Élőben az U18-as 3X3 Eb harmadik napja

Ma délután már 13:50-től elkezdődnek a programok a lányok Svájc elleni negyeddöntőjével - a fiúk 14:50-től játszanak Andorrával. Még ma Európa-bajnokokat hirdetnek - lássuk a teljes programot!

Ma délután nem az előző két napon megszokott 17:00 lesz a kezdési idő, hanem 13:50, a programot pedig a mieienk nyitják, a lányok azzal a Svájccal játszanak majd, akik a D-csoportban a franciák mögött, az osztrákokat megelőzve lettek másodikok. Kérdés, hogyan tudjuk feltörni a védelmüket, ami eddig működik, hiszen a franciáktól csak 10-6-ra kaptak ki, igaz, Ausztriát is csak 11-10-re verték, kevéspontos meccseik voltak. A mieink domináltak mindkét meccsükön (Izrael és Fehéroroszország ellen), úgyhogy egyértelmű esélyesként tekinthetünk rájuk.

Amennyiben továbbjutunk, úgy 16:50-től a Spanyolország-Oroszország meccs győztesével játszunk - a spanyolok is kifejezetten jó formában vannak a tegnapi nap alapján. A harmadik helyért rendezett mérkőzést 19:05-től, a döntőt pedig 20:45-től rendezik meg.

A fiúkra sem kell sokat várni a délután folyamán, hiszen két női meccs után két férfi találkozót rendeznek, a másodikban pedig mi is érdekeltek leszünk - 14:50-től Andorra ellen lépünk pályára. Mi a C csoportot nyertük meg, ellenfelünk pedig a B csoport második helyén végzett, miután 15-10-re kikaptak a csehektől, de 21-17-re megverték a szlovéneket - a Bartolomé unokatestvéreket jól ismerhetjük, már tavaly és idén is szerepeltek a vb-n, de ott voltak idén Szolnokon az Eb-selejtezőn is, veszélyes csapatot alkotnak.

Amennyiben sikerrel vesszük ezt az akadályt, úgy az elődöntőben a Románia-Belgium találkozó győztesével kerülünk majd szembe 17:50-től - a románok egy borzasztóan szoros csoportot nyertek a franciák és a grúzok előtt. A bronzmeccset 19:35-től, a döntőt pedig 21:15-től rendezik.