U20: Sima meccsekkel indult az idény

A Szolnok-ASE összecsapást leszámítva sima mérkőzésekkel indult a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság idei alapszakasza az A csoportban. A tavalyi legjobbak közül a DEAC és a Honvéd simán nyert, a Falco és a Sopron viszont kikapott. Új szezon, új erőviszonyok - lássuk, mi történt az első fordulóban!

A Hunbasket összefoglalója:

1. forduló

KTE-NJE U20 - Sopron KC U20 80-50 (22-17, 21-13, 18-12, 18-8)

Gyakorlatilag végig irányította a Sopron elleni összecsapást a leginkább Dobos Máté (19 pont, 6 pattanó) játékára építő, de rendkívül soklábon álló kecskeméti alakulat, amelyben mind a 10 nevezett játékos dobott pontot, és nyolcan értek el legalább 10 VAL-t. A nagyon fiatal soproniaknál a nyáron még az U16-os válogatottban szereplő Tallós Levente (9 pont, 10 pattanó) nyújtotta a legjobb teljesítményt.

DEAC KA U20 - MVM-OSE Lions U20 106-70 (39-16, 29-13, 24-17, 14-24)

Három negyeden át, de főleg az első félidőben hatalmas különbség volt a Balázsi Ákos Milán (20 pont, 6 pattanó), Bankó Zoltán Martin (18 pont, 9 pattanó), Ságodi Róbert (9 pont, 7 pattanó, 8 gólpassz) és Czermann Patrik Ákos (13 pont, 6 pattanó) vezette hajdúságiak javára. A Linczmaier Gergő Máté (17 pont, 5 pattanó) és Árva-File Balázs (14 pont, 10 pattanó, 6-6 gólpassz és eladott labda) húzta vendég oroszlányiak az utolsó 10 percet legalább 10 ponttal megnyerték, de simán győzött a DEAC KA.

Szolnoki Olajbányász U20 - Atomerőmű SE U20 78-71 (14-21, 19-17, 24-14, 21-19)

Egy negyed után még 7 ponttal jobban állt a Sáfrán Botond (20 pont, 9 pattanó), Heimann Gergő (18 pont) és Kékesi Kolos (15 pont, 4-4 pattanó és gólpassz) fémjelezte paksi együttes. A második negyedtől kezdve azonban Sebők András (19 pont, 5 pattanó, 4 szerzett labda), Abraham Arabo (16p ont, 11 pattanó) és Kiss Dominik (10 pont, 13 pattanó, 3 blokk) vezetésével átvette a mérkőzés irányítását a Szolnok, a harmadik felvonásban a vezetést is, és nem engedte már ki azt a kezéből.

Egis Körmend U20 - Kometa Kaposvári KK U20 80-56 (22-16, 16-9, 21-11, 21-20)

A Schmera Gergely (14 pont, 13 pattanó), Nagy Péter (15 pont, 4 pattanó) és Herczeg Kristóf (14 pont) vezette körmendi gárda az első három negyedben eldöntötte a meccs sorsát. A leginkább Bogdán Dávid Bence (10 pont, 4 pattanó) és Szőke Bálint (10 pont, 11 pattanó) hasznos játékára alapozó Kaposvár az utolsó játékrészt majdnem egálra hozta, de nyerni nem volt esélye.

Alba Fehérvár U20 - Budapesti Honvéd SE U20 66-91 (20-19, 17-25, 9-23, 20-24)

Az első felvonást követően még egyetlen ponttal jobban állt az Alba, melynek legjobbja Márton Boldizsár (21 pont, 5-5 pattanó és eladott labda) volt. A középső két negyedet viszont nagyon megnyomta a Karda Dominik Krisztián (22 pont, 4 pattanó), Laczházi Bence Botond (21 pont, 8 pattanó) és Vámos Ádám (18 pont, 4 pattanó) húzta Honvéd, amely ezzel a 20 perccel nem is hagyott kétséget a győztes kilétét illetően.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20 - NKA Universitas Pécs U20 63-82 (15-19, 19-16, 17-29, 12-18)

Az első félidőben még egyenrangú ellenfele volt a vendég Pécsnek a Takács Zsolt (19 pont, 14 pattanó, 5 eladott labda) húzta Falco. A fordulás után viszont Bor Gábor (21 pont), Rátgéber Tamás (15 pont) és Merkl Barna Márton (9 pont, 5 pattanó) vezetésével egyértelműen átvette az irányítást a vendég gárda, amely végül közel 20 ponttal győzött a tavalyi alapszakasz-győztes otthonában.

Zalakerámia ZTE KK U20 - Szedeák U20 63-92 (15-24, 25-17, 7-27, 16-24)

A forduló tegnapi zárómeccsén az első félidő után mindössze egy ponttal volt lemaradva ellenfelétől a Gyimes Áron (23 pont, 12 pattanó, 4-4 blokk és szerzett labda, 5 eladott labda) és Varga Huba (17 pont, 6 pattanó) vezette zalaegerszegi alakulat. A nagyszünetet követően viszont nagy volt a különbség a több hasznos teljesítmény mellett leginkább Cohill Eric (25 pont, 9 pattanó) és Mokánszki Milán (17 pont, 8 pattanó) játékára építő Szedeák javára, amely végül sima diadalt aratott.

Kérjük, hogy látogass el a Kezdő5 támogatói felületére, ahol plusz tartalmak várnak! Részletek ide kattintva!

Forrás: hunbasket.hu

Fotó: Falco Facebook