Elkezdődtek az utánpótlás-döntők

A leány kadett és a fiú junior negyeddöntőket rendezték szerdán.

Szerda délelőtt elkezdődött a leány kadett országos bajnokság A döntője, amelynek első napja a papírforma szerint alakult.

Az első találkozón az NKA Pécs/A együttese a végül 54 VAL-ig jutó Palásti Julianna (35 pont, 11 pattanó, 4 gólpassz), Varga Napsugár (18 pont, 8 pattanó) és Tőczik Borbála (8 pont, 5 pattanó, 4-4 gólpassz, szerzett és eladott labda) vezetésével az első negyedben eldöntötte az összecsapás sorsát. A Pelle Fanni (21 pont, 8 pattanó), Harsági Lili Dorina (22 pont, 9 pattanó), Tatár Hanna Anikó (22 pont, 5-5 pattanó, szerzett és eladott labda, 4 gólpassz) trió vezette, házigazda Zsíros Akadémia Kőbánya innentől kezdve szinte teljesen kiegyenlítetté tette a találkozót, de nem volt esélye a fordításra (96-77).

A második összecsapáson a Vasas Akadémia/A az első három negyedben nyomasztó fölényben játszott leginkább Rátkai Eszter (21 pont, 4 gólpassz, 7 szerzett labda), Kádár Orsolya (17 pont, 11 pattanó), Ulrich Zoé Kata (16 pont, 5 szerzett labda), Aho Tyra Nolwenn (6 pont, 4-4 gólpassz és szerzett labda), valamint Molnár Kata Fruzsina (11 pont, 5 szerzett labda) révén. A Balatoni Zoé húzta Szeged KE az utolsó negyedben tudott egyenrangú partnere lenni a pasarétieknek, de ez kevés volt a szoros találkozóhoz (102-44).

A harmadik negyeddöntő sem volt szorosabb a másodiknál: a Toman Petra (30 pont, 5 pattanó, 4 szerzett labda), Toman Dóra (20 pont, 6 pattanó), Kastl Dóra (12 pont, 4-4 pattanó, szerzett labda és blokk, 6 gólpassz), Bajzáth Lili (16 pont, 5 szerzett labda), Jánosi Virág (10 pont, 4 pattanó, 6 gólpassz, 5 szerzett labda), Vladár Róza (6-6 pont, pattanó és szerzett labda), illetve Toman Réka (11 pont, 5 gólpassz) fémjelezte Csata DSE-nek csak egy gyengébb negyede volt, a harmadik is csak védekezésben sikerült rosszabbul a fővárosiaknak, egyébként nem kért kérdés a sikerükhöz (125-39). Az Atomerőmű-KSC Szekszárd együtteséből Szűcs Gréta emelkedett ki összességében (13 pont, 12 pattanó).

A negyedik negyeddöntő volt a legszorosabb: a Darazsak Sportakadémia/A és a DVTK Akadémia/A 15. perc után még egálra álltak (23-23). Az első félidőt aztán egy 12-1-gyel zárták a Vasi Hanna (12-12 pont és pattanó, 3 szerzett és 5 eladott labda), Molnárová Anna-Laura (12 pont, 6 pattanó), a 2007-es születése ellenére már most meghatározó Janzsó Alíz (11 pont, 6 pattanó, 4 szerzett labda) és a sok pontja mellett több hibát is vétő Kókai Patrícia (20 pont, 8/27 mezőny, 6 pattanó, 5 eladott labda) vezette soproniak, akik így 11 pontos előnyt birtokoltak a nagyszünetben (35-24). A fordulás után kiegyenlítetté tette a játékot megint a János Bernadett (10 pont, 8 pattanó, 3 szerzett labda) és Albert Szidónia (13 pont, 5-5 pattanó és eladott labda, 3-3 szerzett labda és gólpassz) húzta miskolci alakulat. A harmadik negyed végén azonban 15 pontra nőtt a távolság, innen pedig már nem volt visszaút a DVTK-nak (72-48).

