Férfi Egyetemi bajnokság: A Közgáz egyetlen ponttal nyerte a nyugati csoport rangadóját

A Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokságban a 2024-es év a férfiaknál nagy, mondhatni csúcsrangadókkal indult, amelyeken a tavalyi négyes döntő résztvevői néztek egymással farkasszemet. A nyugati csoportban ahogy az előző kiírásban, most is drámai, végsőkig kiélezett csatát hozott a Mosonmagyaróvár vendégjátéka a Közgáz otthonában, és ezúttal is minimális különbségű hazai sikerrel zárult az összecsapás. A keleti csoportban, Miskolcon a hazaiak fölényes győzelmet arattak az erősen tartalékos címvédő DEAC ellen.

A Hunbasket összefoglalója:

Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokság, férfiak, 9. forduló:

Keleti csoport.

Semmelweis Egyetem - AKE-Milton Friedmann Egyetem 91-81 (21-20, 24-15, 24-19, 22-27)

Budapest, SOTE csarnok, 10 néző. V.: Kruk, Gyurka.

Semmelweis Egyetem: Kórodi 7/3, SZŐKE 19/6, Kovács 4/3, HAJDÚ 15/3, PAULOVITS 42/6. Csere: Csipán L. 1, Székely, Csipán K. 3. Edző: Weisz Miklós.

AKE-Milton Friedmann Egyetem: VARSÁNYI 37/15, KOROMPAI 16/12, Kolozsvári 7, Laszák 10/6, Hutvágner 3. Csere: Szabados 5, Pesti 3/3, Tarsoly, Gergely. Edző: Pálfy Jenő.

A hazai csapat kezdte élesebben a mérkőzést, két gyors SOTE kosár után időt is kért a vendég gárda, ami után kicsit rendezték a soraikat, de a negyed közepére így is 8 pontos előnyt épített ki a vendéglátó (13-5). A negyed második felében betörésekből és kiosztásokból dolgozott a Milton és Varsányi Áron vezérletével egy pontra megközelítette ellenfelét (21-20). A második etap 3. percére 9 ponttal ismét el tudott lépni a SOTE főleg Paulovits Barnabás pontjainak és a csapat fegyelmezettebb védekezésének köszönhetően (32-23). A második félidőben tovább tudta növelni előnyét a medikus csapat, a harmadik negyed közepén 17 pont is volt a különbség (61-44). A záró játékrészt agresszívabb védekezéssel kezdte a vendégcsapat, és egy 10-0-s futással 8 pontra csökkentették a hátrányukat (72-64), de ennél közelebb már nem tudtak jönni és a végén 10 pontos hazai győzelem született. A mezőny legeredményesebb játékosa Paulovits (42 pont, 18 lepattanó, 4 gólpassz) lett, rajta kívül Szőke Soma (18 pont, 11 lepattanó, 8 gólpassz), Hajdú Botond (15 pont, 7 lepattanó) érte el a 10 pontos határt a hazaiaktól. A vendégek részéről Varsányi (37 pont, 5 labdaszerzés), Korompai Ákos (16 pont, lepattanó, 5 labdaszerzés) és Laszák Botond (10 pont) teljesítménye emelhető ki.

Weisz Miklós: - Nem játszottunk jól, de a magassági fölényünket kihasználva tudtuk rengeteg támadópattanót szedni és ez ma győzelmet ért.

Pálfy Jenő: - Gratulálok a SOTE-nak és a saját csapatomnak is, mert eddig ez volt a legszorosabb mérkőzés, amit játszottunk.

Nyíregyházi Egyetemi SE - SZTE-Szegedi RSC 84-66 (18-16, 26-21, 18-19, 22-10)

Nyíregyháza, Nyíregyházi Egyetem Sportcsarnok, 20 néző. V.: Sallai, Nyíri.

Nyíregyházi Egyetemi SE: VASKÓ 20/12, Demeter 10/6, Kabongo 12/6, VERBA 27/12, NAGY L.  13.  Csere: Vámos 2. Edző: Vida Zoltán.

