Férfi Egyetemi Bajnokság: SzoESE - betlik után nagy bravúr

Nincs már veretlen a férfiak mezőnyében a Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnokságban, miután az előző hetekben botladozó, váratlan vereségekbe belefutó Szombathelyi ESE jó védekezésével bravúros és összességében biztos győzelmet aratva megfosztotta veretlenségétől az eddig makulátlan mérleggel rendelkező PTE-PEAC együttesét.

A Hunbasket összefoglalója:

Nemzeti Egyetemi Kosárlabda Bajnjokság, férfiak, 13. forduló.

Keleti csoport:

AKE-Milton Friedman Egyetem - DEAC 55-100 (8-23, 17-24, 15-35, 15-28)

Budapest, Bethlen Gábor Technikum, 10 néző. V.: Gombos, Novák.

AKE-Milton Friedman Egyetem: Laszák 20/15, HUTVÁGNER 12, Sztojkovics 11/9, Tarsoly 3/3, Pesti. Csere: Molnár 5/3, Gátas 4, Gergely. Edző: Pálfi Jenő.

DEAC: HIBJÁN 27/3, VÁRBÍRÓ 17/9, OROSI 13/3, SÓLYOM 10/3, Varga B. 10. Csere: KISS K. 13/3, Sipos 12/6, Turán 8/6. Edző: Nagy Lajos.

A mérkőzést álmosan kezdte a hazai csapatnak, és lepattanózásban nagy fölényben lévő a DEAC 15 pontos előnyre tett szert. A második negyedben már kiegyenlítettebb küzdelmet láthattunk, és a Milton csapatából Laszák Botondnak beindult a tripla-gyártás a szakasz hasonlított egy tripla-dobó versenyre, a vendégektől elsősorban Várbíró Gergő jeleskedett távolról. A harmadik negyedben egyértelműen nyílt az olló, a DEAC megrázta magát, és újabb 20 ponttal növelte a különbséget, és ezzel a címvédő el is döntötte a meccset, a debreceniektől Kiss Kolos (13 pont, 12 lepattanó, 10 gólpassz) tripladuplát ért el, ennek a közelében járó Várbíró (17 pont, 10 lepattanó, 8 gólpassz), Orosi Bálint (13 pont, 11 lepattanó) pedig dupla-duplával vette ki részét a DEAC fölényes győzelméből.

Pálfi Jenő: - Támadásban voltak egyéni villanások, sajnos a csapatjáték hagy kivetni valót maga után, de vigasztaljon az a tudat, hogy ismételten két új tagot köszönthettünk a csapatunkban. Védekezésben az alapok hiányoznak, nem vagyunk elég kemények, határozottak. Sok esetben néztük az ellenfél játékát. Nem beszélve az időbeni visszarendeződésről, ami megpecsételte sorsunkat. Az ellenfél közel 60-70%-át a pontjainak indításból szerezte. Gratulálok az ellenfélnek, lefutottak minket! Itt élnék a lehetőséggel, hogy idézzem Rátgéber Lászlót, aki azt nyilatkozta miután megnyerte a 7. vagy a 8. felnőtt országos bajnokságot: " A kosárlabda atlétika" - sosem felejtem el, talán erre a mérkőzésre hatványozottan igaz volt. Lefutottak minket. Nyilván építkezünk tovább és felemelt fejjel, tanulva a hibáinkból várjuk a következő mérkőzéseket! Sok sikert a továbbiakban az ellenfélnek!

Nagy Lajos: - Köszönjük szépen a mérkőzést, további sok sikert kívánunk a Miltonnak!

SZTE-Szegedi RSC - Miskolci Egyetem 74-92 (15-23, 12-31, 26-24, 21-14)

Szeged, Topolya sori sportcsarnok, 20 néző V.: Márkus, Czékmán.

SZTE-Szegedi RSC: TRÁSER N. 11, KASS 16, Lőrincz 8, Kamenik, TRÁSER M. 16/9. Csere: Barcsik 4/3, Klausz 2, Hősi 2, Ónodi 4/3, El-Nader 11. Edző: Gaál Gergő.

