A forduló válogatottja - alapszakasz - 11. forduló

Tegnap befejeződött a magyar férfi A-csoport alapszakaszának tizenegyedik köre - a forduló válogatottját olvashatjátok a soproni MVP-vel.

A korábbi forduló válogatottak:

Alapszakasz: 1. forduló2. forduló3. forduló4. forduló5. forduló6. forduló8. forduló9. forduló7. forduló, 10. forduló

Irányító
Angelo Warner - Sopron KC (3)

A Sopron végig vezetve, simán verte a DEAC-ot, ami leginkább Warner kiemelkedő estéjének volt köszönhető. Az amerikai irányító kitűnő hatékonysággal jutott el 31 pontig (7/9 dupla, 3/5 tripla, 8/8 büntető), ami mellett volt még 5-5 lepattanója és gólpassza, 2-2 szerzett és eladott labdája, illetve 8 kiharcolt faultja is. Kevesebb mint 32 perc alatt összerakott 45 VAL-ja a forduló legjobb egyéni produkciója volt, csapata nyert, így ő lett a forduló MVP-je.

Dobóhátvéd
Bernard Thompson - Zalakerámia ZTE KK (1)

A ZTE tegnap este az Alba Fehérvárt is legyőzte a Pécs után, mindkét találkozón 3 légióssal felállva. Az amerikai dobóhátvéd majdnem hibátlan dobóteljesítménnyel jutott el 18 pontig (6/6 dupla, 1/2 tripla, 3/3 büntető), ami mellett volt még 2 lepattanója, 6 gólpassza, 3 szerzett és 1 eladott labdája, valamint 4 kiharcolt személyi hibája - ez összesen 31 VAL-nak felelt meg valamivel kevesebb mint 37 perc alatt.

Kiscsatár
Donte Clark - SERCO - TF-BP (2)

Clark sorozatban másodjára került be a forduló válogatottjába, miután a Szedeák elleni történelmi sikerből is oroszlánrészt vállalt. Az amerikai swingman 23 ponttal (5/11 dupla, 1/2 tripla, 10/11 büntető), 6 pattanóval, 1 gólpasszal, 2 szerzett és 8 eladott labdával, illetve 3 beütött és 12 kiharcolt faulttal zárta az összecsapást. Végigjátszotta a mérkőzést, amin végül 25 VAL-t ért el.

Erőcsatár
Eilingsfeld János - Atomerőmű SE (1)

A Paks vezére volt Eilingsfeld a Pécs ellen megnyert összecsapáson, hiszen kevesebb mint 29 perc alatt 20 pontot (4/9 dupla, 3/4 tripla, 3/3 büntető), 9 pattanót, 1 szerzett labdát, valamint 4 kiharcolt személyi hibát jegyzett +22-es +/- mutatóval. A Kaposvárnál Hendlein Roland 30 VAL-ja kiemelhető, viszont az ASE sorozatban harmadik győzelmét szerezte, míg a somogyiak kikaptak a Körmendtől, ezért Eilingsfeld teljesítményét értékeltük ezúttal többre.

Center
Jonas Zohore Bergstedt - SERCO - TF-BP (1)
Andriy Agafonov - Zalakerámia ZTE KK (3)

Két centert kell kiemelni ebben a körben. A TF első sikeréből Clark mellett Zohore is kivette a részét, 36 és fél perc alatt 19 pontot (7/14 dupla, 0/1 tripla, 5/7 büntető), 19 pattanót, 1 gólpasszt, 2-2 szerzett és eladott labdát, illetve 4 beütött és 9 kiharcolt faultot szállított, ami 34 VAL-nak felelt meg. Ettől 1 VAL-lal elmaradt ugyan a ZTE ukrán centere, de egy jóval jobb ellenféllel szemben szintén kulcsprodukciót nyújtott, hiszen Bencze Tamás csapata szoros végjáték után verte az Albát, amiben főszereplő volt a középjátékos. Agafonov szintén 36 és fél percet játszott, és 22 pontot (9/10 dupla, 0/2 tripla, 4/4 büntető), 9 pattanót, 2 blokkot, 1 gólpasszt, valamint 2 beütött és 4 kiharcolt személyi hibát jegyzett.

Legjobb hatodik ember
Lawrence Gilbert - Sopron KC (1)
Alan Wiggins Jr. - Sopron KC (2)

A forduló két legjobb cseréje Sopronból érkezett, így mindketten bekerültek, mert lényegében ugyanolyan jó teljesítményt nyújtottak. Gilbert 13 pontja (0/1 dupla, 3/7 tripla, 4/4 büntető) mellett 5 pattanót, 2 gólpasszt, 2 szerzett és 1 eladott labdát, illetve 3 kiharcolt faultot jegyzett kevesebb mint 22 és fél perc alatt 19 VAL-ért. Wiggins a 20 pontja (7/12 dupla, 1/1 tripla, 3/4 büntető) mellett 7 pattanóval, 3 eladott labdával, valamint 4-4 beütött és kiharcolt személyi hibával szolgált csapatának, így 25 és fél perc alatt 18 VAL-t szorgoskodott össze.