Ez történt a soproni U20-as Eb nyitónapján

Szombaton megkezdődött Sopronban a 2018-as U20-as A-divíziós Európa-bajnokság. Most következzen a játéknap rövid összefoglalója.

A wbasket.hu összefoglalója:

Szombaton megkezdődött Sopronban a 2018-as U20-as A-divíziós Európa-bajnokság. A magyar válogatott sikeréről már hírt adtunk, most következzen a játéknap rövid összefoglalója.

Az A-csoportban Oroszország a vártnál nehezebben, de 72-67-re legyőzte Németországot. A negyedik negyedben 11 pontos hátrányból fordítottak az oroszok, akiknél a 17 egységig jutó Victoria Cheren lett a legeredményesebb. A másik meccs is nagy csatát hozott ebben a négyesben, ahol Szerbia 72-65-re győzte le a tavalyi ezüstérmes, bár azóta több poszton átalakuló Szlovéniát. Az utolsó 5 percbe fordulva 64-60 után hagyta állva riválisát a 18 pontos Mina Djordjevic vezette szerb csapat.

A B-csoportban Franciaország 74-36-ra kiütötte Svédországot. A 35-17-es félidőre eldőltek a lényeges kérdések. A francia együttesből Marie-Paule Foppossi 13 pontos, 11 lepattanós dupla-dupláját kell kiemelni. A négyes másik összecsapásán is érvényesült a papírforma. Olaszország hasonlóan magabiztosan 58-34-re győzte le Szlovákiát. Itt a félidőben még csak 10 ponttal jártak előrébb az olaszok, de a harmadik negyedben könnyedén léptek el riválisuktól. A 17 egységig jutó Valeria Trucco lett a legeredményesebbjük.

A C-csoportban a magyar válogatott magabiztos teljesítménnyel 86-51-re múlta felül Horvátországot. Erről találkozóról részletesebben írtunk már korábban. Lettország pedig 70-62-re verte Lengyelországot. Az utolsó hat percbe fordulva még 57-54 állt az eredményjelzőn. Ezt követően azonban elfáradt a lengyel csapat és ezt remekül használták ki a lettek. Digna Strautmane bizonyult a legjobbjuknak, aki 12 ponttal és 13 lepattanóval dupla-duplát ért el.

A D-csoportban a címvédő Spanyolország 57-43-ra győzte le Portugáliát. A portugálok 25 percen át kiválóan tartották magukat, végül 30-29-es vezetésük után egy 13-0-s sorozattal lépett el Spanyolország. A 12 pontos Maria Dolores Pendande lett a győztes gárda legeredményesebbje. Hollandia pedig kisebb meglepetésre 83-59-re verte Belgiumot. A váratlanul egyoldalú találkozón a 26-7-es harmadik negyed döntött. Laura Westerik 28 ponttal vezette győzelemre hazája válogatottját.