SZTE-Szegedi RSC: Kamenik 13/6, El-Nader 6, TRÁSER N. 7, Tráser M. 6, ÓNODI 26/12. Csere: Barcsik 8/6. Edző: Gaál Gergő.

Az első negyed végig szorosan alakult, majd a lepattanókban és a távoli dobásokban is a Nyíregyháza volt hatékonyabb. Mindkét oldalon volt egy-egy vezéregyéniség Verba Szabolcs illetve Ónodi Tamás személyében akinek „sült” a keze. Az utolsó negyedre elfáradtak a vendégek, így a hazai csapat örülhetett a győzelemnek. A nyíregyháziaktól ketten is - Vaskó György (20 pont, 14 lepattanó) és Nagy Levente (13 pont, 19 lepattanó) is dupla-duplával járultak hozzá csapatuk sikeréhez.

Vida Zoltán: - Gratulálok a csapatomnak az újabb győzelemhez. Úgy érzem, hogy egy jó meccset játszottunk a Szegeddel. Védekezésben és a palánk alatt jobban odafigyeltünk és harcoltunk és ennek meg lett az eredménye. Sok labdát tudtunk szerezni és extrán tudtunk kívülről is dobni.

Gaál Gergő: - Sajnos sok pontatlansággal játszottunk, amit a hazai csapat egyszerű kosarakkal és hármasokkal büntetett meg. Reméljük a visszavagon meg tudjuk mutatni az igazi arcunkat. Gratulálok a Nyíregyházának.

Debreceni Egyetemi Sportegyesület - Eszterházy SC 65-95 (16-26, 16-28, 13-20, 20-31)

Debrecen, OEC tornaterem, 10 néző V.: Fülöp, Kisházi.

Debreceni Egyetemi Sportegyesület: Zoványi 16/9, Valner 11/6, ALBUKAI 14, Szirbucz 5, WU 9. Csere: Veres, Mugamba 5, Bajzát 3/3, Lipécz 2. Edző: Kovács István.

Eszterházy SC: Pomázi 7/3, BOTKA 15/3, Kerekes 7/3, RÉKASI 21/6, BAJUSZ 11. Csere: Kovács 7, Kocsis 8/3, ALBACH 13/3, Bolla 10, Ficsor 6. Edző: Klepej Roland.

Rangadónak indult a mérkőzés, az alsóház két legjobb csapata feszült ugyanis egymásnak. A mérkőzés elején váltva esetek a kosarak, majd a vendégek megrázták magukat, és gyorsan elléptek ellenfelüktől. A medikusok nem adták fel, mindent megpróbáltak, és időnként sikerült is megállítaniuk az egri rohamokat, azonban minden hibáikat könyörtelenül kihasználta a jobban és ötletesebben kosárlabdázó hevesi csapat. Nem tudtak a debreceniek közelebb kerülni, sok eladott labda és gyermeteg hiba tarkította a játékukat, míg a másik oldal magabiztosan tartotta, és egy-egy futással növelte a különbséget. Végül jelentős különbség alakult ki, teljesen megérdemelten. A DMSE csapatából a sokoldalú, a dupla-duplától egyetlen pattanóval elmaradó Belal Albukai és a nagyon harcosan játszó Wu Yuan emelhető ki, míg az Eger csapatában az "izmos" dupla-duplát felmutató Rékasi Bojta 21 pontja, 16 lepattanója és 6 gólpassza, 2 blokkja megsüvegelendő a sok jó teljesítmény mellett, valamint Albach Kevin is dicsérhető még, mert szinte hibátlanul játszott a mérkőzésen.

Kovács István: - Kapkodó játék és katasztrofális dobóteljesítmény jellemezte ma a csapatot. A szív mellett ma az észre is szükségünk lett volna, sajnos utóbbi hiányzott. Gratulálok a szimpatikus vendégeknek a győzelemhez.

