SZIK: 21 pontos sikerrel kezdett U16-os fiú válogatottunk

Három negyedig szoros volt a meccs.

Ma délelőtt a montenegrói KK ProBasket Tivat ellen megkezdte szereplését U16-os fiú válogatottunk az idei Szent István Kupán. - adta hírül a hunbasket.hu február 1-én.

Az első negyed után és félidőben is vezetett két ponttal a vendég együttes (30-32). A harmadik felvonásban átvettük a vezetést, de a mérkőzés még mindig nem dőlt el (53-50). Nem úgy az utolsó 10 perc során, ahol sokkal jobban játszottunk, mint a montenegrói ellenfelünk, így végül 21 pontos diadalt arattunk (84-63).

A gólpasszcsatát 27-7-re, az eladott labdákat pedig 11-21-re "nyerő" magyar együttes legjobbjai Pavlík Benjamin (21 pont, 7 gólpassz, 30 VAL), Burony Bálint (17 pont, 8 pattanó, 22 VAL) és a nagy mezőnymunkát végző Zöldi Péter András (3 pont, 4 pattanó, 7 gólpassz, 6 szerzett labda, 17 VAL) voltak. A mieink az előbb említett két statisztika mellett még egy valamiben múlták fölül nagyon ellenfelüket: a mi 10/29-es triplamutatónkkal ellentétben az ellenfél csak 1/9-et tudott felmutatni.

U16-os magyar válogatott - KK ProBasket Tivat (montenegrói) 84-63 (14-16, 16-16, 23-18, 31-13)