 10 lepattanó, 5 eladott labda, 4 gólpassz), Szabó Bettina (17/6 pont, 5 lepattanó) és Hizsnyik Dóra (10/3 pont, 6 eladott labda) kosaraira alapozva végül 10 ponttal megnyerték ezt a színvonalas találkozót.

Zöld csoport

Zsíros Akadémia Kőbánya - Kecskeméti KC 96-62

Hiába adta Tózer Nemes Boglárka (20/6 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz, 4 szerzett, 5 eladott labda) személyében a Kecskemét a mezőny legeredményesebb játékosát, a vendégektől rajta kívül csak Lengyel Dorka (12/12 pont) jutott tíz pont fölé. A hazaiak az első három negyedben kézben tartva a játék irányítását egységes csapatjátékukra, azon belül pedig leginkább Takács Dorina (14/9 pont - 15 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett labda), Gallyas Andrea (14/3 pont, 4-4 lepattanó, szerzett és eladott labda, 5 gólpassz), Turi Eszter (13 pont, 7 lepattanó, 3 blokk), Harsági Lili (11/3 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) és Fodor Lili (11 pont, 5-5 lepattanó és szerzett labda, 4 gólpassz) kosaraira, no meg a 63-29-re nyert lepattanózásra alapozva fölényes győzelmet arattak.

BKG Príma Akadémia - SzPA-HSE 48-68

Az éllovas SzPA az első három negyedben kézben tartva a játék irányítását úgy győzte le Ecker Viktória (12/3 pont - 13 mezőnykísérlet -, 4 szerzett labda) és Somkuti Janka (10 pont, 8 lepattanó) vezérletével biztosan a BKG csapatát, hogy 10 játékosa is kosarat szerzett. Az utolsó pillanatig küzdő hazaiak Levente Zsófia (16 pont, 3 lepattanó, 9 eladott labda, 4 gólpassz) és Horváth Boglárka (12 pont, 10 lepattanó, 5 szerzett labda, 6 gólpassz) jóvoltából a negyedik negyedben valamit "kozmetikáztak" vereségükön.

Szolnoki MÁV SE - Tatai SE 49-67

A nyitó és a záró szakaszban mutatott jobb, pontosabb teljesítményének, Kurucz Réka (17/3 pont, 8 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda), Horváth Dóra (14 pont, 13 lepattanó, 3 szerzett labda) és Tóth Zsófia (14 pont, 10 lepattanó) eredményes játékának, valamint az 57-31-re megnyert lepattanózásnak köszönhetően diadalmaskodott az alsóházi rangadón a Tata a Márki Laura (12/6 pont - 18 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó)-Csordás Rozina (10 pont, 6 szerzett labda) kettős vezette szolnokiak otthonában.

TFSE-MTK U23 - Nyíregyházi Kosársuli 64-75

Az ellentétes félidőket hozó találkozón a parádés első félidei játékára, valamint Dobó Lilla (17 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda), Arad Zsófia (15 pont, 10 lepattanó, 4 gólpassz, 2 blokk), Karakó Dorina (15 pont, 5 lepattanó, 4-4 eladott labda és gólpassz, 2 blokk) és Lizák Kitti (13/9 pont - 3/3 tripla -, 5 lepattanó, 3 gólpassz, 2 blokk) kosaraira alapozva a vendégek 24 pontos előnyt szereztek szünetre. A második félidőben ugyan Galli-Hirling Borbála (19-19 pont és lepattanó), Kelemen Barbara (11 pont - 12 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3 gólpassz) és Szabó Evelin (10/6 pont) vezérletével feljavult a zöld csoport címvédője, csökkentette is a hátrányát, de a nyíregyházi együttes sikerét nem tudta kétségessé tenni.

Radobasket - Kecskeméti KC 89-42

Végig nagy fölényben játszva győzte le Schiroky Szonja (28/3 pont, 11 lepattanó) és Budai Dorina (14 pont, 10 lepattanó) eredményességére, valamint a "döntő fölénnyel" 59-28-ra megnyert lepattanózásra építve a Radobasket a héten már a második mérkőzését játszó kecskeméti együttest. A vendégektől egyedül Burján Bianka (14/6 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda) jutott 10 pont fölé.

ELTE Fortis - Törekvés SE 50-63

A középmezőnyben tanyázó hazaiak Nagyi Tímea (12/6 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda) és Vári Anna (11/6 pont, 6 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz) vezetésével egészen a negyedik negyed közepéig tartották a lépést a dobogós helyezésre hajtó Törekvés csapatával. A záró etap közepén aztán a leginkább Mohos Eszter (18 pont, 7 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett, 4 eladott labda) és Egri Zsófia (12 pont, 5-5 lepattanó és szerzett labda) kosaraira alapozó vendégek egy 12-0-s rohammal eldöntötték a találkozót.

Fotó, slide: hunbasket.hu