Klepej Roland: - Gratulálok a hazaiaknak, jól küzdöttek ma, a végén sikerült csak megnyugtató előnyre szert tenni. Minden itt lévő játékos hozzájárult a sikerhez. Jó lenne, ha ez a lendület megmaradna a jövőben is. Gratulálok a saját csapatomnak a szép eredményhez.

TFSE - BME-MAFC 84-76 (26-17, 16-12, 17-18, 25-29)

Budapest, dr. Koltai Jenő Sportközpont 25 néző V.: Sentényi, Tóth.

TFSE: Polgárdy 4, POZSIK 12/6, CSOMÓS 15/9, Alcser 2, DÓCS 19. Csere: DÉKÁNY 15/6, Szlávik 7/3, WODITSCH 7/3, Velkey 3, Rátkai, Nagy, Fábián. Edző: Boros Zoltán.

BME-MAFC: KOFLANOVICS 5/3, Pollák 5/3, Láng-Miticzky 12/6, ROZS 15/3, TÓTH K. 15/3. Csere: VARGOVICS 9/3, Vantal 5, Géczi 8/3, Vas 2, Horváth, Molnár. Edző: Weisz-Tiba Klára.

A TFSE magabiztosan kezdte a mérkőzést, 9 pontos előnyre tett szert, amit tovább tudott növelni szünetig. A BME-MAFC a harmadik negyedben távoli dobásainak és az agresszív védekezésének köszönhetően föl tudott zárkózni, sőt a negyedik negyedben 5 pontra csökkentette hátrányát. A vendégek letámadtak, hátha sikerül nekik megfordítani a mérkőzést, de faultproblémáik voltak így a TFSE sok büntetőt dobhatott a végén, amit viszonylag jól értékesítettek és megtartották az előnyüket, ezzel megnyerve a mérkőzést. Hazai részről Dócs Benedek (19 pont, 11 lepattanó) és Dékány Imre (15 pont, 12 lepattanó), míg a "műszaki alakulatból" Rozs Máté (15 pont, 11 lepattanó) és Tóth Kornél (15 pont, 10 lepattanó) ért el dupla-duplát.

Boros Zoltán: - Jól kezdtük a mérkőzést, gyorsan tudtunk játszani, voltak jó indításaink és labdaszerzéseink. Aztán az előnyünk tudatában kicsit visszaestünk, voltak olyan eladott labdáink, amik számomra is érthetetlenek voltak és kicsit így ritmusunkat vesztettük támadásban. Védekezésben voltak olyan hibák, hogy a lepattanókat nem tudtuk leszedni és ezt a BME ki is használta, de szerencsére a végére meg tudtuk tartani az előnyünket. További sok sikert kívánok a BME-nek.

Weisz-Tiba Klára: - Először is gratulálok a TFSE csapatának. Mi nagyon mélyről jövünk, sok sérüléssel és sok egyéb problémával teletűzdelve, de azt gondolom, hogy újra azon az úton járunk, amin haladnunk kell, illetve amit kitűztünk magunknak. Bízom benne, hogy meredeken megindulunk felfelé teljesítményben.

Miskolci Egyetem - DEAC 112-79 (31-19, 35-21, 29-18, 17-21)

Miskolc, Egyetemi Körcsarnok, 40 néző V.: Domán, Takács.

Miskolci Egyetem: ORLICZKI 6, SÁNDOR 13/9, KOZÁK B. 29/6, GERŐCS 23/6, RAGÁLYI 15. Csere: TÓTH B. 8/6, Szőke 6, Gadus F. 4, Molnár 4, Gadus B. 2, Nyíri 2. Edző: Béres Dávid.

DEAC: VARGA S. 12/6, Várszegi 9/3, Bankó 8/6, Orosi 5, Neuwirth. Csere: FÁBIÁN  25, Turán 10/6, Hibján 4, Várbíró 4/3, Sólyom 2, Besenyei, Sípos. Edző: Nagy Lajos.

