A forduló válogatottja - alapszakasz - 18. forduló

Tegnap véget ért a magyar férfi A csoport alapszakaszának 18. köre - lássuk a forduló válogatottját a soproni MVP-vel.

A korábbi forduló válogattak: 1. forduló3. forduló5 forduló6. forduló8. forduló9. forduló7. forduló4. forduló12. forduló10. forduló2. forduló11. forduló13. forduló14. forduló15. forduló16. forduló, 17. forduló

Irányító
Eric Washington - OSE Lions (3)

Az OSE a forduló legnagyobb szenzációját okozta azzal, hogy legyőzte a címvédő listavezetőt. Az oroszlányi együttesben több jó egyéni teljesítmény is akadt, de a legjobbat az utolsó pillanatos győztes triplát dobó Washington nyújtotta, aki 22 ponttal (6/11 dupla, 2/4 tripla, 4/4 büntető), 2 lepattanóval, 8 gólpasszal, 1-1 szerzett és eladott labdával, illetve 5 kiharcolt faulttal, kevesebb mint 33 perc alatt 30 VAL-lal zárt.

Dobóhátvéd
Cleveland Thomas Jr. - KTE-Duna Aszfalt (2)

Nagy meglepetés volt a Kecskemét Székesfehérváron aratott diadala is, amiben szintén egy amerikai volt a főszereplő. Thomas 23 ponttal (3/5 dupla, 1/5 tripla, 14/16 büntető), 6 pattanóval, 4 gólpasszal, 1 eladott labdával, valamint 8 kiharcolt személyi hibával, 34 perc alatt 32 VAL-lal járult hozzá a KTE sikeréhez.

Kiscsatár
Dakarai Tucker - Szolnoki Olaj KK (1)

Tucker az egyetlen, aki vesztes csapatból került be a forduló legjobbjai közé. A szolnoki légiós 35 perc alatt 25 pontot (5/7 dupla, 4/9 tripla, 3/3 büntető), 10 pattanót, 3 gólpasszt, 1 blokkot, 2 szerzett és 6 eladott labdát, illetve 5 kiharcolt faultot jegyzett.

Erőcsatár
Tauras Jogéla - Sopron KC (2)

A Sopron hatalmas meccset nyert meg a Kaposvár ellen, duplahosszabbítás után, a litván kosaras pedig több poszton is nagyszerűen játszott a találkozó során. Jogéla végül valamivel kevesebb mint 40 percet töltött a parketten, ami alatt 28 pont (7/11 dupla, 14/17 büntető), 5-5 pattanó és gólpassz, 1 blokk, 1 szerzett és 3 eladott labda, valamint 12 kiharcolt személyi hiba került a neve mellé, ami összesen 42 VAL-lal ért fel. Ez volt a kör legjobb egyéni produkciója, az SKC is nyert, így ő lett a forduló MVP-je.

Center
Andriy Agafonov - Zalakerámia ZTE KK (3)

A ZTE Szolnokon diadalmaskodott még a forduló nyitómeccsén, és ebben kulcsszerepe volt az ukrán középjátékosnak, aki 18 pontos (8/13 dupla, 2/3 büntető), 10 pattanós dupla-duplája mellett 3 szerzett labdát, 1-1 gólpasszt és blokkot, illetve 2 kiharcolt faultot is betett a közösbe, ami 25 perc alatt 29 VAL-lal volt egyenlő. Ennél Cakarun pont az Olajbányásznál jobb egyéni statisztikát hozott, de a ZTE győzelmét értékeltük ezúttal azzal, hogy nem a horvát került be.

Legjobb hatodik ember
Chris Smith - PVSK-VEOLIA (4)

A Pécs a hazai pályán eddig még veretlen Körmend otthonában diadalmaskodott, legnagyobb részben a 23 pontot (3/5 dupla, 4/8 tripla, 5/6 büntető), 5 pattanót, 1 szerzett labdát, valamint 7 kiharcolt személyi hibát, 32 és fél perc alatt összesen 29 VAL-t összekapirgáló Smithnek köszönhetően. Jogéla vagy Perl Zoltán (31 VAL) jobbak voltak ennél, de előbbi bekerült az alapcsapatba is, utóbbi pedig kikapott a Falcóval, így lett Smith a legjobb csere.