Teljes az U20-as döntő mezőnye

A MAFC és a Kecskemét jutott még a legjobb nyolc közé.

Vasárnaptól csütörtökig oda-visszavágós rendszerben lejátszották a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság országos döntőjének keresztjátékát - eldőlt, hogy mely két együttes csatlakozik az eddigi hathoz a nyolcasdöntőben. A MAFC U20 nagyot küzdött Szolnokon, és 12 pontos hazai győzelme után a minimális idegenbeli vereség a Final8-et jelentette a fővárosiaknak. A másik ágon a KTE-Neumann János Egyetem U20 kettős győzelemmel jutott el az év végi nagy tornára. - olvasható a hunbasket.hu-n.

Keresztjáték

MAFC U20 - Szolnoki Olajbányász U20 89-77 (19-20, 26-19, 20-16, 24-22)

Az első negyed után egyetlen ponttal még vezetett a Sebők András (29 pont, 4-4 pattanó és gólpassz) vezette szolnoki alakulat. A második felvonástól kezdve azonban átvette a mérkőzés irányítását a MAFC, amely Biber Áron Benedek (23 pont, 16 pattanó, 42 VAL), Pintér Dávid (18 pont, 4-4 pattanó, gólpassz és szerzett labda), Matejovics Máté (18 pont, 5 pattanó) és Maly Benedek Álmos (17 pont, 5 pattanó) vezetésével 12 pontos előnyre tett szert a keresztjáték első találkozóján.

KTE-Neumann János Egyetem U20 - Atomerőmű KSE Bonyhád U20 95-82 (23-22, 27-17, 22-23, 23-20)

Az első félidő után már 11 ponttal vezetett az Ivkovic Milán (21 pont, 11 pattanó, 3 blokk), Tóth Barna (20 pont, 6-6 gólpassz és szerzett labda), Kiss Dávid (16 pont, 7 pattanó), Tóth Patrik (12 pont, 5 pattanó) és Botka Botond (11 pont, 4 pattanó) fémjelezte kecskeméti együttes. A fordulás után azonban nagyon jól tartotta magát a Bonyhád, melynek legjobbjai Pavlik Botond Oliver (16 pont, 5 szerzett labda), Gulyás Gergő Zoltán (5 pont, 6 pattanó, 5 szerzett labda) és Kékesi Kolos (17 pont) voltak, és csak minimálisan nőtt a hátránya a lefújásig.

Szolnoki Olajbányász U20 - MAFC U20 78-77 (20-19, 24-22, 19-13, 15-23)

A szerdai visszavágón 9 ponttal vezetett három negyed után a Sebők András (24 pont, 5 pattanó), Abraham Arabo (13 pont, 11 pattanó) és Vincze Roland (17 pont) húzta Szolnok, így óriási végjátékra volt kilátás. A záró 10 perc azonban egyértelműen a MAFC-é volt, amely leginkább Pintér Dávid (29 pont, 6 pattanó, 4-4 gólpassz és szerzett labda), Herló György (11 pont, 6-6 pattanó és gólpassz, 4 szerzett labda), Maly Benedek Álmos (18 pont, 6 pattanó, 7 eladott labda) és Biber Áron Benedek (4 pont, 9 pattanó, 5 gólpassz) jó játékára alapozva minimálisra csökkentette hátrányát, ezzel pedig kiharcolta az országos döntőt.

Atomerőmű KSE Bonyhád U20 - KTE-Neumann János Egyetem U20 64-97 (11-29, 24-16, 12-23, 17-29)

A második felvonást leszámítva végig uralta a mérkőzést a Tóth Barna (22 pont, 12 pattanó, 7 gólpassz), Kiss Dávid (15 pont, 7 pattanó), Takács Erik (13 pont, 10 pattanó) és Tóth Patrik (13 pont, 7 pattanó) vezette kecskeméti gárda, amely a két meccs alapján simán jutott be a debreceni országos döntőbe. A Géringer Gergő (13 pont, 6 pattanó), Pavlik Botond Oliver (16 pont, 6 pattanó, 5 gólpassz) és Kékesi Kolos (11 pont, 4 pattanó) fémjelezte bonyhádiak küzdőszellemére ezúttal sem lehetett panasz, a második negyedet meg is nyerte a hazai gárda, de összességében fejet kellett hajtaniuk a jobb csapat előtt.

A debreceni nyolcasdöntő műsora

2023. április 27., csütörtök

10:00   NKA Pécs U20 – DEAC Kosárlabda Akadémia U20 (A)
12:30   Budapesti Honvéd Sportegyesület U20 – MAFC U20 (B)
15:00   Megnyitó
15:30   Pécsi VSK-VEOLIA U20 – Sopron KC U20 (C)
18:00   Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20 – KTE-Neumann János Egyetem U20 (D)