Mindkét csapat hiányzókkal érkezett a csoport rangadójára, és a vendégeket viselte meg inkább a meghatározó játékosok távolléte. Pörgős, jó iramú játékkal indult az összecsapás, a hazaiak hamar magukhoz ragadták a kezdeményezést, Fokozatosan növelte előnyét az ügyesen kombináló, távolról is jól dobó miskolci együttes, a hazaiak elsősorban a 29/6 pontot, 8 lepattanót szerző, 5 gólpasszt "kézbesítő" Kozák Bertalan és a 23/6 pontos, 11 lepattanós, dupla-duplát elérő Gerőcs Bálint jóvoltából tetemes előnyre tettek szert, 28 ponttal vezettek a félidőben. A harmadik negyedben tovább "nyílt az olló, a címvédő vendégeknél Fábián Szabolcs próbált stabilitást adni csapatának, hiszen masszív dupla-duplát ért el, 25 pontot és 15 lepattanót tudhatott magáénak. A záró negyed már csak formalitás volt, azt "elvitte " a DEAC, de a Miskolci Egyetem fölényes sikerét nem tudta kétségessé tenni. A Miskolc ezzel a győzelemmel megőrizte hazai veretlenségét.

Béres Dávid: - Örülök, hogy ma mindenkinek játéklehetőséget tudtam adni. Gratulálok a fiúknak a győzelemhez! További sok sikert kívánok az ellenfelünknek!

Nagy Lajos: - Gratulálok a Miskolcnak! Ma minden szegmensben jobbak voltak nálunk. További sok sikert kívánok nekik!

Nyugati csoport:

SMAFC - Veszprémi ESC 94-62 (19-20, 27-14, 25-15, 23-13)

Sopron, Krasznai Ferenc Sportcsarnok, 50 néző. V.: Tóth, Rokob.

SMAFC: KALINCSÁK 18/6, Heiszenberger 3/3, VINICZAY  37/9, HENCZ 19/3, RÉTI 10. Csere: Fekete 4, Göndöcs, Veöreös 3. Maksoud, Ágoston. Edző: Márkus Tamás.

Veszprémi ESC: Szabó 8, STEWART 29/9, VÉGH 21/3, Németh 2, Nádasdi. Csere: Lengyel 2, Fekete, Tóth Á. Edző: Kerekes Gábor.

Az első negyed kiegyenlített játékot hozott, a Veszprém egy pontos előnyre tett szert. A második negyedben a hazai gárda magára talált és a félidőre 10 pont fölötti előnnyel mehetett. A második félidő szintén a hazai csapat fölényének jegyében zajlott, a mérkőzés pedig magabiztos SMAFC győzelemmel zárult. Hazai részről Hencz Balázs (19 pont, 12 lepattanó) és Réti Boldizsár (10 pont, 13 lepattanó), a veszprémiektől pedig Matafu Stewart (29 pont, 17 lepattanó) zárta dupla-duplával a mérkőzést.

Márkus Tamás: - Nagyon büszke vagyok a fiúkra, bár az első negyedben egy kicsit rám ijesztettek. A második negyedtől azonban uraltuk a mérkőzést és végre egyszer sikerült egy sima győzelmet aratnunk. Bízom benne, hogy hasonlóan tudjuk folytatni a jövő héten is.

Kerekes Gábor: - Alapvetően elégedett vagyok a meccsel, sajnos nagyon hézagosan érkeztünk. A tegnapi NBI-es meccs miatt többen nem tudtak eljönni, de ennek ellenére büszke vagyok a fiúkra mert mindent megtettek, ami tőlük telt. Értelemszerűen jól elfáradtunk, ami már a második negyedben érezhető volt. A SMAFC-nak további sok sikert kívánok a bajnokságban.

Közgáz SC és DSK - Mosonmagyaróvár UNI Győr 86-85 (38-23, 17-21, 18-25, 23-15)

Budapest, Kinizsi u., 30 néző. V.: Gaál, Szentpáli-Gavallér.

