Fiú junior döntő: A Sopron és a Vasas közül kerül ki a bajnok

A pasarétiek nagy hátrányból fordítottak, a Pécsnek nem sikerült mindez.

Ma játszották a fiú junior országos A döntőben az 5-8. helyért rendezett keresztjáték találkozóit és a két elődöntőt. - olvasható a hunbasket.hu-n.

A nap első mérkőzésén a Tóth Vilmos Károly (23 pont, 11 pattanó), Hadházy-Baráth Ádám (12 pont, 5 pattanó), Pintér Dávid (20 pont, 7 pattanó, 5 gólpassz) és Szász Kevin (11 pont, 5 gólpassz) vezette MAFC az első három negyedben folyamatosan növelte előnyét, miután már az első szakaszt is 16 ponttal nyerte, és végül sima sikert aratott a Bata Olivér (20 pont, 4 gólpassz) és Ujhelyi Adrián (9 pont, 8 pattanó, 4 gólpassz) húzta Dávid Kornél KA/A ellen (94-65). A másik alsóházi találkozó szorosabban alakult. A meccs nagy részét ellenfele üldözésével töltő, Hegedüs Brúnó (25 pont, 10 pattanó), Gadus Bogdán Olivér (25 pont, 4 pattanó) és Promise Udemezue (5 pont, 8 pattanó, 3 blokk) fémjelezte DEAC KA U18/A a harmadik negyedben vezetett, a 34. percben pedig döntetlenre állt a Falco-Vulcano Energia KC Szombathely/A ellen. 59-59 után azonban egy 6-0-val újfent előnybe került a Németh Bálint Péter (28 pont, 5 gólpassz) és Kovács Levente Hetény (20 pont, 7 pattanó, 4 gólpassz) vezette szombathelyi alakulat, amely nem engedte ki többet a kezéből a vezetést és a mérkőzést (72-81).

Az első elődöntőben rettenetesen bekezdett a Csátaljay Péter (29 pont, 7 pattanó, 5 gólpassz, 4 szerzett labda), Szabó Dániel (16 pont, 7 pattanó), Csendes Péter (19 pont, 6 gólpassz) és Tóth Dániel (8 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz) húzta Soproni SI KA SKC/A, amely egy 33-12-es első negyeddel lelépte az NKA Pécs/A-t, és a félidőben is 24 ponttal vezetett. A fordulás után lefelezte hátrányát a Schmera Gergely (27 pont, 24 pattanó), Bor Gábor (11 pont) és Todor Prodanovic (13 pont, 5 pattanó) fémjelezte pécsi gárda, amely egyszer 5 pontra meg tudta közelíteni ellenfelét, de fordítani már nem tudott (81-73). A második elődöntőben a Hajdu Péter Márton (12 pont, 7 pattanó) és Gazdag Áron Bendegúz (4 pont, 13 pattanó) vezette Budapesti Honvéd SE/A kezdett ha nem is ugyanilyen jól, de hasonlóan jó rajtot vett: 21-5-re nyerték a piros-fehérek az első negyedet a Vasas Akadémia/A ellen. A Várszegi Ádám (17 pont, 4 szerzett labda) és Cseh Botond (14 pont, 5 pattanó) fémjelezte pasarétiek azonban nagyon hamar összeszedték magukat, szépen fokozatosan dolgozták le hátrányukat a negyedik negyed elejére, majd a vezetést is átvették. Bár a Honvéd a végén egyetlen pontra még felzárkózott, a piros-kékek nyertek (58-60).

Ezzel az is eldőlt, hogy megismétlődik a "B" csoport döntője - újra összecsap egymással a Sopron és a Vasas, csak ezúttal az egész országos döntő fináléjában.