U20: Továbbra is hibátlan a Honvéd és a Szolnok, duplázott a Falco

Nyolc mérkőzéssel folytatódott a héten a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság A csoportja. A Falco duplázni tudott, miután Sopronban és egy rendkívül szoros meccsen Debrecenben is nyert, így 4-1-es mutatójával ott van a továbbra is hibátlan Honvéd és Szolnok mögött a harmadik helyen.

A Hunbasket összefoglalója:

3. forduló

Sopron KC U20 - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20 63-78 (20-27, 9-18, 21-15, 13-18)

Már az első félidőben eldöntötte a mérkőzés sorsát a Takács Zsolt (13 pont, 10 pattanó), Sövegjártó Ábel György (13 pont, 5 pattanó, 4 szerzett labda) és Hansen Dániel (9 pont, 5 pattanó) vezette Falco, amely nagyobb izgalmak nélkül győzött is. A Schöll Richárd (19 pont, 9 pattanó) és Csátaljay Péter (13 pont, 4 pattanó) fémjelezte soproni alakulat a harmadik negyedben megpróbált visszakapaszkodni a meccsbe, de a másik három negyedben egyértelműen a vendégek akarata érvényesült.

5. forduló

Szedeák U20 - Budapesti Honvéd SE U20 71-90 (15-27, 20-17, 19-19, 17-27)

Az első és az utolsó negyedben mutatott játékával simán nyert a listavezető és továbbra is hibátlan Honvéd, melynek legjobbjai ezúttal Vámos Ádám (16 pont, 11 pattanó), Csomós Kristóf (18 pont, 5 pattanó), Reizinger Máté (14 pont, 8 pattanó, 4 gólpassz) és Boka-Magó Áron István (12 pont, 7 pattanó) voltak. A Csornai Csaba (28 pont, 10 pattanó, 4 gólpassz) húzta szegediek a két középső negyedet összességében nézve megnyerték, de az első és az utolsó játékrészt több mint 20 ponttal bukták el.

Nyíregyháza Blue Sharks U20 - Atomerőmű SE U20 79-101 (21-22, 18-19, 17-29, 23-31)

A félidőben még úgy tűnt, hogy sokkal szorosabb lesz ez az összecsapás, hiszen ekkor még csak két pont hátrányban volt az Elek Marcell Ábel (11 pont, 9 pattanó), Mokánszki Milán (24 pont) és Végső Bálint (17 pont, 5 pattanó) vezette hazai együttes. A fordulás után azonban egyoldalú volt a játék, és a második 20 percben 60 pontot dobó ASE végül simán győzött Heimann Gergő (35 pont), Sáfrán Botond (13 pont, 12 pattanó), Csizmadia Attila (12 pont, 6 pattanó), Pajor Kristóf (12 pont, 4 pattanó, 6 gólpassz) és Ritter Milán (9 pont, 4 gólpassz) vezetésével.

KTE-Duna Aszfalt U20 - Szolnoki Olajbányász U20 57-63 (9-21, 16-16, 18-17, 14-9)

A Sebők András (7 pont, 11 pattanó, 7 gólpassz) fémjelezte szolnoki gárda az első negyedben megalapozta sikerét, a 34. percben pedig 45-63-ra vezetett, és végül nem is kellett izgulnia a győzelem miatt a viszonylag szoros végeredmény ellenére sem. A Takács Erik (11 pont, 9 pattanó) és Ladovszky János László (12 pont, 4 pattanó) húzta kecskemétiek nagy hajrába kezdtek, 12-0-val zárták a találkozót, de így is csak kozmetikázni tudtak az eredményen, egyenlíteni vagy fordítani már nem.

Egis Körmend U20 - Alba Fehérvár U20 89-44 (26-11, 18-10, 25-10, 20-13)

Tükörsima meccsen győzött a tavalyi alapszakaszgyőztes, melynek legjobbjai ezúttal Takács Kristóf (21 pont, 4 szerzett labda), Geröly Márton András (24 pont, 11 pattanó, 5 szerzett labda) és Herczeg Kristóf (19 pont, 4-4 pattanó és szerzett labda) voltak. Az Albánál Osztoics Milán volt a leghasznosabb (12 pont), de a székesfehérvári gárda ezúttal nem tudott igazi ellenállást kifejteni Körmenden.

Zalakerámia ZTE KK U20 - Kometa Kaposvári KK U20 107-77 (40-17, 22-20, 28-24, 17-16)

Az Ungvárai Zalán (16 pont, 6 pattanó), Csuti Kornél (15 pont, 5 pattanó), Simó Bence (15 pont, 4 gólpassz), Makkos Dávid (11 pont, 4 szerzett labda), Szalay Domonkos (7 pont, 5 pattanó) ötösfogat vezette ZTE lényegében 10 perc alatt eldöntötte a mérkőzés sorsát, onnantól kezdve nem is volt kérdés a győztes kiléte. A Kaposvár az ezt követő három felvonásban egyenrangú ellenfél tudott lenni Antalics Dániel (24 pont, 5 pattanó) és Pucz Zalán (11 pont) vezetésével, de nem volt esélye szorossá tenni az összecsapást.

Sopron KC U20 - MVM-OSE Lions U20 104-58 (30-15, 28-16, 18-13, 28-14)

Végig egyoldalú találkozón győzött a Csátaljay Péter (16 pont, 10 pattanó, 6 gólpassz), Schöll Richárd (15 pont), Flasár Botond (14 pont, 7 pattanó), Tóth Dániel (5 pont, 7 gólpassz) és Kalincsák Péter Kolos (9 pont) fémjelezte soproni alakulat. Az oroszlányiaknál Ungvárai Zsombor (14 pont, 4 szerzett labda) kiemelkedett hatékonyságban, Varga Gergő Detre (21 pont) pedig pontokban.

DEAC KA U20 - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20 62-63 (12-15, 18-13, 20-17, 12-18)

Sokáig szoros összecsapáson úgy tűnt, hogy a debreceni együttes Neuwirth Bence (21 pont) és Czermann Patrik Ákos (8 pont, 8 pattanó) vezetésével nyerni fog, hiszen másfél perccel a vége előtt 62-57-re vezetett. Itt jött azonban Kovács Levente Hetény (14 pont, 5 gólpassz), majd Horváth Ádám két-két büntetője, az utolsó támadásban pedig Kovács meccsnyerő duplája, így a felnőttek után (ezt a mérkőzést a délután felnőtt meccs után rendezték) az U20-asoknál is az utolsó pillanatban dobott kosárral fordított és nyert a Falco Debrecenben.

Forrás: hunbasket.hu

Fotó: debka.hu