Közgáz SC és DSK: JENEI 11/3, CSÍK 18/6, KUTROVICH 11/9, Pfandler 7, Sólyom Zs. 10. Csere: Gyürk 12/6, KOMMA 10, Csikós 4, Dormán, Szirák. Edző: Vladár Csaba.

Mosonmagyaróvár UNI Győr: Friedl 3, BAKON 38/27, GARANCZ 9/3, KÁMÁN K. 15/9, SÓLYOM L. 23/3. Csere: Dani, Varga Z. Edző: Laky Tibor.

"Nekiesett" ellenfelének, és Jenei Koppány irányítása mellett villámgyorsan elhúzott 10-3-ra a Közgáz. A vendégek is felvették a mérkőzés ritmusát, és Bakon Csanád, valamint Kámán Kristóf tripláival kifejezetten színvonalas, élvezetes játék mellett tartották a lépést a hazaiakkal. A második etapot 3 triplával nyitva fordított és el is lépett ellenfelétől a Mosonmagyaróvár. Felcserélődtek az első negyedbeli szerepek, a hazaiak kezdték üldözni ellenfelüket. A félidő hajrájában Komma László villanásaira építve egy 10-0-lal fordított a Közgáz. A második félidőben zónára álltak át a szünetig csere nélkül játszó vendégek, de ez ellen vagy visszaszerzett lepattanókból, vagy Kutrovich Bence révén távolról voltak eredményesek a hazaiak. A vendégek részéről Sólyom László lépett elő, aki egyrészt végül 23 pontos, 17 lepattanós dupla-duplát ért el, másrészt roppant látványos zsákolással vétette észre magát. A negyed hajrájáig tartotta szűk előnyét a Közgáz, ám a negyed végén Bakon szédületes triplasorozatával fordított és a záró etap előtt 6 ponttal vezetett a Mosonmagyaróvár. A záró etap elején tartották 5 pont körüli előnyüket a vendégek, majd fáradni látszottak, és a szakasz derekán Csík Richárd remek megmozdulásaival fordítottak, és pár ponttal el is léptek. Bakon újabb, szám szerint a 9. hármasa fokozta tovább az izgalmakat a végjátékban, de végül 1 pont megmaradt a Közgáz előnyéből egy olyan mérkőzésen, amely remek hírverése volt az egyetemi kosárlabdának.

Vladár Csaba: - Túl vagyunk a már szokásosnak mondható Mosonmagyaróvár elleni végletekig kiélezett rangadón. Ha némi szerencsével is, de sikerült nyernünk a remekül játszó, nálunk összeszokottabbnak tűnő, jól játszó ellenféllel szemben, nagyon örülök a győzelemnek.

Laky Tibor: - Nehéz egy ilyen mérkőzést hideg fejjel értékelni közvetlenül a lefújás után. Úgy látszik, a Közgáz otthonában nekünk izgalmas végjáték után minimális vereség jut osztályrészül, az előző évadban egy utolsó másodperces triplával kaptunk ki. Úgy gondolom, egy látványos, izgalmas meccset játszott a két csapat, nagy dobópárbajjal. A nagy adok-kapokból most mi jöttünk ki rosszabbul, de lesz még egy visszavágó, várjuk szeretettel a Közgázt!

ELTE BEAC - PTE-PEAC 61-86 (14-25, 8-28, 26-15, 13-18)

Budapest, BEAC csarnok, 35 néző. V.: Gombos, Szőts.

ELTE BEAC: Molnár 7, Ipacs 2, BORSOS 14/6, Sipos 5/3, BODNÁR 10/6. Csere: Orczi 7/3, Nagy 6/3, Szabó, Kiss-Leizer 7/3, Papp 1, Dulic, Dobossy 2. Edző: Csányi Zoltán.