A pénteki elődöntőkben tehát az NKA Pécs/A a Vasas Akadémia/A-val, a Csata DSE pedig a Darazsak Sportakadémia/A együttesével csap össze a fináléba kerülésért.

18:30   Csata DSE - Darazsak Sportakadémia/A

A fiú serdülő bajnokságban is elkezdődött a legjobb nyolc együttes küzdelme a bajnoki címért.

Az első negyeddöntőben az első negyedet még megnyerte a Fekete-Gál Csongor (19 pont, 5 pattanó, 6 eladott labda) és Makray Áron (11 pont, 4 eladott labda) vezette Cívis KK U14A együttese (23-18). A második és a harmadik felvonás során azonban összesen 13 pontot dobott debreceni alakulat, míg a Zalakerámia ZTE KK/A kereken 20-szal többet, így a nyugat-magyarországi együttes fordított is Mezőfi Márk (17 pont, 12 pattanó, 5 eladott labda), Török-Papp Benedek (9 pont, 5 pattanó, 6-6 gólpassz és eladott labda, 3 szerzett labda) és Ruzsics Barnabás (12 pont, 4 pattanó) vezetésével (36-51). A Cívis KK mindent megpróbált az utolsó negyedben, de fordítania már nem sikerült (52-62).

Az NKA Pécs/A is megizzadt a MAFC/A gárdájával, még ha ez a végeredményen nem is látszik. Egy negyed után 3 ponttal még a Müller Andor János (7 pont, 8 pattanó), Blaskovits Márk Mihály (8 pont, 7 pattanó, 5 eladott labda), valamint az összesen 16 eladott labdát összehozó, de pontszerzésben élen járó Molnár Tamás-Lestyák Benedek duó vezette fővárosiak álltak jobban (18-21). A félidőben is még csak egyetlen pont volt a mecsekaljaiak előnye (42-41). A pécsi gárda azonban a fordulás után teljesen egyértelműen ellenfele fölé kerekedett Teszárik Márton (40 pont, 8 pattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda), Kiss Keve Botond (10 pont, 6-6 pattanó és szerzett labda, 7 gólpassz, 4 eladott labda) és László Péter (22 pont) vezetésével, és végül kerek 30 ponttal győzött (99-69).

A harmadik negyeddöntőben a házigazda Vasas Akadémia/A egy fokkal hamarabb, már a második negyedben rá tudta erőltetni akaratát ellenfelére. A Nagy Zsombor Bence (16 pont, 7 pattanó, 4 szerzett labda), Vajda Zoltán Márk (16 pont, 6 pattanó), valamint Rosta Péter (14 pont, 6 pattanó) fémjelezte pasarétiek a nagyszünetben 21 ponttal vezettek, gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés (41-20). A Budapesti Honvéd nagyszerűen védekezett ezt a második felvonást leszámítva, de Humpester Tamás György (11 pont, 14 pattanó, 6 eladott labda) és Magyar Dániel (10 pont, 6 pattanó) teljesítményeit is figyelembe véve a támadójátékkal voltak problémái (73-43).

Azutolsó találkozón a Soproni Sportiskola/A az első 10 perc során 12 pontos előnybe került, amelyhez a következő két játékrészben még 10-et hozzápakolt, így a Nyikos Balázs (33 pont, 12 pattanó, 6 gólpassz, 53 VAL) kiemelkedő, valamint Joó Levente (12 pont, 4 pattanó) és Pethő Balázs (8 pont, 4 pattanó, 6 gólpassz, 5 eladott labda) hasznos játékára építő soproniak ekkorra eldöntötték a továbbjutás sorsát (76-54). A Pityke KSE minden dicséretet megérdemel a küzdéséért, és azért, hogy főként Lukácsi Gábornak (48 pont, 4 pattanó, 5 szerzett labda) és Nagy Gábornak (19 pont, 6 pattanó) köszönhetően megfelezték hátrányukat a végéig (90-79).

A pénteki elődöntők során a Zalakerámia ZTE KK/A az NKA Pécs/A csapatával találkozik majd, a Vasas Akadémia/A pedig a Soproni Sportiskola/A együttesével csap össze.