U20: Lezárult az alapszakasz első fele

A Sopron és a Szolnok helyet cserélt, előbbi már a Top4-ben van.

A héten hat mérkőzést játszottak a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság A csoportjában. A ZTE és a Szolnok sorozatban második vereségüket is elszenvedték, utóbbi helyét így átvette a zsinórban 9. sikerét számláló Sopron a Top4-ben. A piros csoportban kezd körvonalazódni az országos döntős három csapat személye, a zöld csoportban viszont még nagy a csata az egyetlen országos döntőt érő helyért. - olvasható  a hunbasket.hu-n.

13. forduló

KTE-Neumann János Egyetem U20 (6-7) - Zalakerámia ZTE KK U20 (7-6) 93-68 (24-24, 26-11, 30-16, 13-17)

A két középső negyedben nyújtott játékának köszönhetően simán győzött a Kiss Dávid (26 pont, 15 pattanó), Tóth Patrik (23 pont), Gera Ferenc (12 pont, 6 pattanó, 4 szerzett labda) és Botka Botond (14 pont, 4 gólpassz) vezette Kecskemét. A ZTE legjobbjai Simó Bence (12 pont, 7 gólpassz) és Varga Huba (11 pont) voltak.

Atomerőmű SE U20 (3-10) - Egis Körmend U20 (8-5) 64-71 (20-23, 10-14, 14-7, 20-27)

Az első félidőben összeszedett hátrányát a harmadik felvonás végére eltüntette a Sáfrán Botond (19 pont, 17 pattanó) és Heimann Gergő (26 pont) húzta paksi együttes. A negyedik negyedben aztán új lendületet kapott támadásban a Körmend, amely Geröly Márton András (26 pont, 7 pattanó), Tóth-Erdei Bálint (5-5 pont, pattanó és gólpassz) és Takács Kristóf (16 pont, 5 pattanó) vezetésével végül nyerni tudott.

MVM-OSE Lions U20 (4-9) - Szedeák U20 (1-12) 98-78 (23-18, 20-21, 33-16, 22-23)

A két páros negyedet 1-1 ponttal megtudta nyerni a leginkább Csornai Csaba (34 pont, 18 pattanó, 4 szerzett labda, 49 VAL) kiemelkedő játékára építő Szedeák. A két páratlan játékrészben, főleg a harmadik felvonásban azonban a Szabadfi Márk (29 pont, 8 pattanó, 5 szerzett labda), Polónyi Ákos (17 pont, 6 pattanó) és Czermann Máté (12 pont, 5 pattanó, 4 gólpassz) fémjelezte oroszlányi gárda akarata érvényesült.

Budapesti Honvéd SE U20 (12-1) - Szolnoki Olajbányász U20 (9-4) 91-51 (21-15, 18-11, 29-11, 23-14)

Minden negyedet megnyert, így összességében kiütéses sikert aratott a kiváló csapatmunkájára építő, Vámos Ádám (12 pont, 4 pattanó), Reizinger Máté (12 pont, 4-4 pattanó és gólpassz), Dócs Benedek András (12 pont) és Tarján Izsák Simon (9 pont) vezette listavezető Honvéd a Szolnok ellen - utóbbi ezzel a vereséggel kicsúszott az országos döntőt biztosító legjobb négy közül.

Sopron KC (10-3) - Nyíregyháza Blue Sharks U20 (0-13) 82-36 (12-5, 22-13, 25-12, 23-6)

Egy pillanatig sem forgott veszélyben a Flasár Botond (17 pont, 9 pattanó), Schöll Richárd (15 pont, 9 pattanó), Csátaljay Péter (8 pont, 7 pattanó, 6-6 gólpassz és szerzett labda), illetve Bősze Gergő (17 pont, 4 gólpassz) fémjelezte soproniak sikere, akik zsinórban 9. győzelmükkel és a Szolnok vereségével már a negyedik helyen állnak a tabellán. A Nyíregyháza legjobbja Végső Bálint volt (15 pont, 9 pattanó, 4 szerzett labda).

Kometa Kaposvári KK U20 (6-7)* - DEAC KA U20 (10-3) 69-80 (16-18, 17-20, 14-18, 22-24)

Végig nagyot küzdött a leginkább Paár Márkra (33 pont, 8 pattanó, 4 gólpassz, 45 VAL) és Antalics Dánielre (14 pont, 15 pattanó) építő Kaposvár. A debreceni együttes azonban Neuwirth Bence (23 pont, 7 pattanó, 6 szerzett labda), Ságodi Róbert (18 pont, 5 pattanó, 10 gólpassz, 3 blokk) és Hegedűs Brúnó (12 pont, 9 pattanó) vezetésével minden negyedet megnyert, és a záró 10 percben már nem is forgott veszélyben a sikere.

A piros csoportban kezd elég erőteljesen körvonalazódni annak a három csapatnak a kiléte, amelyek majd az országos döntőre mehetnek. Az NKA Pécs U20-nak csak egy 0-20-szal elbukott veresége van (12-1). Igaz, emiatt büntetőpontot is levontak a Rátgéber Akadémiától, így a másik pécsi együttes, a csak az NKA-tól vereséget szenvedő PVSK-VEOLIA U20 (11-1) vezeti a tabellát. A két mecsekaljai gárdától kikapó MAFC U20 a harmadik (10-2), a negyedik TF-BP U20-nak (9-4) viszont már két vereséggel többje van, az elég soknak tűnik az eddigi erőviszonyok alapján.

A zöld csoportban az Atomerőmű KSE Bonyhád U20 (10-0) eddig hibátlan mérleggel vezeti a tabellát. Közvetlen riválisa a DMTK-Zsíros Akadémia Kőbánya U20 (10-1) - a két együttes egyébként egy hosszabbításos meccset játszott egymással, amelyet 103-99-re nyert a Bonyhád idegenben, itt még az egymás elleni eredmény is számíthat majd. A harmadik helyen álló Budafok U20 (9-2) mindkét érintett együttestől kikapott hazai pályán. Nagyjából ennek a három gárdának van reális esélye az országos döntőt érő első pozícióra, a negyedik Vásárhelyi Kosársuli U20-nak (8-3) már jóval kevesebb, hiszen csak 20 fordulós a zöld csoport az U20-ban.

Fotó, slide: hunbasket.hu; kosarlabdaakademia.deac.hu