Miskolci Egyetem: TÓTH B. 11/6, Orliczki 7, Sándor 8/3, GERŐCS 25, RAGÁLYI 7. Csere: Gadus B. 4, Gadus F. 4, Kovács 4, MOLNÁR 15/9, Tóth J., Velkey 7/6, Nyíri B. Edző: Béres Dávid.

Jól kezdett a hazai csapat, azonban a vendégek gyorsan magukra találtak és több hárompontossal megfordították a mérkőzést.  A második negyedre valami szétesett az addig viszonylag jól működő Tiszaparti játékban, és a Tóth Bence (11 pont, 3 lepattanó, 6 gólpassz, 20 VAL)-Gerőcs Bálint (25 pont, 4 lepattanó, 5 kiharcolt fault, 31 VAL)-Molnár Bence (15 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett labda, 20 VAL) hármas vezette miskolciak elkezdték nyitni az ollót és a félidőre kialakult egy közel  30 pontos különbség. A térfélcserét követően a hazai csapat megtalálta a második negyedben "elveszett játékát", és a szegediek a Tráser Nándor (11 pont, 7 lepattanó, 6 kiharcolt fault, 21 VAL)-Kass Ferenc (16 pont, 7 kiharcolt fault, 3 lepattanó, 20 VAL)-Tráser Miklós (16 pont, 4 lepattanó, 3 kiharcolt fault, 16 VAL)-Hamza El-Nader (11 pont, 3 lepattanó, 9 VAL) kvartett vezetésével elkezdték a fölzárkózást. A negyedik negyedre a hazaiak még agresszívebb játékkal léptek pályára, ami ugyan a fordításhoz nem volt elég, de még inkább faragni tudtak a harmadik negyed elején kialakult 33 pontos különbségből, és végül 20 ponton belülre kerültek, de a biztos miskolci sikert nem tudták kétségessé tenni.

Gaál Gergő: - Büszke vagyok a fiúkra, ismételten jelesre vizsgáztak kitartásból és akaratból. Már a sokadik mérkőzésen vesszük fel büszkén a harcot magasabb élvonalban hétről-hétre teljesítő játékosok ellen. Gratulálok a Miskolcnak, valamint köszönjük, hogy nem vették félvállról a hosszú utazással járó mérkőzést. Sok sikert nekik a továbbiakban!

Béres Dávid: - Tudtuk jól, hogy kemény mérkőzésre számíthatunk. A legjobb csapatoknak is nehezen sikerült itt győzni, így teljes csapattal érkeztünk. A hazaiak jól kezdtek fej-fej mellett haladtunk, az első félidő vége felé sikerült a különbséget megalapoznunk, amit a mérkőzés végéig fent tudtunk tartani. Köszönjünk a hazaiaknak a sportszerű mérkőzést. Gratulálok a Szegednek és sok sikert.

Debreceni Medikus SE - TFSE 76-108 (10-32, 24-21, 14-31, 28-24)

Debrecen, OEC tornaterem, 10 néző V.: Bács, Kisházi.

Debreceni Medikus SE: Zoványi 14/9, Albukai 14/3, Mugamba 5/3, WU13, Szirbucz 2. Csere: Valner 4, Nádasi 5/3, Virág 4, Zaghlol 2, Lipécz 4, Taghijev 8/6, Veres 1. Edző: Kovács István.

TFSE: POZSIK 16/3, Mester 12/9, CSOMÓS 27/21, Rátkai 7, RÁTVAY 26. Csere: Dékány 7/3, SZLÁVIK 9, Woditsch 4. Edző: Boros Zoltán.

A keleti listavezető hamar magához ragadta a kezdeményezést, és határozottan jelezték, hogy a sokat hibázó hazaiaknak nem sok keresnivalójuk van ezen a mérkőzésen. A hibátlanul dobva végül 26 pontos, 14 lepattanós dupla-dupláig jutó Rátvay Balázs korlátlan úr volt a palánk alatt, vele nem tudtak mit kezdeni a debreceniek, akik könnyű helyzeteket is elrontottak, így a 20 pontos hátrányba kerültek. A második negyedben már mutattak szép dolgokat a medikusok, kicsit vissza is jöttek a meccsbe, de a fővárosiak rendezték a soraikat, és ennek köszönhetően tartották előnyüket. A második félidőben a TF újra megrázta magát, és pillanatok alatt 30 pontra kúszott a két együttes közti távolság. Rátvay továbbra is szórta a kosarakat, míg Csomós Kristóf pedig távoli dobásaival zavarta össze a hazai védekezést. A játék képen a későbbiekben sem változott, bár a cívisvárosiak küzdöttek becsülettel, így sikerült csökkenteni a különbséget. A medikusoknál Zoványi, Albukai és a 13 pontos, 12 lepattanós dupla-dupláig jutó Wu Jüan voltak azok, akik hozzásegítették csapatukat a tisztes helytálláshoz.

