U20: A Kecskemét legyőzte az eddig veretlen listavezető NKA-t

Nyolc mérkőzést rendeztek a héten a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság A csoportjában. Az eddig 100%-os mutatóval álló NKA Universitas Pécs kikapott Kecskeméten, így nincs már veretlen csapat az A csoportban. A Körmend két vereséget szenvedett a héten, a ZTE viszont a DEAC KA után a Falcót is legyőzte, így egyre sűrűbb a mezőny az első két helyezett után.

9. forduló

MVM-OSE Lions U20 (3-7) - Egis Körmend U20 (7-3) 69-64 (13-23, 26-10, 9-17, 21-14)

Elképesztően hullámzó mérkőzést nyert meg összesen 5 ponttal a Szabadi Márk (23 pont, 5 pattanó), Árva-File Balázs (15 pont, 6 pattanó, 5 gólpassz, 4 szerzett labda) és Czermann Máté (15 pont, 7 pattanó) vezette OSE. A Körmend legjobbja Schmera Gergely volt (23 pont, 15 pattanó, 5 eladott labda), de hiába nyerte meg a két páratlan felvonást összesen 18 ponttal a vasi alakulat, a két páros negyed még ennél is nagyobb arányban a hazaiaké volt.

11. forduló

NHSZ-Szolnoki Olajbányász U20 (5-6) - Egis Körmend U20 (7-4) 71-57 (18-5, 14-23, 22-16, 17-13)

A Tóth-Erdei Máté (16 pont, 6 pattanó, 4 gólpassz) húzta körmendiek ezúttal csak a második negyedben tudtak nagyot alkotni. A jól kezdő és a második félidőt is uraló Szolnok Abraham Arabo (23 pont, 10 pattanó) és Sebők András (14 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz) vezetésével nagyobb izgalmak nélkül győzött.

DEAC KA U20 (9-2) - Alba Fehérvár U20 (3-9) 93-73 (13-18, 26-24, 24-16, 30-15)

Az első negyedet megnyerő, leginkább Szántó Patrik (22 pont) pontjaira építő Alba még a félidőben is vezetett Debrecenben. A fordulás után fordult a kocka, és a Czermann Patrik Ákos (22 pont, 11 pattanó) és Bata Olivér (16 pont, 6-6 pattanó, gólpassz és eladott labda) fémjelezte debreceniek egy 30-15-ös utolsó 10 perccel bebiztosították sikerüket.

KTE-NJE U20 (7-4) - NKA Universitas Pécs U20 (10-1) 94-80 (18-26, 27-16, 24-25, 25-13)

Az első játékrészt még hozta a Kazy Balázs (22 pont, 8-8 pattanó és eladott labda) és Bohdan Korszunszkij (13 pont, 10 pattanó) vezette, eddig a fordulóig hibátlan listavezető. A második negyedben viszont fordított, a végjátékban pedig biztossá tette győzelmét a sokkal több lábon álló, leginkább Tóth Patrik Kristóf (19 pont, 7 pattanó), Ladovszky János László (13 pont, 5-5 gólpassz és szerzett labda) és Kőházi Bence Szilveszter (16 pont) játékára építő KTE.

Sopron KC U20 (1-10) - Budapesti Honvéd SE U20 (7-4) 71-99 (18-19, 16-34, 23-25, 14-21)

A Bősze Gergő (25 pont, 5-5 gólpassz és eladott labda) húzta Sopron az első és a harmadik felvonásban egyenrangú ellenfele volt a Honvédnak. A fővárosiak azonban a második negyedben kiütötték ellenfelüket, és Major Bulcsú (20 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz), illetve Laczházi Bence Botond (20 pont, 6 pattanó) vezetésével nagyon sima sikert arattak.

Atomerőmű SE U20 (6-5) - Szedeák U20 (3-8) 97-88 (31-20, 18-25, 19-22, 29-21)

A Géringer Gergő (24 pont, 12 pattanó), Heimann Gergő (22 pont, 5 pattanó, 6-6 gólpassz és eladott labda), valamint Sáfrán Boton (7 pont, 14 pattanó, 5-5 gólpassz és eladott labda, 4 szerzett labda) fémjelezte ASE az első negyedben szerzett előnyét leadta, az utolsó felvonásban viszont új erőre kapott, ezzel verte a Szedeákot. A vendégek legjobbjai Cohill Eric (40 pont, 9 pattanó, 6 szerzett és 5 eladott labda, 43 VAL) és Mészáros Tamás József (20 pont, 7 pattanó, 4 gólpassz) voltak.

MVM-OSE Lions U20 (3-8) - Kometa Kaposvári KK U20 (6-5) 67-97 (11-30, 13-19, 14-31, 29-17)

Az első három negyedben hatalmas fölényben játszott a Yake Matthew (29 pont, 7 pattanó), Halmai Dániel (11 pont, 4 pattanó, 7-7 gólpassz és szerzett labda), Szőke Bálint (17 pont, 6 pattanó) és Antalics Dániel (11 pont, 7 pattanó, 4 gólpassz) vezette kaposvári gárda, ezzel győzött is. A leginkább Polónyi Ákosra (23 pont, 7 pattanó) építő OSE az utolsó negyedben tudott kozmetikázni valamit veresége mértékén.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20 (6-6) - Zalakerámia ZTE KK U20 (5-6) 79-86 (21-27, 20-12, 20-30, 18-17)

A hullámzó első félidő végén 2 ponttal még jobban álltak a Hansen Daniel (30 pont, 9 pattanó, 7 gólpassz, 4-4 blokk és eladott labda, 48 VAL) és Takács Zsolt (29 pont, 7 pattanó) fémjelezte hazaiak. A harmadik felvonás során viszont fordított a meccset is jobban kezdő ZTE, amely Csátaljay Péter (17 pont, 7-7 pattanó és gólpassz), Szalay Domonkos (18 pont, 9 pattanó) és Csuti Kornél (26 pont, 4-4 pattanó és eladott labda) vezetésével komoly idegenbeli skalpot gyűjtött be, a DEAC után a Falcót is legyőzte.

Fotó, slide: hunbasket.hu