Az Alba Fehérvár nyerte az U18-as országos bajnokságot

A tavalyi kadett bajnok a Debrecent győzte le a fináléban, az MVP a győztes csapatból Lukács Norbert lett, a bronzot pedig a Nyíregyháza szerezte meg.

A hunbasket.hu beszámolója:

A tegnapi nap során játszották az U18-as országos bajnokság nyolcas döntőjében a helyosztókat.

A hetedik helyért rendezett összecsapáson a Szedeák a 10 ponttal megnyert második negyedtől kezdve lényegében végig vezetett a találkozón - a második felvonásban 11 pont is volt a két gárda közötti távolság. A fordulás után a Falco szépen összeszedte magát, egyetlen pontra közelítette meg a szegedieket, de a záró 10 perc során továbbra is a Varga Ákos (22 pont, 14 pattanó) és Szatmári Zsombor (13 pont, 15 pattanó, 4 gólpassz) vezette Tisza-partiak irányítottak, bő két perccel a vége előtt még 70-61-re vezettek. A főleg Dancsecs Andrásra (31 pont, 4-4 pattanó és szerzett labda, 6 gólpassz) és Verasztó Péterre (12 pont, 6 pattanó) építő szombathelyiek nem adták fel, egyenlítettek, a végén azonban Szatmári egy háromnegyed pályás triplával megszerezte a győzelmet és a 7. pozíciót a Szedeák számára.

Az ötödik helyért Pécs és a Vasas Akadémia mérkőzött meg egymással. A Bencsik Barnabás (25 pont) "húzta" pasarétiek kezdtek jobban, 11 ponttal hozták az első felvonást. A következő másfél negyedben a mecsekaljai gárda folyamatosan közelítette ellenfelét, a 24. percben pedig át is vette a vezetést (35-34). Ezt követően rendkívül hullámzó volt a harmadik játékrész - egy 10-0-val visszavette a vezetést a Vasas, egy 9-0-val egyenlített a Pécs, és a záró 10 percnek 2 pontos fővárosi előnnyel vághattak neki a csapatok (44-46). Gyorsan eldőlt azonban, hogy ki lesz az ötödik: a Vasas 9-0-val kezdte a záró 10 percet, meglépett 11 ponttal, és hiába próbált meg innen mindent a Mezei Máté (19 pont, 10 pattanó), Fekete Dávid (10 pont, 8 pattanó) és Scherer Bálint András (9 pont) vezette Pécs, nem tudta már szorossá tenni a találkozót (55-63).

A bronzmeccsen rendkívül hullámzó volt az első félidő - az első negyedet a Nyíregyháza 11, a másodikat a Honvéd 10 ponttal nyerte. A fordulás után megint megugrott 10 ponttal a Mokánszki Máté (29 pont, 7 pattanó), Bolden Immanuel (12 pont, 11 pattanó), Pollák Balázs (10 pont, 5 szerzett labda, 4 gólpassz) és Sitku Márton (13 pont, 6 pattanó, 3 blokk) vezette házigazda. A leginkább Martinez Ralf (20 pont, 10 pattanó, 4 gólpassz), Valerio Bodon Vincent (15 pont, 4 pattanó) és Kopácsi Ákos (16 pont, 7 pattanó, 4 gólpassz) eredményességére, valamint Baranyi Péter (6 pont, 9 pattanó), Szentirmai Ákos (7 pont, 6 pattanó) és Varga Balázs Péter (7 pont, 8 pattanó, 4 gólpassz) hasznos játékára építő Honvéd még a harmadik negyed vége előtt visszajött 4 pontra, ám hiába üldözte végig látótávolságon belülről ellenfelét a záró etapban, nem tudott egyenlíteni és fordítani, így a címvédő nyerte a bronzérmet. (80-76)

A fináléban a Godwin Omenakára (19 pont, 23 pattanó), Tóth Bencére (27 pont, 6 gólpassz, 7 eladott labda) és Csomor Péterre (13 pont) építő Debrecen játszott inkább előnyben az első félidő nagy részében, a Lukács Norbert (16 pont, 8 pattanó), Balsay Ádám (10 pont), Sodiq Seyi Awogbemi (14 pont, 7 pattanó), Polster Attila (11 pont) és Kass Balázs (10 pont) vezette Alba Fehérvár azonban a nagyszünetre egalizált (39-39). A harmadik negyed második felében megugrott a székesfehérvári alakulat, a 33. percben viszont már újfent egyenlő volt az állás (57-57) - sőt, Tóth Bence kosaraival 5 perccel a vége előtt 6 ponttal jobban állt a hajdúsági alakulat (59-65). Polster és Balsay kosaraival egy 11-2-t futott az Alba, amely ezzel fordított (70-67). Az utolsó percben Tóth büntetőivel próbált még visszavágni a Debrecen, de Balsay büntetői után már nem volt ideje a debrecenieknek a válaszra. 72-70-re győzött, így junior bajnok lett az Alba Fehérvár.