Hetedik helyen végeztek az U16-os fiúk a B-divíziós Eb-n

Fordulatos, hullámzó meccsen 63-60-ra győzött Váradi Attila csapata Csehország ellen, így a B-divíziós Európa-bajnokság hetedik helyén zárt a magyar válogatott.

U16-os B-divíziós Európa-bajnokság, 7-8. helyért
Magyarország - Csehország 63-60 (16-9, 14-15, 16-17, 17-19)

Magyarország: Verasztó -, Balsay 12, Pallai 18/9, Kovács 4, Fekete 4.
Csere: Kopácsi 3/3, Lukács 3, Kiss -, Filipovity 10/6, Pintér 4/3, Csikai 1, Dokmanovic 4.

A csehek legjobb dobói: Sykora 14/3, Houser 13/9, Pelikan 8, Vyroubal 8/3, Bohm 8/3.

A meccs teljes statisztikája!

Egészen kiváló védekezéssel kezdtük a találkozót, az első 7 percben mindössze 2 pontot kaptunk, így nem volt meglepő, hogy 10 pont is volt már a fórunk (12-2). A negyed végén a csehek kicsit felébredtek, de Balsay Ádám egy emberről beszórt ziccerrel 7 pontos vezetéshez juttatta a mieinket nem sokkal a negyedzáró dudaszó előtt (16-9). A második felvonásban sokáig 6-12 pont között hullámzott a különbség - hol a csehek indítottak meg felzárkózási kísérletet, hol nekünk sikerült egy kicsit leszakítani őket. 25-13-at követően futott egy 9-0-s szakaszt ellenfelünk, amivel visszajött 3 pontra, a nagyszünetben pedig 6 pont volt a differencia a mieink javára.

A második félidő legelején alig több mint másfél perc alatt fordítottak a csehek (30-31), innentől kezdve pedig lényegében fej-fej mellett haladt a két fél. A 38. perc végén egy triplával megugrottunk 5 ponttal (43-38), és a záró 10 percre is 5 pontos előnnyel fordultunk (46-41). Az utolsó játékrész elején beszórtunk ugyan egy triplát, de Csehország kicsit több mint három és fél perc alatt fordított (49-50). Innentől kezdve nem alakult ki nagyobb különbség, de az utolsó percekben mi álltunk végig jobban, Balsay, Pallai Tamás és Filipovity Péter pontjaival 2-4 pont között mozgott előnyünk, így egy támadáson kívül tudtuk tartani a cseheket.

Balsay a végjátékban jól büntetőzött, így 63-60-ra megnyertük a találkozót - ezzel egyrészt visszavágtunk a cseheknek a csoportkörben elszenvedett vereségért, másrészt megszereztük a 7. helyet a B-divíziós Európa-bajnokságon.

Horváth Orsolya technikai vezetőtől:

Váradi Attila - vezetőedző: Gratulálok a csapatnak, nagyon jó érzés győzelemmel távozni egy ilyen sorozatról. Ezen a mérkőzésen koncentráltan, fegyelmezetten és motiváltan játszottunk.