U20: Alba-fordítás a Szedeák ellen a fiataloknál is

Hatalmas különbségű mérkőzések is adódtak.

A múlt héten 10 találkozót rendeztek a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság A csoportjában - öt meccset játszottak le a harmadik, illetve ötöt a negyedik fordulóból. Általában nagyobb arányú sikerek születtek ezen a 10 meccsen - a kivételt az Alba Fehérvár és a Szedeák találkozója jelentette. - olvasható a hunbasket.hu-n.

3. forduló

Kometa Kaposvári KK U20 - Atomerőmű SE U20 93-72 (13-14, 36-17, 27-18, 17-23)

A Szőke Bálint (23 pont, 12 pattanó, 6 gólpassz), Antalics Dániel (17 pont, 4 pattanó), Hajduk Attila Dominik (13 pont, 5 pattanó, 6 gólpassz) és Halmai Dániel (13 pont, 4 pattanó, 5 gólpassz) vezette Kaposvár, a középső két negyedben nagy előnyre tett szert az ASE ellen, így simán nyerte a keddi összecsapást. A vendégeknél Csizmadia Attila (16 pont, 8 pattanó, 5 blokk), Heimann Gergő (13 pont, 4 pattanó, 6 gólpassz), Ritter Milán (13 pont, 4 szerzett labda) és Erdősi Gergő (4 pont, 7 pattanó) voltak a legjobbak.

KTE-Duna Aszfalt U20 - DEAC KA U20 57-71 (18-14, 12-17, 7-19, 20-21)

Az első negyedet követően még vezetett a Botka Botond (18 pont) és Tóth Barna (16 pont, 4 pattanó) fémjelezte Kecskemét. A félidőben aztán már a Kiss Kolos (13 pont, 6 pattanó, 7 gólpassz), Czermann Patrik Ákos (12 pont, 8 pattanó) és Hőgye Patrik (14 pont, 4 pattanó) húzta debreceni alakulat vezetett egyetlen ponttal, a harmadik negyedben pedig el is döntötte a találkozó sorsát a maga javára, hiába jött fel többször is 6 pontra a hazai gárda a záró felvonásban.

MVM-OSE Lions U20 - Budapesti Honvéd SE U20 51-118 (7-29, 14-29, 20-31, 10-29)

A rendkívül sok lábon álló, Cohill Eric Edward (16 pont, 9 pattanó, 5 gólpassz, 7 szerzett labda), Boka-Magó Áron István (15 pont, 4 pattanó, 6 gólpassz, 4 szerzett labda), Köcse Bálint (19 pont, 5 pattanó), Reizinger Máté (7 pont, 8 pattanó, 5 gólpassz), Major Bulcsú (13 pont, 4 pattanó), Vámos Ádám (12 pont, 4 pattanó) és Dékány Imre (4-4 pont és pattanó, 7 gólpassz) vezette Honvéd kiütéses győzelmet aratott Oroszlányban.

Zalakerámia ZTE KK U20 - Alba Fehérvár U20 112-76 (33-13, 32-23, 29-22, 18-18)

Az első három felvonásban, különösen az elsőben nagy fölényben játszott a ZTE, amely ennek köszönhetően sima sikert aratott Csuti Kornél (23 pont, 7 pattanó), Ungvárai Zalán (16 pont, 10 pattanó), Szalay Domonkos (10 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz), Varga Huba (15 pont, 4 pattanó), Makkos Dávid (8 pont, 4 pattanó, 5 gólpassz), Simó Bence (18 pont) és Takács Levente (10 pont) vezetésével. Az Alba főleg Osztoics Milán (19 pont, 5 pattanó) és Márton Boldizsár (8 pont) révén próbált partiban maradni, de csak az utolsó játékrészben volt egyenragú ellenfele a zalaegerszegieknek.

Nyíregyháza Blue Sharks U20 - Szolnoki Olajbányász U20 47-84 (17-21, 13-18, 3-25, 14-20)

Minden negyedet megnyert, a harmadikat ráadásul nagyon az Abraham Arabo (17 pont, 13 pattanó, 4 szerzett labda), Sebők András (10 pont, 8 pattanó), Vincze Roland (8 pont, 5-5 pattanó és gólpassz) és Tóth József (19 pont, 4 gólpassz) húzta Szolnok Nyíregyházán, így nagyobb izgalmak nélkül nyerni tudott. A hazaiak legjobbjai Végső Bálint (21 pont, 4 pattanó, 5 gólpassz) és Tóth Gergő (8-8 pont és pattanó) voltak.

