U18: Küzdelmes siker Bulgária ellen

Végig kiegyenlített találkozón szerezte meg a győzelmet az U18-as fiú válogatott Bulgária ellen, holnap a 9. helyért játszhatnak a fiúk.

Férfi U18-as B divíziós Európa-bajnokság, Macedónia, Szkopje, 9-12. helyért
Magyarország - Bulgária 78-72 (16-20, 24-15, 18-16, 20-21)

Magyarország: Takács 6/3, Somogyi 26/9, Csík -, Meleg 14/12, Fazekas 15.
Csere: Dancsecs 3/3, Kovács 1, Sitku 10/3, Tóth 2, Polster -.

Bulgária legjobb dobói: Sztojmenov 23/9, Csernokojev 18/9, Petkov 10/6.

A mérkőzés teljes statisztikája itt elérhető!

Az első negyedben nagyon kiegyenlített játék folyt: a bolgárok Chernokojev tripláival, a mieink pedig leginkább magasembereik révén voltak eredményesek, de fej-fej mellett haladt a két gárda (10-10). Somogyi Ádám gólpasszaiból Fazekas Máté és Sitku Márton is betaláltak, utóbbi látványosat zsákolt, ekkor három ponttal vezettünk (16-13). A negyed utolsó három percében azonban Chernokojev bedobta harmadik hármasát is, duplát is dobott, majd Petkov kosarával négy ponttal a bolgárok vezettek 10 perc játékot követően (16-20).

A második felvonásban is úgy kezdtünk, ahogy az elsőben, Meleg Gergő hármasával és Fazekas dupláival iratkoztunk fel az eredményjelzőre, át is vettük a vezetést (23-21). Mindkét gárda megállt a pontszerzésben, de a játékrész felénél Meleg kosarával és Somogyi révén 4 ponttal megléptünk (29-25). Sitku három büntetőjét követően 7 ponttal is vezettünk, itt viszont komoly hullámzásba ment át a meccs. 34-28 után egy 7-0-val fordított Bulgária, így érkeztek a felek a félidő utolsó percére (34-35), ahol viszont Meleg és Somogyi tripláival mi vezettünk egy 6-0-t, 5 ponttal álltunk jobban 20 perc játékot követően (40-35).

A fordulás után Fazekas büntetőivel megint megvolt a 7 pontos magyar előny, ezt azonban megint egy 7-0-s bolgár futás követte, a harmadik negyed felénél megint egál volt az állás (42-42). Nagy adok-kapok következett ezt követően, kosárra kosár volt a válasz, de 48-49-es állás után a Sitku, Somogyi duó vezérletével megint megindultunk, és 10 perccel a vége előtt újfent 7 ponttal vezettünk (58-51).

Meleg újabb triplájával indult a záró felvonás, a bolgárok szűk két és fél percig nem tudtak a gyűrűbe találni (61-51). Stoimenov révén megindult ellenfelünk, de mindenre volt válaszunk, ebben a periódusban úgy tűnt, teljesen kontrolláljuk a meccset (66-57). A negyed felénél Petkov kettő és Mihaylov egy triplájával, majd Chernokojev duplájával egyenlített Bulgária (68-68), így fordultunk az utolsó három percre. Nagyon kellett ebben a helyzetben Somogyi hármasa, majd Takács Milán is betalált kintről, és mivel Somogyi minden bolgár kosárra válaszolt ezután, így megnyertük a találkozót (78-72).

A mieink holnap a 9. helyért léphetnek pályára.

fotó: fiba.basketball