U20: Újabb fontos soproni sikerek, tovább menetel a Falco is

Az első öt után van egy kisebb rés.

Nyolc mérkőzést játszottak a múlt héten a Morgen Ferdinánd Emlékbajnokság A csoportjában, a Sopron pedig két fontos sikert is aratott, amivel tapad az országos döntőt érő Top4-re. A Falco szintén nagy formában, a tabella első feléből azonban több együttes is kikapott, a Körmend kétszer is, a hétvége rangadóján pedig a Honvéd nyerni tudott Debrecenben. - olvasható a hunbasket.hu-n.

8. forduló

Sopron KC U20 (8-3) - Egis Körmend U20 (7-4) 84-74 (18-26, 14-12, 20-20, 32-16)

A Körmend Takács Kristóf (26 pont, 12 pattanó, 6 gólpassz, 45 VAL) és Herczeg Kristóf (14 pont, 4-4 pattanó és szerzett labda, 5 gólpassz) vezetésével 8 pontos előnyre tett szert az első negyedben, és még a harmadik felvonás után is 6 ponttal jobban állt. A záró 10 percben azonban a Csátaljay Péter (30 pont, 6 pattanó, 4-4 gólpassz és szerzett labda, 42 VAL), Schöll Richárd (20 pont, 9 pattanó, 5 gólpassz) és Csendes Péter (19 pont, 8 pattanó, 7 gólpassz) vezette Sopron akarata érvényesült, amely végül 10 ponttal nyerte a rangadót.

13. forduló

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely U20 (10-2) - Alba Fehérvár U20 (4-9) 102-68 (16-15, 32-16, 35-21, 19-16)

A Takács Zsolt (21 pont, 8 pattanó), Sövegjártó Ábel György (16 pont, 8 pattanó), Kovács Levente Hetény (8 pont, 9 gólpassz), Németh Bálint Péter (15 pont) és Hansen Dániel (16 pont) húzta Falco a két középső felvonásban eldöntötte az Alba elleni meccset. A székesfehérváriak leginkább Simon Dávidra (12 pont, 6 pattanó) és Kertész Dávidra (18 pont, 4 pattanó) tudtak építeni ezen a találkozón.

12. forduló

Szedeák U20 (1-11) - Atomerőmű SE U20 (3-9) 78-89 (14-25, 23-22, 28-24, 13-18)

A Sáfrán Botond (23 pont, 17 pattanó, 40 VAL), Heimann Gergő (29 pont, 7 pattanó, 6 gólpassz) és Csizmadia Attila (12 pont, 10 pattanó) fémjelezte ASE az első negyedben megszerzett előnyével jól gazdálkodott, ennek köszönhetően győzött Szegeden. A hazaiak legjobbjai Csornai Csaba (23 pont, 13 pattanó) és Mészáros Tamás József (10 pont, 4-4 pattanó és szerzett labda) voltak.

Sopron KC (9-3) - KTE-Neumann János Egyetem U20 80-78 (16-22, 18-23, 23-18, 23-15)

A Tóth Barna (23 pont, 6 pattanó, 5 gólpassz, 4 szerzett labda), Botka Botond (13 pont, 5 pattanó) és Takács Erik (16 pont, 8 pattanó) vezette kecskemétiek a szünetben 11 ponttal vezettek Sopronban. A fordulás után fordult a kocka is - főleg a harmadik negyed végét nyomta meg az SKC Schöll Richárd (18 pont, 5 pattanó), Csátaljay Péter (22 pont, 5 pattanó) és Csendes Péter (13 pont, 7 gólpassz) vezetésével, ekkor 15 pontról 6-ra visszajött. A záró 10 percben volt 10 pont is a kecskemétiek előnye (64-74), és még az utolsó percre is előnnyel fordultak a vendégek (75-78), ekkor azonban Csátaljay duplájával, majd Schöll 2+1-ével fordított és győzött a Sopron, amely ezzel zsinórban nyolcadik sikerét aratta.

DEAC KA U20 (9-3) - Budapesti Honvéd SE U20 (11-1) 57-71 (7-20, 15-13, 22-16, 13-22)

Első negyedben összeszedett 13 pontos hátrányából szépen visszakapaszkodott a leginkább Neuwirth Bence (15 pont, 6 pattanó) és Ságodi Róbert (6 pont, 5 pattanó, 7 gólpassz) játékára építő DEAC. A listavezető, Vámos Ádám (28 pont) és Major Bulcsú (11 pont, 10 pattanó) húzta Honvéd azonban az utolsó negyedben váltani tudott, ezzel behúzta a hétvége legnagyobb rangadóját.

Zalakerámia ZTE KK U20 (7-5) - MVM-OSE Lions U20 (3-9) 75-78 (25-13, 16-21, 16-23, 18-21)

Az első negyedben 12 ponttal még jobb volt Csuti Kornél (24 pont, 8 pattanó) és Makkos Dávid (14 pont, 5 pattanó, 8 gólpassz, 4 szerzett labda) fémjelezte ZTE. Ezt követően azonban komoly meglepetésre átvette a játék irányítását az OSE, melynek legjobbjai Szabadfi Márk (29 pont, 4 pattanó, 5 szerzett labda), Czermann Máté (18 pont, 6 pattanó) és Ungvárai Zsombor (10 pont, 12 pattanó) voltak. A végjátékban volt esélye a hazaiaknak kiegyenlíteni, de nem tudtak élni a lehetőségekkel, így az Oroszlány idegenben verte előzetesen sokkal esélyesebbnek számító ellenfelét.

Egis Körmend U20 (7-5) - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely (11-2) 77-89 (17-22, 14-14, 22-27, 24-26)

Fokozatosan lépett el ellenfelétől a Takács Zsolt (15 pont, 11 pattanó, 4 szerzett labda), Sövegjártó Ábel György (27 pont, 7 pattanó), Kovács Levente Hetény (13 pont, 6 gólpassz) és Németh Bálint Péter (15 pont) vezette Falco, amely végül 11 ponttal tudott nyerni. A hazaiak leginkább a Takács Kristóf (26 pont, 11 pattanó), Nagy Péter (20 pont, 4 pattanó), Herczeg Kristóf (14 pont, 4 pattanó, 10 gólpassz) trióra építhettek, és a végjátékban ki is egyenlítettek, de a felzárkózás kivette erejüket, így tudott végül 10 pont fölötti előnnyel győzni a vendég gárda.

Nyíregyháza Blue Sharks U20 (0-12) - Kometa Kaposvári KK U20 (6-6) 70-96 (21-27, 17-23, 19-28, 13-18)

Minden negyedet megnyerve győzött biztosan a Paár Márk (21 pont, 6 pattanó, 6 gólpassz, 7 szerzett labda), Szőke Bálint (14 pont, 10 pattanó, 7 gólpassz) és Antalics Dániel (17 pont, 13 pattanó) fémjelezte kaposvári együttes Nyíregyházán. A vendéglátónál Tóth Gergő (14 pont, 12 pattanó, 3 blokk), Végső Bálint (20 pont, 4 szerzett labda) és Pollák Milán (13 pont, 4 pattanó) voltak a legjobbak.

Fotó, slide: hunbasket.hu; Sopron KC facebook