Szent István Kupa: Megszorongattuk a Real Madridot

U16-os fiú válogatottunk ma délután a Real Madriddal csapott össze az idei Szent István Kupa harmadik játéknapján. A magyar csapat 1-1-gyel, a királyi gárda pedig 2-0-lal állt két nap után.

A Hunbasket összefoglalója:

Nagyszerűen kezdtük a találkozót, Tallós Levente és Lukácsi Gábor kék-két kosarával szinte azonnal magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést. Rosta Péter és Mezőfi Márk is betaláltak a felvonás közepén, így 6 pont volt az előnyünk a 7. percben (16-10). A játékrész utolsó perceiben aztán sok pontot kaptunk, de Mezőfi és Teszárik Márton révén még tudtuk tartani a lépést a spanyolokkal, akik 3 ponttal vezettek 10 perc után (22-25). A második negyed elején Flasár Zalán, Lukácsi és Bartos Gergely kosaraival egyenlítettünk (28-28). Campoy állt a Real élére, egymaga csinált egy 8-0-s sorozatot, aminek Mezőfi vetett véget a játékrész felénél (30-36). Újra a madridiak percei következtek, 10 pont fölé nőtt hátrányunk, amikor Palotai Máté és Teszárik is betaláltak a mieink részéről. Leginkább Palotai révén nem nőtt tovább a különbség, amely a nagyszünetben kerek 10 pont volt (38-48).

A fordulást követően Flasár két büntetővel, Lukácsi pedig egy 3+1-es akcióval kezdte meg a pontgyártást a mieink részéről, és Nyikos Balázs is megszerezte első kosarát, de az ekkor Duru vezette Madrid nem hagyta, hogy közelebb kerüljünk (46-57). Mezőfi duplája és Rosta négy büntetőjére is érkezett mindig válasz a túloldalról, de Tallós triplája után Mezőfi és Rosta újabb négy büntetőt értékesítettek, Flasár kosara után pedig már csak 4 pont volt a különbség - ez maradt a távolság Tallós kosara után is a harmadik negyedet követően (63-67). Az utolsó felvonásra kicsit elfáradtunk, szűk 8 perc alatt csak Rosta 5 pontját írhatták a csapatunk mellé a statisztikusok, a Real megint meglépett (68-82). Lukácsi szerzett egy triplát, Tallós egy duplát, majd Lukácsi még egy büntetőt. Végül 86-73-ra nyert a Madrid, de így is egy nagyszerű mérkőzést játszottunk a torna (talán) legnagyobb esélyesével.

Magyar U16-os fiú válogatott - Real Madrid (spanyol) 74-86 (22-25, 16-23, 25-19, 11-19)