4. forduló

Alba Fehérvár U20 - Szedeák U20 83-81 (21-24, 15-13, 21-25, 26-19)

Nagyon hasonlóan alakult az Alba és a Szedeák U20-as meccse, mint a felnőtteké. A negyedik negyedben 11 ponttal, a 38. percben pedig 6 egységgel is vezetett a Papp Botond (19 pont), Mészáros Tamás József (11 pont, 4 gólpassz), Sajgó Lajos Fülöp (8 pont, 9 pattanó) és Csornai Csaba (20 pont, 9 pattanó) vezette szegedi együttes. 75-81-es állás után azonban már csak a fehérváriak voltak eredményesek, akik Góbi Marcell (20 pont, 10 pattanó, 4 gólpassz) triplájával átvették a vezetést az utolsó perc kezdetén, és nyertek is két ponttal. Az Albánál Góbi mellett Horváth Zoltán (16 pont, 8 pattanó), Márton Boldizsár (12 pont, 8 pattanó, 9 gólpassz) és Vértes Zsombor (24 pont, 5 pattanó, 4 szerzett labda) voltak a legjobbak.

Budapesti Honvéd SE U20 - Zalakerámia ZTE KK U20 97-83 (18-27, 30-23, 19-21, 30-12)

Jól kezdett a fővárosban a Simó Bence (18 pont, 7 gólpassz, 4 szerzett labda), Csuti Kornél (20 pont, 13 pattanó) és Unvárai Zalán (14 pont) fémjelezte ZTE, amely a harmadik felvonást is megnyerte. A két páros negyedben viszont a Boka-Magó Áron István (16 pont, 9 pattanó), Major Bulcsú (16 pont, 5 pattanó), Köcse Bálint (15 pont, 5 pattanó), Reizinger Máté (11 pont, 6 pattanó, 4 gólpassz) és Gyürk Zsigmond (14 pont, 5 gólpassz) húzta Honvéd akarata érvényesült, amely a záró 10 percben fordított, és a végén nem is volt már veszélyben a győzelme.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20 - Nyíregyháza Blue Sharks U20 123-28 (30-5, 39-5, 25-10, 29-8)

Nem volt egy súlycsoportban a Hansen Dániel (19 pont, 6 pattanó, 7 gólpassz), Németh Bálint Péter (21 pont, 7 pattanó, 5 gólpassz), Takács Zsolt (9-9 pont és pattanó, 4 gólpassz), Horváth Natan (12 pont, 9 pattanó), Horváth Ádám (12 pont, 5 pattanó), Büki Lóránt (13 pont, 6 gólpassz) és Várkony Tamás Erik (9 pont) vezette Falco, valamint a nyíregyházi alakulat.

Atomerőmű SE U20 - Sopron KC U20 74-118 (10-28, 26-23, 20-37, 18-30)

Heimann Gergő (24 pont) és Csizmadia Attila (18 pont, 5 pattanó) vezetésével az ASE meg tudta nyerni a második felvonást. A többi három negyedben viszont nagy volt a Csátaljay Péter (22 pont, 8-8 pattanó és gólpassz), Schöll Richárd (26 pont, 8 pattanó), Keller Bendegúz (16 pont), Csendes Péter (15 pont) és Lakatos Levente (9 pont, 6 pattanó) húzta SKC előnye, amely több mint 40 pontos sikert aratott.

Egis Körmend U20 - KTE-Duna Aszfalt U20 79-63 (20-18, 26-16, 15-14, 18-15)

Az első, a harmadik és a negyedik negyedben gyakorlatilag kiegyenlített mérkőzést vívott a Botka Botond (14 pont, 8 pattanó) és Tóth Patrik (13 pont, 5 pattanó) vezette Kecskemét a körmendi együttessel. A hazaiak azonban minden felvonást megnyertek, a másodikat ráadásul 10 ponttal, így a Geröly Márton András (28 pont, 7 pattanó), Herczeg Kristóf (22 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz) és Takács Kristóf fémjelezte Körmendnek végül nem kellett izgulnia a győzelem miatt.

Fotó, slide: hunabsket.hu; Bugány János/Szolnoki Olajbányász