Visszajátszás - Davis és Holiday 88 ponttal söpörte ki a Blazerst

Russell Westbrook számára sűrű nap április 21-e, Anthony Davis csapatrekordot hintett, egy Pacers-korszak véget ért, egy bostoni menetelés pedig kezdetét vette.

2019: Russell Westbrook kulcsmeccsen betlizett

Egy évvel ezelőtt három párharc is 1-2-re állt, és a hazai csapatnak égető szüksége lett volna a győzelemre, hogy kiegyenlítsen – végül egyiküknek sem sikerült.

Az Oklahomában Paul George bevert 32 pontot, 15 triplát hintett a csapat, Dennis Schröder hozta az energiát a padról, minden adott volt tehát, hogy 2-2-re módosítsa az állást a Thunder. Az első félidőben Russell Westbrook is hozott egy jó átlagos teljesítményt, nagyszünet viszont összesen egy pontot tett hozzá, mindössze hét mezőnydobását egytől egyig elrontotta, ezzel pedig már nem tudtak megbirkózni csapattársai. Éles kontrasztként a túloldalon Lillard kezedett rosszul, hogy aztán a második félidőben bevágjon néhány demoralizáló kosarat – a McCollum-Lillard-Aminu trió ráadásul 13 hármassal jelentkezett. A Blazers végül simán, 111-98-ra nyert, és lehetősége nyílt rá, hogy hazai pályán lezárja a párharcot…

A kétszeres címvédő Warriors a Clippersnél vizitált, és bár a LAC sokáig tartotta magát, végül fejet kellett hajtania Kevin Durant és Klay Thompson előtt, mindketten 30 pont fölé jutottak. A hazaiak nagyon akartak, de a Williams-Harrell szuperduó ezúttal becsődölt – itt is 3-1-gyel mehetett haza a GSW. A Toronto Raptors nem vacakolt sokat, a kisebb betegséget kiheverő Kawhi Leonard beszórt 34 pontot, a csapatvédekezés pedig 85 ponton tartotta az elfáradó Orlandót, a későbbi bajnok pedig közel került a 4-1-hez azok után, hogy a párharc első meccsén még „szégyenszemre” kikapott. 

Az Indiana Pacers és a Boston Celtics is negyedik meccsnek futott neki, de itt már az életben maradás volt a tét a Pacersnek, hiszen 3-0-val jött a Boston. Súlyos sérülése után azonban hiába jelent meg Victor Oladipo és próbált erkölcsi támogatást nyújtani, a végjátékra nagyon kellett volna még pár pihent láb – az utolsó hét percben 30 pontot kaptak a Hayward-Tatum-Morris trió vezette Bostontól, akik így söpréssel meneteltek a második körbe. Érdekesség, hogy a Pacers három legjobb dobója, Bojan Bogdanovic, Tyreke Evans és Darren Collison is utolsó meccsét játszotta az Indianában – Bogdanovic nyáron a Utahhoz ment, Tyreke Evanst 2021-ig eltiltotta a liga, Darren Collison pedig általános meglepetésre visszavonult 2019 nyarán…

A játéknap összefoglalója

Playoff-percek - a játéknap érdekességei

 

2018: Anthony Davis és Jrue Holiday 88 pontot vert a Blazersnek

Két évvel ezelőtt Lillardéknek nem volt ilyen jó napjuk (különösen az All-Star hátvédnek, aki ekkor egyáltalán nem volt clutch), a New Orleans két kiválósága ugyanis úgy döntött, hogy nem szeretnének ötödik meccsre utazgatni Portlandbe, és az első három összecsapáshoz hasonlóan behúzták a negyediket és kisöpörték ellenfelüket. Davis a második félidőben 33 pontot vert, az utolsó öt percben 12 egységet, így bár a Portlandnél McCollum 38, Aminu pedig 27 pontot szórt, 131-123-ra nyert a New Orleans. Davis 47 pontja egyébként azóta is csapatrekord, a következő körben a Warriors várt rájuk. 