PTE-PEAC: FÜLÖP 6/6, Schuj 5/3, NAGY 26/15, Győr 8, MEZEI 13/3. Csere: BOR 11/3, Jolsvai 6, Kelemen 5/3, Kovács 2, Csirke 2, Darázs, Németh 2. Edző: Kmézics Zoran.

Magas hőfokon játszottak a csapatok, aminek köszönhetően nagy iramú, bár sok hibával tarkított játék alakult ki. A pécsi egyetemisták hamar tudatosítani akarták ellenfelükkel, hogy ezen a mérkőzésen is - mint a bajnokságban minden eddigi mérkőzésükön - csak egy eredmény születhet, azaz pécsi győzelem. Ehhez a mérkőzés első felében az ELTE fiataljai jó partnernek bizonyultak, sok hibával játszottak, bátortalan játékot mutattak, nagyon „tisztelték” ellenfelüket. Aztán a mérkőzés második felében változott a játék képe, a fővárosi fiatalok is „felvették a kesztyűt”, a védekezésük is szépen összeállt, amivel meglepték ellenfelüket. Megközelíteni ugyan nem tudták a pécsieket, de ez a része a mérkőzésnek már kifejezetten színvonalas volt.

Csányi Zoltán: - Kicsit aggódva vártam ezt a mérkőzést, hiszen a bajnokság egyik, ha nem a legjobb csapata ellen játszottunk. A felkészülésünk közel sem volt ideális, lévén vizsgaidőszak. Nos az első fele a mérkőzésnek igazolta a félelmeimet. Szünetben kicsit szorítottam az elvárásokon a védekezést illetően, aminek meg is lett az eredménye, sokkal jobb teljesítményt nyújtottunk. Mindig mondom, hogy a sport nagyon sok mindenről szól, tehetségről, felkészülésről, csapatszellemről, egymás megismeréséről, elfogadásáról, és még nagyon sok mindenről, de nagyon jelentős százalékban a mentális állapot szintjéről, az önmagunkba vetett hit meglétéről vagy hiányáról. Nos ez a mérkőzés egy tanulmány volt ebben a tekintetben is.  Gratulálok a pécsieknek, de gratulálok a fiaimnak is, mert magasabb szintre tudtak lépni egy mérkőzésen belül is.

Kmézics Zoran: - Egy nagy iramú mérkőzést játszottunk, sok hibával, de nagyon hasznos mérkőzés volt mind a két csapatnak. Nagyon szimpatikus csapat ellen játszottunk, ahol mindkét csapat nagyon sokat futott. Sok sikert kívánok az ELTE fiataljainak.

Óbudai Egyetem Kandó SC - Ludovika Sportegyesület 90-67 (22-20, 23-14, 17-15, 28-18)

Budapest, Ludovika Aréna, 20 néző. V.: Hartai, Molnár.

Óbudai Egyetem Kandó SC: BALÁZS 17, Pálvölgyi 7/3, Polster 33/15, Bogdán, KARAKÓ 25/3. Csere: Berzicai, Szemerszki, Baatarsukh 8/6. Edző: Őri Gergely.

Ludovika Sportegyesület: Tóth M. 12/6, BECK 17/3, Varga 8, Sándor 5/3, Póczos 4. Csere: Darvas, Barta 5/3, RENKECZ 16. Edző: Mészáros István.

A téli szünetet követően fásultan, hibákkal tarkítva kezdte mindkét együttes a mérkőzést, a kapkodásból sok eladott labda született mindegyik térfélen. Az első negyed közepén az óbudaiak védekezést váltottak, ami megzavarta a Ludovika együttesét, így egymás után 3 gyorsindításból is kosarat kaptak, ezzel pár pontos előnnyel a hazaiak álltak jobban.