Kovács István: - Reális az eredmény, nagy volt a különbség a két fél között. Nyertünk két negyedet, ez a maximum egy ilyen kiváló ellenfél ellen. Sok sikert nekik a továbbiakban.

Boros Zoltán: - Lendületesen kezdtünk, hamar kialakult az a különbség, amit végig meg tudtunk tartani. A hazaiak alkalmanként ki tudták használni a rövid megingásainkat, de összességében elégedett vagyok. Sok sikert a debrecenieknek a jövőben.

Eszterházy SC - Semmelweis Egyetem 104-58 (32-15, 23-16, 27-9, 22-18)

Eger, Leányka utcai Sportcsarnok, 20 néző. V.: Vaszi, Takács.

Eszterházy SC: RÉKASI 6, GILSZKI 8/6, Botka 3/3, KEREKES 21/12, Ficsor 3/3. Csere: BAJUSZ 19/6 , Kocsis 6, BOLLA 13/6, Kátai 7/3, ALBACH 18/12. Edző: Klepej Roland.

Semmelweis Egyetem: Tabajdi 8/3, SZŐKE 21/3, HAJDÚ 12/6, Kórodi 7, Kovács. 5/3. Csere: Csipán 3, Székely 2, Körmöczi. Edző: Weisz Miklós.

Az első negyedben nagyon lendületes, nagy iramú volt a játék. ám a vendégcsapat nem tudta sokáig tartani a lépést az egriekkel. Kerekes Hunor (21 pont, 3 lepattanó, 1 szerzett, 2 gólpassz, 28 VAL) pontjaival indult a mérkőzés. Ehhez csatlakozott hazai részről Rékasi Bojta (6 pont, 6 lepattanó, 2 szerzett, 3 gólpassz, 16 VAL) és Gilszki Erik (8 pont, 1 lepattanó, 3 szerzett, 3 gólpassz, 12 VAL). A vendégeket   Kórodi Kristóf (7 pont, 3 lepattanó, 3 gólpassz, 6 VAL), Hajdú Botond (12 pont, 8 lepattanó, 1 szerzett, 3 gólpassz, 18 VAL) és Tabajdi Tege (8 pont, 8 lepattanó, 2 gólpassz, 8 VAL) próbálta inkább kevesebb, mint több sikerrel versenyben tartani. A második negyedben sem tört meg a hazaiak lendülete, sőt letámadták a Semmelweis csapatát, akik nem mindig találták ennek az ellenszerét. Ez a negyed a középiskolás Bolla Norbert pontjával indult (13 pont, 7 lepattanó, 2 szerzett, 5 gólpassz, 20 VAL). Az egriek a 14. percre már 20 ponttal vezettek. Ebben a negyedben leginkább Szőke Soma (21 pont, 5 lepattanó, 2 gólpassz, 20 VAL) és Tabajdi révén próbálta tartani a SOTE a lépést tartani az egriekkel. Sajnos módon ebben a negyedben megsérült a hazai csapat egyik fiatal játékosa Kocsis Dániel. Az egrieknek, ezután is lendületesen támadtak és hajtottak. A negyed végén adódott még egy balszerencsés sérülés a hazaiaknál mégpedig Rékasi Bojta egy rossz lépés után a bokáját fájlalta, épp úgy, mint korábban Kocsis. A félidőre 24 pontos előnyt harcoltak ki a vendéglátók. A nagyszünet után sem változott a játék képe, dupla-duplát elérő Bajusz Ábel (19 pont, 11 lepattanó, 2 szerzett, 1 gólpassz, 27 VAL) vezetésével sorra születtek a kosarak hazai oldalról, amelyekre csak elvétve tudtak válaszolni a vendégek. Nagyon sok eladott labdába is belekergette az Eger a fővárosi csapatot, amiből rendre pontot szereztek az Eszterházy SC kosarai. Nagy öröm volt az egriek számára, hogy Kocsis (6 pont, 2 lepattanó, 3 gólpassz, 6 VAL) vissza tudott jönni a második negyedben elszenvedett sérülése után. A sok eladott labda eredményeképpen a negyed végére már 42 pontos volt a különbség, amit Albach Kevin (18 pont, 2 lepattanó, 1 szerzett, 2 gólpassz, 16 VAL) kosarával állított be az Eger. Az utolsó negyedre tulajdonképpen eldőlt a mérkőzés, már csak az maradt a kérdés, hogy a hazai csapat hány ponttal tud nyerni. A korábban kevesebb játéklehetőséghez jutó játékosok is bizonyíthatták, hogy mire képesek. Ennek eredményeképpen a 100 pontot is sikerült megdobniuk az egrieknek, mégpedig ezek a pontok Kátai Zsolt (7 pont, 3 lepattanó, 1 szerzett, 1 gólpassz, 7 VAL) nevéhez fűződtek a mérkőzés 37. percében.

