A fiúk a hazaiaktól kaptak ki, míg a lányok Svédországtól szenvedtek vereséget.

Magyarország (0-1) - Svédország (1-0) 57-85 (16-28, 13-22, 9-20, 19-15)

Magyarország: Szabó 11/3, Raus 1, Pap 10, Szücs 3, Barnai 8.
Csere: Miháczi 1, Karlócai -, Gocsman -, Simon -, Kaposi 23/3, Vukov -, Hegedűs -.

A svédek legjobb dobói: Fontaine 19, Nyström 17, Claesson 12/12.

A meccs teljes statisztikáját ezen a linken megtaláljátok!

Barnai Judit révén a mieink kezdték a pontgyártást, és bár a svédek átvették a vezetést, az első bő négy percben ott voltunk a nyomukban (10-11). Ezt követően robbantottak az északiak egy 17-2-es futással, és a védekezésünk teljesen szétesett - a második negyedet is egy 13-0-val kezdték a skandinávok, így a 16. perc közepén már 41 dobott ponttal és 25 pontos vezetéssel álltak (16-41). A félidőben 50-29-re vezettek a svédek, akik a harmadik játékrészt is 20-9-re hozták, így bár jól sikerült a negyedik negyedünk, Svédország nagyon simán, 85-57-re győzött.

29. nyári Universiade, férfiak, A-csoport, 2. forduló
Tajvan (1-1) - Magyarország (0-2) 75-61 (22-15, 15-10, 23-14, 15-22)

Tajvan legjobb dobói: Chien 18/6, Chen 15/3, Fan 11/3

Magyarország: Wirth 10/6, Polyák 16, Vágvölgyi 3/3, Kovács 8, Kővágó-Laska 4.
Csere: Tóth 3/3, Bus 5, Keller 3/3, Peringer 3, Garamvölgyi 4, Kósa 2.

5-0-val kezdtünk, és az első 7 perc során végig mi vezettünk, de 13-10-et követően futott egy 12-0-s sorozatot a hazai együttes, ezzel átvette a mérkőzés irányítását. A második negyedben öt és fél percig pontképtelenek voltunk, így Tajvan 29-15-re elhúzott, és 37-25-re vezettek a félidőben is. A fordulás után egy ideig tudtuk tartani a különbséget, de a harmadik felvonás második felét 14-4-re nyerte a vendéglátó együttes, így 21 pontra nőtt a fórjuk egy játékrésszel a vége előtt (60-39). A záró 10 perc során ugyan jobban játszottunk, 10 pontra is sikerült visszakapaszkodni, de Tajvan így is 75-61-re diadalmaskodott.