A második negyedben nem találták a vendégek az Óbuda zónájának ellenszerét, így a hazai együttes a negyed derekára 10 pontos előnyre tett szert (36-26), amit a félidőre még minimálisan növelni is tudtak (45-34). A folytatásban a hazaiak folyamatosan növelték előnyüket, többször 16-17 pont volt a különbség a két együttes között, de a Ludovika együttese nem hagyta 20 pontra nőni a különbséget, sőt a negyed végére 13 pontra zárkóztak (62-49). A záró játékrészben az óbudaiak villámrajtot véve a 2 perc alatt 21 pontra növelték előnyüket, ahol a vendégek már nem bírták tovább tartani magukat, így a Karakó-Polster duó vezetésével magabiztos Óbuda győzelem született (90-67).

Őri Gergely: - Enerváltan, sok hibával kezdtük a találkozót. Az első negyed felétől, ahogy védekezést váltottunk ellenfelünk kicsit összezavarodott, ezt kihasználva lendületet szereztünk és folyamatosan növelni tudtuk előnyünket. Voltak bőven hibák, de sokszor nagyon szépen játszottuk a játékunkat és önzetlenül hozták egymást helyzetbe. Gratulálok a csapatomnak a győzelemhez, megérdemeltük abszolút! Örülök neki, hogy tudtuk hozni a kötelező győzelmet. A Ludovikának sok sikert a továbbiakban.

Mészáros István: - A hosszú vizsgaidőszakot követően rozsdásan kezdett mindkét csapat, így az tudott nyerni, aki hamarabb észhez tért, ezek sajnos nem mi voltunk. Gratulálok az ellenfélnek, egy nagyon jó, sportszerű mérkőzés volt.

Halasztott mérkőzés az 1. fordulóból:

Veszprémi Egyetemi SC - SZOESE 56-79 (13-17, 19-21, 10-28, 14-13)

Veszprém, Egyetemi Tornacsarnok, 20 néző. V.: Propszt, Fülöp.

Veszprémi Egyetemi SC: Nádasdi, MATAFU 27/15, Végh 16/3, Szabó B. 7/3, SCHÁDL 6. Csere: Csernák, Lengyel, Fekete, Németh M., Vicai. Edző: Kerekes Gábor.

SZOESE: KISS M. 13, Nárai 6, Várkony T. 6 , VICZE 4, TAKÁCS ZS 18. Csere: Németh 3, Gyánó 2, Kiss 10, Frisnyák 2, VÁRKONY K. 7, Matucza 8/6. Edző: Kéri Péter.

Az első félidő kiegyenlíett játékot hozott. A vendégek vezettek és alkalmanként sikerült 5-7 pontra ellépniük, de a végül 27 pontos, 10 lepattanós dupla-dupláig jutó Matafi Stewart vezetésével a Veszprém tartotta a lépést a vendégekkel.  Szünetben a szombathelyiek rendezték a soraikat mind támadásban, mind védekezésben. Takács Zsolt és Kiss Mihály vezérletével gyors támadásokat indítva, a SZOESE hamar meglépett, ezzel bebiztosította győzelmét. A hazai csapaton érezhetővé vált a fáradtság jele, amelyen cserék sem segítettek.  A 4. negyedben azonban feljavult a Veszprém és egy ponttal sikerült megnyernie a negyedet, de a szombathelyi sikert nem tudta kétségessé tenni.

Kerekes Gábor: - Hasonlóan a SZOESE csapatához, az edzések sajnos nálunk is szüneteltek. Ettől függetlenül, a fiúk az első félidőben jól tartották magukat, ügyesen észrevették a lehetőségeket, igyekeztek bontani a védelmet. A második félidőben a vendég együttes jól jött vissza a játékba, amit a fáradtabb állapotban lévő mieink nem tudtak követni. Összességében elégedett vagyok a látottakkal.

Kéri Péter: - A vizsgaidőszakban még nem tudtunk teljes csapattal edzeni, ez meg is látszott az első félidei játékunkon. A harmadik negyedre sikerült rendezni a védekezésünket, ritmust váltanunk. Ezzel gyakorlatilag sikerült ott eldönteni a mérkőzést.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!

Fotó, slide: hunbasket.hu