Két ponttal kapott ki U20-as fiú válogatottunk

Pór Péter együttese szoros mérkőzést vívott az Észak-Macedónokkal, végül egy utolsó pillanatban bekapott dupla okozta a vereségünket.

A hunbasket.hu számolt be a ma délután felkészülési találkozóról:

Az U20-as, B-divíziós Európa-bajnokságra készül Pór Péter együttese Székesfehérváron. Ma délután az MKOSZ-csarnokban Észak-Macedónia volt a mieink ellenfele.

Katona triplájával indult a pontgyártás a harmadik percben, majd a vendégek válasza után Meleg is betalált kintről. A mieink uralták az első negyed első felét, Katona a hatodik perc végén 7 pontosra növelte előnyünket. Az észak-macedónok rendezték a sorokat, de az első felvonásban még nem tudtak jóval feljebb zárkózni (14-9)... és úgy tűnt, nem is fognak. A második játékrész első fele is a mieinké volt (20-11), ezt követően azonban jött egy 3 perces rövidzárlat, melynek következtében Temelkovski és Misa vezetésével pillanatok alatt fordított az ellenfél (20-22). A mieink reagáltak, felvették az ellenfél tempóját, és vissza is vettük a vezetést a félidőre (28-27).

A fordulás után Krstevski révén jobban kezdtek a vendégek, de egy 6-0-val válaszoltunk, visszavettük előnyünket (34-31). Rendkívül kevés pont esett ebben a szakaszban is, még a 28. percben is megvolt a 3 pontnyi fórunk, de egy 6-0-val fordítottak az Mitevskiék (38-41). A záró 10 perc elején visszavettük az előnyt, innentől kezdve pedig fej-fej mellett haladt a két csapat. Általában mi vezettünk, az észak-macedónok egyenlítettek, egészen Kakruki duplájáig az utolsó előtti perc végén (53-54). Mitevski duplája után még egyenlítettünk egy hármassal, az utolsó szó azonban Kakrukié volt egy kettessel, így 58-56-ra győzött ellenfelünk.