Russell Westbrooknak ekkor sem ment, a Jazz zsinórban másodszor verte meg a Westbrook-George-Anthony trió vezette Oklahomát, és átvette a vezetést a párharcban 2-1-re. Westbrook borzasztóan dobott, 9 gólpasszára jutott 8 eladott labda, de a többiek sem villogtak – miközben a Jazzben Ricky Rubio megfricskázta Rustyt egy tripla-duplával, Joe Ingles 21 pontot szórt, Donovan Mitchell és Rudy Gobert is dupla-duplázott – elkezdett melegedni a pite a Thunder számára…

A Houston két hazai győzelem után elcsúszott Minnesotában, sem Harden, sem Chris Paul nem igazán érezte a ritmust támadásban, ráadásul a csúcson pörgő Wolves 50 százalékkal triplázott, a Butler-Teague-Wiggins trió eljutott 20 pontig, KAT dupla-duplázott, a padról pedig Derrick Rose 17 ponttal villant. 

A játéknap negyedik meccse tartogatta a legnagyobb izgalmakat, hiszen a Philly 2-1-re vezetett, és a negyedik meccsen a Miami minden megpróbált az egyenlítésért. Hassan Whiteside most fel tudta venni a kesztyűt Joel Embiiddel, szépen limitálták a Sixers támadásait, ráadásul Dwyane Wade nem csak hogy bevert 25 egységet, de ebből 12-t a negyedik negyedre tartogatott. A harmadik-negyedik negyed fordulóján viszont egy 19-2-es lefagyásuk, amit kíméletlenül kihasználtak a vendégek, a végén pedig nekik is volt egy veteránjuk: JJ Redick 24 ponttal, a végén elképesztően fontos kosarakkal segített 3-1-re módosítani az állást. 

A játéknap összefoglalója

Playoff-percek-  a játéknap érdekességei

 

2017: A Boston megkezdi a nagy menetelést

Arról már az elmúlt napokban írtunk, hogy milyen pályán kívüli nehézséggel kellett megküzdenie az Isaiah Thomas vezette Bostonnak - pedig a gyászoló IT minden megtett, mégis reménytelennek tűnő helyzetben, 0-2-vel mehettek Chicagóba. Ekkor viszont megfordult a párharc: egyrészt más felfogásban léptek pályára, másrészt a második meccsen olyan sérülést szedett össze Rajon Rondo, a Bulls agya, hogy véget ért számára a széria. Ez utóbbit nem tudta kezelni a Chicago: hiába dobott ekkor még itt 18 pontot Dwyane Wade, Jimmy Butler teljesen haszontalannak bizonyult, 87 dobott ponttal nem lehetett nyerni. 

Russell Westbrooknak nem csak negatív élmény jutott április 21-én, három évvel ezelőtt az MVP-alapszakaszt követően a playoffban is sikerült meccset nyernie a Thundernek. Két houstoni vereség után a Rockets ezúttal is elhasalt a harmadik összecsapáson, hiába pörkölt be James Harden 44 pontot, a végén kétszer is hibázott kintről – amúgy sem igazán érdemelt győzelmet a Lou Williamstől 22, Ryan Andersontól 18 pontos segítséget kapó Rockets, mivel összesen 10 gólpasszt osztottak ki egymás között…

Mint egy falat kenyér, úgy kellett volna már ekkor is ebbe a csapatba még egy játékszervező, de Chris Paul ekkor még a Clipperst erősítette: 34 ponttal és 10 gólpasszal szomorította el a Jazz drukkereit, és 2-1-es vezetéshez juttatta csapatát a párharcban. Az örömbe sajnos üröm is vegyült, Blake Griffin lábujj-sérülést szenvedett. A Utahban a csúcsformában játszó Gordon Hayward hiába szórt 40 pontos PO-karriercsúcsot, George Hill 26 pontja és Joe Johnson 15 pontos performansza mellé még kellett volna a hiányzó Rudy Gobert – de már nem sokáig…

A játéknap összefoglalója

Playoff-percek a játéknap érdekességei

Mi a véleményed?

blog comments powered by Disqus