Klepej Roland: - Szeretnék gratulálni a játékosaimnak, nagyon szépen kosárlabdáztak a mai napon. Jó volt a ritmusa a támadásunknak az elejétől kezdve, a védekezésünk pedig kellően agresszív. Örülök, hogy mind a 10 játékos hozzátett a mai győzelemhez, és akik eddig kevesebb játéklehetőséget kaptak meghálálták. További sok sikert a Semmelweis csapatának!

Weisz Miklós: - Belementünk az ellenfél rohanós tempójába, amitől pontatlanná vált a támadásunk, rossz dobóhelyzeteket alakítottunk ki és sok volt az eladott labdánk. Védekezésben nem voltunk elég agresszívak, azért is alakult ki ez a nagy különbség. Gratulálok az ellenfélnek!

BME-MAFC - Nyíregyházi Egyetem SE 86-53 (24-10, 23-14, 24-21, 15-8)

Budapest, Camugo, 40 néző. V.: Szőts, Váczi.

BME-MAFC: KOFLANOVICS 11/9, Pollák 4, LÁNG-MITICZKY 18/9, HORVÁTH 8, Rozs 6. Csere: Vargovics, Géczi 2, VANTAL 10/6, BARTHA 12, Vas 8, Weidinger 6, Molnár 1. Edző: Weisz-Tiba Klára.

Nyíregyházi Egyetem SE: KABONGO 17/3, Vámos, VEREBÉLYI 16, Verba 5/3, NAGY 15. Edző: Vida Zoltán.

A mérkőzést nagy rohammal kezdte a BME-MAFC. Határozott védekezés és pontos, gyors támadás jellemezte a játékot hazai oldalon. A meglehetősen tartalékosan, öt játékossal érkező nyíregyháziak Michee Kabongo  (17/3 pont, 7 lepattanó, 11 eladott labda), és a végül "mutatós" dupla-dupláig jutó Nagy Levente (15 pont, 14 lepattanó) jóvoltából próbálták tartani a lépést. A vendégek védekezés váltásaira jól reagáltak a budapestiek, és időnként látványos kosarakkal sikerült megszórni a vendég gyűrűt. Láng-Miticzky Dániel (18/9 pont, 4 szerzett labda, 3 lepattanó) hibátlan dobóteljesítménye, Horváth Marcell (8 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz) elképesztő sebessége, és Koflanovics Kristóf (11/9 pont) tűpontos triplái nehéz helyzetbe hozták a nyírségieket. A második negyed közepére hazai oldalon lehetőséget kapott az addig kispadon ülő összes játékos. Bartha Zsombor (12 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett labda), és Vantal András (10/6 pont, 6 gólpassz, 3 lepattanó) vezetésével a játék képe gyakorlatilag ugyanott folytatódott, ahol a kezdők abbahagyták. Vendég oldalon becsatlakozott a pontgyártásba a fiatal, szintén dupla-dupláig jutó Verebélyi Áron (16 pont, 11 lepattanó, 3 szerzett labda), aki pontjai felét ebben a negyedben termelte. Rövid szünet után a BME kapitánya, Láng-Miticzky kezdett parádés játékba. Másik oldalról a Kabongo-Verebélyi-Nagy trió próbálta ellensúlyozni a nyomást. Sikerült is egálhoz közeli negyedet produkálni a vendégeknek. Kissé lecsökkent a játék színvonala a második félidőre, nagyon sok volt a pontatlanság mindkét oldalon. A negyedik negyed nagy fordulatot nem hozott. Inkább volt küzdelmes, mint szép a játék.

