U18-as B divíziós fiú Eb: Hullámzó meccsen vereség Montenegrótól

U18-as fiú válogatottunk ma délután Montenegró ellen kezdte meg a korosztályos B divíziós Európa-bajnokságot a portugáliai Matosinhosban.

A hunbasket összefoglalója:

A mieink szereztek vezetést Maly Benedek büntetőjével, ezt követően viszont jött egy 9-0-s montenegrói futás: Sudar tempóját Durovic betörése követte, majd Todorovic triplát és duplát szerzett, időt kért Szarvas Gábor a 4. perc elején (1-9). Flasár Botond egy jó büntetője után Major Bulcsú szerzett labdát, majd zsákolt, Karda Dominik pedig egy hárompontos után egy középtávolival egyenlített is a felvonás felét elhagyva (9-9). Sudar és Maly váltottak kosarat, utóbbi újabb egy büntetőjével megvolt újra a vezetés is a 7. perc legvégén (12-11). Todorovic tripláját Mirkovic támadópattanó utáni ziccere követte, majd Radunovic hármasa következett, megint futott egy 8-0-t ellenfelünk (12-19). Maly és Todorovic is 1-1 alkalommal voltak pontosak a vonalról. Szalay Domonkos nem hibázott a büntetőknél, Mirkovic triplája után pedig Maly betörése zárta a felvonást (17-23).

Mirkovic kezdett beindulni a túloldalon, floaterére Flasár tudott válaszolni a 12. perc végén (19-25). Josovic ziccerezett, Major és Radonjic triplákat váltottak. Mirkovic szerzett labdája után Todorovic 10 pontra növelte Montenegró előnyét a 14. perc közepén (22-32). Major gólpasszát Radó Ádám váltottak két könnyű pontra, majd Karda két büntetőjével jöttünk közelebb a negyed feléhez közeledve (26-32). Sudar büntetője után Mirkovic újabb középtávolit rakott a helyére, Durovic hármasával pedig 12 pontra duzzadt a differencia a 17. perc legelején (26-38). A montenegróiak a következő támadásnál egy könnyű gyorsindítást elrontottak, mi pedig kihasználtuk ezt: Kégel Tamás dobott hármast, majd montenegrói időkérés után Flasár egy büntetőt (30-38). Mirkovic és Szita váltottak duplát, megint időt kért ellenfelünk, Cicic horgára pedig Flasár még válaszolni tudott a dudaszó előtt Maly szép passzát követően, 8 pont volt a lemaradásunk a nagyszünetben (34-42).

A fordulás után Durovic duplájára Major két büntetővel felelt, de jött egy nagyon gyenge időszakunk ezt követően. A 24. percben Todorovic szerezte a következő kosarat, majd Durovic szerzett labda utáni ziccerét is két pont követte, jött a magyar időkérés (36-48). Antalics Dániel egy jó büntetőjére Radunovic egy floaterrel válaszolt, majd Sudar egy büntetőt és egy nehéz helyzetben szépen kivezetett ziccert is dobott, 16 pontra nőtt a hátrányunk a 27. perc elejére (37-53). A negyed végét nagyon megnyomtuk viszont: Flasár két büntetőjét Bor Gábor betörése, majd egy büntetője követte (42-53). Kégel Tamás betörése után időt kért Montenegró, de Flasár még két, Kégel egy, Angyal Medárd pedig szintén két büntetőt rakott a helyére, 4 pontra zárkóztunk vissza a felvonás végére (49-53).

Maly és Flasár ziccereivel 16-0-s rohanásban voltunk, egyenlítettünk a 32. perc közepén (53-53). Radunovic büntetője rengeteget gondolkodott, hogy beessen-e, sajnos beesett, legalábbis egy, Bor két büntetőjével viszont újra vezettünk, 12-11 után először (55-54). Sudar háromból kettőt szórt be a vonalról, majd Todorovic fejezte be ziccerrel a betörést, időt kértünk a 34. perc végén (55-58). Todorovic a sarokból és 45 fokból is csont nélkül dobta a triplát, megint időt kért Szarvas Gábor (55-64). Mirkovic két büntetőjével pillanatok alatt megint 10 pont fölé nőtt a lemaradásunk a 37. perc elején, majd Sudar bal oldalról jobbal is betette a nehéz ziccert (55-68). Antalics a 39. perc elején tett pontot a montenegróiak 14-0-s szakaszára, időt kért ellenfelünk, majd Todorovic behintette még ötödik tripláját is, ezzel alakult ki a 71-57-es végeredmény.

Magyarország - Montenegró 57-71 (17-23, 17-19, 15-11, 8-18)