A forduló válogatottja - alapszakasz - 17. forduló

Tegnap véget ért a magyar férfi A csoport alapszakaszának 17. köre - lássuk a forduló válogatottját a körmendi MVP-vel.

A korábbi forduló válogattak: 1. forduló3. forduló5 forduló6. forduló8. forduló9. forduló7. forduló4. forduló12. forduló10. forduló2. forduló11. forduló13. forduló14. forduló15. forduló, 16. forduló

Irányító
Stefan Moody - DEAC (3)

A DEAC az előzetes várakozásokhoz képest meglepően sima győzelmet aratott a Szolnok ellen, amiből Moody bőven kivette a részét 21 pontjával (3/5 dupla, 3/7 tripla, 6/10 büntető), 6 gólpasszával, 5-5 lepattanójával, szerzett és eladott labdájával, 2 blokkjával és 6 kiharcolt faultjával, ami 37 perc alatt 30 VAL-t ért.

Dobóhátvéd
Shannon Evans - Atomerőmű SE (3)

Evans sok hiával játszott a Körmenden elveszített rangadó során, de még így is ő volt az ASE legjobbja 20 pontjával (4/9 dupla, 4/10 tripla, 0/1 büntető), 10 pattanójával, 6 gólpasszával, 5 eladott labdájával és 6 kiharcolt személyi hibájával - 33 perc alatt 27 VAL-lal zárt.

Kiscsatár
Markis McDuffie - Alba Fehérvár (2)

McDuffie a Szedeák otthonában csereként lépett pályára, de így is meghatározó produkciót nyújtott az Alba szempontjából: 23 ponttal (5/10 dupla, 2/3 tripla, 7/7 büntető), 9 pattanóval, 1 gólpasszal, 2 eladott labdával és 4 kiharcolt faulttal járult hozzá a székesfehérváriak idegenbeli sikeréhez, 28 perc alatt 29 VAL-lal végzett.

Erőcsatár
Jordon Varnado - Egis Körmend (4)

Bombaformában van a vasiak négyes posztos játékosa, aki ezúttal is a Körmend vezére volt: 33 pontot (2/4 dupla, 9/14 tripla, 2/3 büntető), 4 pattanót, 2 gólpasszt, 1-1 blokkot és szerzett labdát, illetve 3 kiharcolt személyi hibát jegyzett a Paks ellenében. 36 perc alatt 36 VAL-nak felelt meg a produkciója, ami a kör legjobb egyéni teljesítménye volt. Mivel emellett a Körmend rangadót nyert, így ő lett a forduló MVP-je.

Center
Milije Bozsovics - OSE Lion (4)

Az oroszlányiak kikaptak Kaposváron, Bozsovics viszont megint szép számokat hozott: 19 pont (6/8 dupla, 0/2 tripla, 7/8 büntető), 14 lepattanót és 7 kiharcolt fault, 29 perc alatt összesen 35 VAL került a neve mellé.

Legjobb hatodik ember
Hendlein Roland - Kaposvári KK (1)

A Kaposvár épp az OSE-t győzte le, amiben Hendlein Roland vaskos szerepet játszott 14 pontjával (4/5 dupla, 1/3 tripla, 5/5 büntető), 9 pattanójával, 1-1 gólpasszával, blokkjával, szerzett és eladott labdájával, valamint 3 kiharcolt személyi hibájával, ami 29 perc alatt 25 VAL-lal volt egyenlő. A Szolnok centere, Cakarunk ennél 1-gyel jobbat hozott csereként, de az Olajbányász végig futott az eredmény és a DEAC után, ezért került be Hendlein.