Weisz-Tiba Klára: - Minden játékosom legalább 12 percet tölthetett ma pályán. A kapott feladatokat az esetek döntő többségében szépen megoldották. Egy-két szakasztól eltekintve elégedett lehetek. A kosárlabdában szebb napokat is megélt Nyíregyházi Egyetemnek sok sikert, és újraépülést kívánok a jövőben!

Vida Zoltán: - Először is gratulálok a BME-MAFC csapatának. Sajnálom, hogy ilyen kevesen tudtunk eljönni, de úgy gondolom szépen helyt álltunk. Sok sikert kívánok!

Nyugati csoport:

Szombathelyi Egyetemi SE - PTE PEAC 72-61 (19-14, 18-12, 16-16, 19-19)

Szombathely, 40 néző. V.: dr. Popgyákunik, Bognár.

Szombathelyi Egyetemi SE: Nárai 4, Gyánó 2, VICZE 17, TAKÁCS 26/6, Várkony 10/3. Csere: KISS M. 11/3, Kiss H., Németh M. 2, Frisnyák 2. Edző: Kéri Péter.

PTE PEAC: Fülöp 7, Bor 12, NAGY 15/3, MEZEI 7, Győr 14. Csere: Schuj 3/3, Jolsvai, Kelmen, Németh. Edző: Kmezic Zoran.

Bár a papírforma alapján az eddig veretlen PEAC volt a mérkőzés esélyese, a mindössze 2 pontos pécsi vereség a hazaiaknak is bizakodásra adhatott okot. Az első kosarat a vendégek szerezték, de ezután egy 9-0-s futást produkált a SZOESE, Takács Zsolt vezetésével. Ekkor Kmezic Zoran időkéréssel igyekezet rendezni a sorokat, de ez sem változtatott jelentősen a játékon. A vendégek nehezen találtak rést a hazai védekezésen és hat perc alatt mindössze 6 pontot szereztek és ekkor már 10 pont volt a SZOESE előnye. A negyed végére kicsit kiegyenlítődött a játék és közelebb tudott zárkózni a PEAC elsősorban Fülöp Zsombor betöréseiből. A második negyedben hasonlóan folytatódott a játék, mint ahogy a mérkőzés kezdődött. A vendégek támadásai nagyon döcögtek és bár próbáltak változtatni védekezésben állandósult a 10 pont körüli különbség. A harmadik negyed kiegyenlített játékot hozott. Felváltva esetek a kosarak. A szombathelyieknél ekkor Vicze Kristóf, pécsi oldalon pedig Nagy Kevin vállalta magára a pontszerzést. Bár hatékonyabbá vált a vendégek támadása nem tudtak közelebb kerülni ellenfelükhöz így a hazaiak 11 pont előnnyel várhatták a záró etapot. A negyedi játékrész elején felzárkózott 6 pontra a PEAC, de ekkor Várkony Tamás és Takács triplái állították vissza a 10 pont feletti különbséget. Ezt követően felváltva szerezték a pontokat a csapatok, ami nem kedvezett a vendégeknek, és végül megőrizve a félidei előnyüket 11 ponttal győztek a szombathelyiek. A SZOESE csapatában Takács Zsolt alkotott emlékezeteset 26 ponttal, 12 lepattanóval és 8 gólpasszal közel járt a tripla-duplához és emellett még kiharcolt 7 faultot is, így 43 VAL - lal zárta a meccset. A vendégeknél a második félidőre feljavuló Nagy Kevin 15 ponttal és 5-5 lepattanóval és kiharcolt faulttal ért el 17-es VAL-indexet.

