A PVSK NKA nyerte a fiú junior B döntőt

A házigazda hullámzó meccsen verte a Kecskeméti KA-t.

Ma befejeződött a fiú junior országos B döntő is, amelyet Pécsett rendeztek az elmúlt három napban. - adta hírül a hunbasket.hu május 29-én.

Az országos 15. helyért rendezett mérkőzésen szinte végig fej-fej mellett haladt az AKMÉ Körmendi Törpördögök és az Óbudai Kaszások/A. A 38. percben 68-66-ra még vezetett a Dócs Benedek András (20-20 pont és pattanó), Chabot Benjamin Sebastian (9 pont, 8 pattanó, 5 gólpassz) és Orbán Patrik (14 pont, 4 pattanó) vezette fővárosi gárda. Itt azonban egy 2+1-es akcióval és két triplával egy 9-0-t futott a Geröly Márton András (30 pont, 4 pattanó, 6 szerzett labda), Nagy Péter (23 pont, 7 pattanó) és Vargovics András (4 pont, 10 pattanó, 8 gólpassz) fémjelezte körmendi együttes, ez a szakasz pedig eldöntötte a találkozót (75-70).

A 13. helyért jobban kezdett a Szabadfi Márk (17 pont, 4-4 pattanó és gólpassz) és Czermann Máté (11 pont, 8 pattanó, 5 gólpassz) húzta MVM-OSE Lions U18, a félidőben azonban már vezetett a KASI/A, melynek legjobbjai ezen a napon Antalics Dániel (11 pont, 19 pattanó, 3 blokk), Halmai Dániel (22 pont, 7 pattanó, 6 gólpassz, 4 szerzett labda) és Karabulut Haluk Tunahan (13 pont) voltak. A fordulás után nagyobb előnyre tett szert a kaposvári alakulat, amely már nem engedte igazán közel magához az oroszlányi együttest, így megnyerte a találkozót (70-62).

A 11. helyért lebonyolított összecsapást az első félidőben eldöntötte a Csuti Kornél (28 pont, 14 pattanó), Tóth Barnabás (9-9 pont és pattanó) és Gyimes Áron (13 pont, 7 pattanó) fémjelezte Zalakerámia ZTE KK, amely az első 20 percet követően 17 pontos előnyben volt már, és ebből aztán végig jól is gazdálkodott. A Reizinger Máté (33 pont, 12 pattanó, 5 gólpassz) vezette Dombóvári Kosársuli KE a szünet után felnőtt a feladathoz, a negyedik negyedet és a második félidőt meg is nyerte, de nem tudta igazán szorossá tenni a találkozót (76-62).

A tornagyőzelemért és ezzel az országos 9. helyért a házigazda PVSK NKA és a Kecskeméti KA találkozott a döntőben. Az első negyedet megnyerték a Ladovszky János László (20 pont, 6 pattanó, 4 szerzett labda) és Tóth Patrik (14 pont, 10 pattanó) húzta kecskemétiek, a középső két felvonás viszont egyértelműen a hazaiak szája íze szerint alakult. A 34. percben, 63-47-es pécsi vezetésnél úgy tűnt, hogy el is dőlt a mérkőzés. Ekkor azonban futott egy 14-0-t a vendég gárda, és hiába dobott triplát a Pécsnél Huszka Boldizsár Péter, 66-66-nál egyenlő volt az állás. Huszka aztán főszereplővé vált: duplája és két büntetője eldöntötte a finálét a Hőgye Patrik (8 pont, 6 pattanó, 4 blokk), Gróf Máté (15 pont, 4 szerzett labda) és Tószegi Sabath Levente (15 pont) vezette PVSK javára, amely ezzel megnyerte a B döntőt, és az országos bajnokság 9. helyén végzett (70-66).