SZIK: 30 percnyi pazar játékkal vertük az Orange1 Basket Bassanót

Második napjához érkezett az idei Szent István Kupa, amelyen a magyar U16-os fiú válogatott az olasz Orange1 Basket Bassanóval csapott össze. A mieink az első napon a KK ProBasket Tivat együttesét verték (84-63), míg az olasz gárda 20 ponttal kikapott a német U16-os válogatottól (63-83).

A Hunbasket összefoglalója:

Faragó Péter együttese nem sok kérdést hagyott nyitva a meccs elején: egészen pazarul védekeztek a mieink az első félidőben, összesen 17 pontot kaptunk az első 20 perc során, és mivel a támadójátékunk működött, már a nagyszünetben 30 pont volt a két csapat között - el is dőlt a mérkőzés (17-47). A fordulás után tovább növeltük a differenciát, és bár a Bassano az utolsó negyedben rendesen kozmetikázott az eredményen (30-11), nagyon simán nyert így is a magyar válogatott (61-80).

A mieink közül öten, Asztalos Miklós (8 pont, 11 pattanó, 18 VAL), Halasy Örs (12 pont, 7 pattanó, 16 VAL), Zöldi Péter András (10 pont, 6 gólpassz, 4 szerzett labda, 16 VAL), Burony Bálint (6 pont, 8 pattanó, 13 VAL) és Puskás Kadosa Kán (6 pont, 4 pattanó, 6 gólpassz, 12 VAL) is 10 VAL fölött zártak. A mieink ma lepattanózásban (36-46) és megint tripladobásban (2/14 - 9/20) múlták felül nagyon ellenfelüket.

Miután a német válogatott a Tivatot is legyőzte (53-91), így holnap a csoportgyőzelemért és a fináléért játszik egymással az A csoport két nemzeti csapata.

Orange1 Basket Bassano (olasz) - magyar U16-os fiú válogatott 61-80 (9-23, 8-24, 14-22, 30-11)

Szent István Kupa 2024, 2. nap

U16-os fiú nemzetközi utánpótlás torna

A csoport

Az Orange1 Basket Bassano legjobb dobói: Odzebe 16, Coulibaly 14, Luka 10/3.

HUN U16: Zöldi 10/6, Pavlík 12/3, Halasy 12, Asztalos 8/3, Burony 6. Csere: Amidzic 8/6, Szafkó 3/3, Marokházi 5/3, Bartik 7/3, Körtvélyessy 3, Puskás 6, Gáspár V. -.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!

Forrás, fotó: hunbasket.hu; Silye Daniella/MKOSZ