Kéri Péter: - Az elmúlt két mérkőzésen nagyon nehéz helyzetbe hoztuk magunkat és ennek a meccsnek sem mi voltunk az esélyesei a tabella alapján. Azonban a fiúk maximálisan végrehajtották a feladatukat támadásban és védekezésben is. Mindenki a tőle telhető maximumot nyújtotta ma esete és így egy nagyon jó erőkből álló PEAC-ot sikerült legyőznünk.

Kmezic Zoran: - A SZOESE sokkal jobb csapat volt ma este, sokkal jobban akarták a győzelmet. Kőkeményen védekeztek és mi nem tudtunk alkalmazkodni ehhez a védekezéshez, amilyennel a bajnokságban még nem találkoztunk. Emiatt sok hibát követtünk el és fejben nem voltunk itt a meccsen. Mindenki, akit a pályára küldtem küzdött ameddig tudott, de ma este ez nem volt elég. A győzelemhez gratulálok a Szombathelynek és további sikereket kívánok nekik.

ELTE BEAC - SMAFC 105 - 56 (25-14, 22-19, 15-18, 43-5)

Budapest, BEAC csarnok, 35 néző. V.: Gaál, Molnár.

ELTE BEAC: Molnár 7/3, IPACS 16/12, BORSOS 9, Sipos 5/3, BODNÁR 14/6. Csere: Orczi 10/6, Nagy 9/9, SZABÓ B. 12/9, Papp 1, Szabó I., DOBOSSY 17/9. Edző: Csányi Zoltán.

SMAFC: Heiszenberger 10/3, HENCZ 16/3, KALINCSÁK 14/6, Réti 8, Török 4. Csere: Fekete 4, Maksoud, Nagy, Guricza, Göndöcs. Edző: Márkus Tamás.

Nagy lendülettel kezdtek a csapatok, elsősorban a fővárosi fiatalok voltak elemükben. Gyors, pontos játék, jó ütemű befejezésekkel. Az első negyedet követően aztán a soproniak is "éledeztek".  Kiegyenlítetté vált a játék, pontra pont következett, a soproni egyetemisták szigorítottak a védekezésükön, pontosabban dobtak, palánk alatti játékuk is feljavult, amitől az ELTE fiataljai elbizonytalanodtak. A vendégek a harmadik negyed közepére egészen közel kerültek ellenfelükhöz, de ez volt az a pont, amitől viszont visszatért a kezdeti "medrébe" a játék. A fővárosiak ismét felvették az első negyedbéli fordulatszámot, sőt még emelni is tudtak rajta, aminek köszönhetően az utolsó negyed már örömjátékot hozott, és ahogy ilyenkor lenni szokott minden sikerült nekik. Ami nagyon szembetűnő, az a padról érkezők teljesítményének különbsége, ha csak a pontokat vizsgáljuk, az 49-4 a fővárosi csapat javára. Ipacs Donát 16 pontos, 11 lepattanós dupla-duplával vette ki részét a hazai sikerből, soproni részről pedig Hencz Balázs hajszálra ugyanilyen mutatókkal zárta az összecsapást.

Csányi Zoltán: - Soproni csapat ellen játszani mindig egy különleges élmény számomra, lévén, hogy mindig egy kicsit soproninak vallom magam. Jól kezdtünk, aztán kicsit bealudtunk, átvettük a soproniak ritmusát, aminek az lett a következménye, hogy ellenfelünk kezdett felkapaszkodni. A harmadik negyed közepén aztán ismét visszatértünk a helyes útra, mi határoztuk meg a játék sebességét, védekezésünk ismét feljavult, ezáltal a támadásokban is magabiztossá váltunk. Következmény, extra végjáték. Nagyon jó mozgású, jó képességű srácok voltak a soproni csapatban is, így a győzelem, és annak aránya különösképp értékes.

Márkus Tamás: - Gratulálok a BEAC csapatának, sikerült egy jó mérkőzést játszanunk, annak ellenére, hogy ekkora különbség lett közte. Örülök, hogy mindenki pályára tudott lépni, készülünk a következő mérkőzésre.

Ludovika SE - Mosonmagyaróvár UNI-Győr 44-84 (11-19, 10-28, 19-16, 4-21)

Budapest, Ludovika Aréna, 20 néző. V.: Czupi, Szentpáli-Gavallér.

