U16-os Eb: Legyőztük a cseheket, az 5. helyért játszhatunk

Újabb győzelmet aratott a B divíziós Eb-n U16-os válogatottunk.

Magyarország - Csehország 79-55 (22-9, 20-16, 22-16, 15-14)

Magyarország: Nyikos 11/3, Lukácsi 11, Hanzély 2, Fekete-Gál 6/6, Rosta 17. Csere: Flasár 6, Teszárik 2, Mezőfi 10/6, Tallós 6, Palotai 4, Zöldi 4.

Csehország: Smazak 5/3, Koulisianis 11/3, Kresina 8/6, Volf 5, Nohel 5. Csere: Balog -, Prokysek 3/3, Sertic 6, Nosek 1, Brzak 11/3.

A Hunbasket beszámolója:

U16-os fiú válogatottunk ma Csehország ellen lépett pályára a korosztályos B divíziós Európa-bajnokságon - tegnap a mieink a házigazda románoktól, míg a csehek Bulgáriától kaptak ki a negyeddöntőben.

Egészen pazarul kezdtük az összecsapást: Lukácsi Gábor két ziccert dobott, Fekete-Gál Csongor kintről köszönt be, Rosta Péter neve mellé pedig három dupla került gyors egymásutánban, köztük egy zsákolással - már a 4. perc közepén nagy előnyben voltunk, időt kértek a csehek (13-0). Sertic, majd Kresina révén megvolt ellenfelünk első két kosara, de erre Nyikos Balázs és Flasár Zalán révén válaszolni tudtunk. Kresina triplát dobott, a 6. perc közepén Faragó Péter kért időt (17-7). Mezőfi Márk kosara után Flasár egyszer volt eredményes a vonalról, majd Zöldi Péter betörése következett. Utóbbira Brzak felelt, de így is 13 pontos előnyben voltunk 10 perc játékot követően (22-9).

A második felvonás Palotai Máté közelijével indult, majd Volf egy büntetője után Fekete-Gál másodjára talált be a triplavonal mögül (27-10). Nosek büntetője és Volf ziccere után Rosta szólt hozzá a meccshez a mieinktől a 15. perc közepén (29-13). Kresina tripláját és egy cseh időkérést Tallós Levente pull up tempója követte, majd Rosta és Tallós következtek megint, 20 pont közelébe ért a különbség a 17. percben (35-16). Koulisianis hármassal jelentkezett, Flasár és Rosta összesen három büntetővel válaszoltak. Koulisianis két ziccert is gyorsan a helyére rakott, időt kért Faragó Péter a 19. perc közepén (38-23). Rosta két duplája és Brzak ziccere zárta a félidőt, 17 ponttal álltunk jobban (42-25).

Nyikos floaterével és hármasával kezdődött a harmadik negyed, 20 pont fölé nőtt a differencia (47-25). Támadásban kicsit megálltunk, Brzek és Koulisianis dupláival jött vissza 20-on belülre a cseh együttes, Rosta büntetője után pedig Sertic támadópattanót követően volt eredményes (48-31). Smazak hármasával 14 pontra csökkent a távolság, amikor a felvonás felét elhagyva Nyikos szerzett újabb kosarat (50-34). Brzak egy támadópattanót tett vissza, erre Palotai válaszolt azonnal, majd Brzak hármast is szórt. Lukácsi a 28. perc elején szerzett betörésből kosarat, időt kért Csehország (54-39). Volf és Mezőfi váltottak duplát, utóbbi viszont kintről is betalált, Lukácsi tempójával pedig megint megvolt a közte 20 a 29. perc végére (61-41). Lukácsi még egy 2+1-et is megcsinált a játékrész legvégén, 23 ponttal vezettünk 10 perccel a vége előtt (64-41).

Az utolsó felvonásban Tallós, majd Hanzély Viktor is ziccereztek, már 27 ponttal álltunk jobban (68-41). Sertic horgára Mezőfi kintről felelt, Zöldi közelije után megvolt a kerek 30 pontos előny (73-43). Nohel egy ziccerrel és egy 2+1-gyel jelentkezett, majd Koulisianis újra betalált. Teszárik Márton betörését még Prokysek hármasa, Flasár ziccerét pedig Smazak két büntetője követte. A meccs utolsó kosarát Nyikos szerezte, ezzel kialakult a 79-55-ös végeredmény.

Holnap az 5. helyért léphetünk pályára 14 óra 30 perctől, visszavághatunk az észteknek a csoportban elszenvedett 2 pontos vereségért.