Újabb kiütéses sikerrel zárta az idei Szent István Kupát U16-os fiú válogatottunk

A mieink 43 ponttal verték a Strenght N Motiont.

Utolsó napjához érkezett az idei Szent István Kupa: U16-os fiú válogatottunk az 5. hely megszerzéséért lépett pályára az amerikai székhelyű, leginkább amerikai és svéd, de belga és dán játékosokkal is rendelkező Strenght N Motion ellen. - olvasható a hunbasket.hu-n.

A mieink Lukácsi Gábor és Rosta Péter vezetésével nagyszerűen kezdtek, két perc után 12-2-re vezettünk. Mezőfi Márk, Tallós Levente, Hanzély Viktor és Flasár Zalán is betaláltak, tartottuk 10 pont körüli előnyünket. Brown és Price vezetésével megindultak a vendégek, a negyed végére 3 pontra csökkentették hátrányukat (23-26). Simbizi két büntetője után egyetlen pont volt a távolság, amikor Tallós két triplát, Rosta két duplát dobott, mellettük pedig Váróczy Gergő és Lukácsi is betaláltak, visszaállt a 10 pont fölötti fór (29-40). Rendezték a sorokat a vendégek, de Mezőfi állt ekkor a mieink élére pontszerzésben (39-51). Palotai Máté duplája után Hanzély már második tripláját dobta, a félidőt pedig Teszárik Márton két büntetője zárta, 17 ponttal álltunk ekkor jobban (45-62).

A fordulást követően igazi örömjátékot mutattunk be: Rosta továbbra is nagyszerűen játszott, Tallósnak talán ez volt a legjobb szakasza, Lukácsi pedig folyamatosan gyűjtögette a pontokat. A harmadik negyed felénél Flasár duplájával már közte 30 volt (50-80) - ezt a Rosta, Lukácsi, Tallós trió 38-ra növelte a 28. percre (50-88). Demeter Levente is feliratkozott a pontszerzők közé, a negyed vége pedig Mezőfié volt, 43 pontos előnyben voltunk 10 perccel a vége előtt (54-97). Az utolsó játékrész eleje is úgy indult, hogy folytatjuk a hengert: Palotai után Nyikos Balázs szerezte meg első kosarát, majd Flasár és Demeter révén 50 pont fölé kúszott a távolság a 34. percre (56-107). A hátralévő időben egy kicsit kiengedtünk, Hanzély dupláját és Lukácsi tripláját tudtuk még felmutatni támadásban, de 43 ponttal nyertük ezt a találkozót (69-112).

A mieink így 2 győzelemmel és 2 vereséggel az ötödik helyen zárták a tornát, de kifejezetten jó mérkőzést játszottak a bronzmeccset megnyerő Stellazzurra Romával és a tornagyőztes Real Madrid ellen is, miközben 44 ponttal verték a Cibonát.

Strength N Motion (amerikai) - Magyar U16-os fiú válogatott 69-112 (23-26, 22-36, 9-35, 15-15)