Ludovika SE: Nagy 5/3, Beck 4, Póczos 2, RADOJEVICS 13/3, Renkecz 7/3. Csere: Polgár 2, Szatmári 7/3, Darvas, Sándor 4, Tóth, Farkas, Barta. Edző: Mészáros István.

Mosonmagyaróvár UNI-Győr: Friedl 8, BAKON 17/9, Garancz 6/3, KÁMÁN 10/3, HÁGEN 14/3. Csere: Varga 8, Dani 3/3, Tóth-Erdei 2, Piukovits 2, SÓLYOM 14, Éder, Mester. Edző: Laky Tibor.

Sok hibával kezdődött a mérkőzés, melynek esélyese a vendégcsapat volt. A pontosabban játszó és dobó vendégek fokozatosan elhúztak, a különbség akkor volt igazán szembetűnő, amikor hazai részről   második sor volt a pályán, ez az "egység" nem tudta felvenni a versenyt a csoport elején tanyázó óváriakkal. A harmadik negyedet aztán jó játékkal megkaparintotta a 13 pontos, 12 lepattanós dupla-duplával "jelentkező" Pavle Radojevics vezette Ludovika, de itt el is fogyott a tudomány. Sportszerű, lendületes mérkőzés volt, amin egyértelműen beigazolódott a papírforma, biztosan nyert a 14 pontos, 13 lepattanós dupla-dupláig jutó Kámán Kristóf vezette Mosonmagyaróvár, de  a hazaiaknak is voltak momentumaik.

Mészáros István: - Tudtuk, hogy nem mi vagyunk a mérkőzés esélyesei, igyekeztem mindenkinek játéklehetőséget adni, ennek megfelelően szakaszosan fel tudtuk venni a versenyt. Örülök a harmadik negyed megnyerésének, gratulálok az ellenfélnek, játszottunk egy jót.

Laky Tibor: - Az elején sok hibánk volt, amit aztán kijavítottunk. Egy rendkívül sportszerű mérkőzésen sikerült idegenben nyernünk. Nyilván látszott, hogy a két csapat nem ugyanazokért a célokért küzd, de szerintem mindkét csapat megtette a magáét.

Veszprémi Egyetemi SC - Közgáz SC és DSK 61-100 (12-29, 11-30, 22-22, 17-19)

Veszprém, Egyetemi Tornacsarnok, 50 néző. V.: Fülöp, Horváth.

Veszprémi Egyetemi SC: LÉNÁRT 18/3, STEWART 30/12, Végh 8/6, Szabó 5, Csernák. Csere: Fekete, Németh, Nádasdi, Tóth, Vicai. Edző: Kerekes Gábor.

Közgáz SC és DSK: JENEI 17/3, GYÜRK 14/6, Pfandler 10, GALAMBOS 22, SÓLYOM 19. Csere: Komlós 3/3, Szirák 7, Csikós 8. Edző: Vladár Csaba.

A mérkőzés elején a hazaiak "beragadtak", a Közgáz egységes csapatmunkával fölényes vezetést harcolt ki, a vendégek jó védekezés után gyors kontrákkal könnyen felmorzsolták a VESC védelmét. A 2. félidőben Stewart és Lénárt kosaraival a hazaiak tudták tartani a lépést a fővárosiakkal. Jóval kiegyensúlyozottabb volt a harmadik és a negyedik negyed, mint az első félidő, amikor már gyakorlatilag eldőlt a találkozó. Hazai részről Matafu Stewart (30 pont, 10 lepattanó), a Közgázból pedig Galambos Árpád (22 pont, 10 lepattanó) ért el dupla-duplát.

Kerekes Gábor: - Az első félidőben nem ébredt fel a csapat. Rossz dobóformával és rosszul megjátszott szituációkkal érkeztünk a mérkőzésbe. A 2. félidőben nyújtott játék már sokkal inkább tükrözte a csapat erejét.

Vladár Csaba: - Köszönjük a játékot a lelkes és szimpatikusan játszó veszprémi csapatnak. Amit elterveztünk azt nagyjából sikerült végrehajtani. Jó védekezésből próbáltunk gyorsan indulni. A végén a fókusz kicsit elhagyott minket, de tényleg egy jó mérkőzés volt. Sok sikert mind a két csapatnak.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!

Fotó, slide: hunbasket.hu; Práczki Péter