Szekszárdon nyert a PINKK

Három szombati mérkőzéssel folytatódott a női bajnokság 7. fordulója. A PEAC csütörtöki sima ceglédi győzelmét (71-88) követően a játéknap első összecsapásán a Sopron rendkívül magabiztos sikerrel távozott a Városmajorból (36-82). A PINKK-Pécsi 424 megszerezte második győzelmét, méghozzá a korábban a ZTE-t is megfricskázó Szekszárd otthonában arattak sima győzelmet (54-73). A Diósgyőr a várakozásoknak megfelelően magabiztosan múlta felül a fiatal Vasas gárdáját (106-42).

BSE-FCSM – Uniqa Euroleasing Sopron 36-82 (6-26, 11-14, 10-20, 9-22)

Fegyverneky kosarára gyorsan felelt Adamecz. Ezt követően azonban ritkán láthatóan egyoldalú lett a  játék. Zavecz, Johnson és Milovanovics sziporkázó játéka révén zsinórban 21 soproni pont született - válasz nélkül. Ez a 21-es  sorozat nyerő is volt a vendégeknek. Igaz, hogy a második negyede elején egy soproni kosár után egy  7-0-s futást bemutatott a BSE, a folytatásban Székely Norbert nyugodtan szerepeltethette csapata kiegészítő embereit, s pihentethette kulcsjátékosait az igen nehéznek ígérkező kassai Euroliga-meccsre gondolva.

BSE: Sonyák 10, Adamecz 7, Károlyi 6/3, Vukov 9/3, Zsilinszky. Csere: Orsó 4, Bagi, Varga B., Kovalcsik, Katona Zs., Bodnár, Karlócai. Vezetőedző: Stefan Csupics.

Sopron: Fegyverneky 10, Johnson 15/12, Zavecz 9, Milovanovics 22/6, Krnjics 2. Csere: Pál 4, Zsovár 10/6, Licskai 5, Teilane 5, Böröndy. Vezetőedző: Székely Norbert

Atomerőmű KSC-Szekszárd – PINKK-Pécsi 424 54-73 (14-15, 17-16, 8-21, 15-21)

A hazai pályán legutóbbi két meccsét (ZTE, BSE) megnyerő Szekszárd összességében jó előjelekkel várhatta a PINKK csapatát, akik egyébként szintén kedvezően indulhattak a tolnaiakhoz, hiszen egy hete a Cegléd ellen szerezték meg első sikerüket. Igen döcögősen indult a találkozó, a jó formában levő Bálint révén ugyan gyorsan megszerezte a vezetést az Atom, de a negyed derekáig inkább a hibákról szólt a meccs. Aztán a vendégeknél Laczi (a képen) talált be, de erre Bálint, Scsekics és Hajdú is egy-egy hármassal válaszolt (11-9). Farkas Sándor sokat cserélve próbálkozott frissíteni csapatát és a negyed végén Pénzes Kinga pontjaival ez sikerült is (14-15).

A második játékrész a vendégeknek indult jobban, a 13. percben Kovács Krisztina révén 20-14-re vezettek. A túloldalon ezúttal is Bálint tolt nagyot csapata szekerén: tizedik pontjával tartotta lépésben az övéit. Sőt a játékrész második felében nem csupán egyenlítettek a hazaiak, de a 18. percben 27-25-nél már újfent náluk volt az előny. Úgy festetett ezt tartják is a félidőig, de a dudaszó előtt Ruják révén kiegyenlített a PINKK (31-31).

A nagyszünet után a vendégek jöttek ki koncentráltabban, Sarok hármasával 38-31-re vezettek. Nem nagyon tudtak mit kezdeni a hazaiak az eredményes pécsi védekezéssel: mindössze két pontot szerzett az Atom hat perc alatt. Dorogobuzova révén ugyanakkor 11 pontra nőtt a PINKK előnye (33-44). Totálisan állva hagyta ellenfelét a vendég csapat: Bálint büntetői egy 21-2-es PINKK-rohamot zártak le! A félidőhöz közeledve így is 17 pontos hátrányban voltak a szekszárdiak.

A záró negyed elején Tamis kosarával 52-41-re zárkózott Magyar Gergely együttese, de a rendkívül hasznosan játszó Brumermane gyorsan válaszolt. Hamar lehűtötte a hazai kedélyeket a PINKK, hiszen Ruják közelije már azt jelentette, hogy az addigi legnagyobb különbséggel, 61-43-ra vezettek. Igyekezett becsülettel szűkíteni a különbségen az Atomerőmű, de ez sem igazán sikerült. Sőt az immár 18 pontos Dorogobuzova kosara már húsz pontot jelentetett közte (49-69). Farkas Sándor együttese kimagasló második félidei játékával állva hagyta a Szekszárdot és összességében teljesen magabiztosan és megérdemelten szerezte meg második győzelmét.

Szekszárd: Scsekics 6/3, Theodorán, Bálint 22/6, Szvitlica 9, Csek 2. Csere: Pap 5, Hajdú 4/3, Szepsi, Tamis 6, Studer. Vezetőedző: Magyar Gergely

PINKK: Török 2, Ruják 10, Laczi 10, Dorogobuzova 20, Brumermane 13. Csere: Lengyel 4, Kovács K. 3, Pénzes 4, Sarok 7/3. Vezetőedző: Farkas Sándor

Work Force DKSK-Miskolc – MKB Euroleasing Vasas 106-42 (36-10, 29-14, 18-12, 23-6)

A szezont kiválóan kezdő miskolciak legutóbb jókora előnyből vesztettek a bajnok Győr ellen. Ezúttal a nyeretlen Vasas várt a DKSK-ra, a fővárosiak egy hete csupán öt ponttal kaptak ki a BSE-től.

Összeszedetten kezdte a Vasas, Barnai szerezte a meccs első kosarát, de a fiatal center újabb pontjaival még 6-6-nál egyenlő volt az állás. Aztán beindult a diósgyőri gépezet, pontosabb beindult a Raven, Sanford tengerentúli duó: a két amerikai a negyed derekáig 18 pontot termelt, ami azt jelentette, hogy már 18-6-ra vezettek a hazaiak, időt is kértek a vendégek. Ennek ellenére folytatta rohamát a Diósgyőr, és rövid idő alatt már húsz pont fölé növelte előnyét. Sőt a negyed utolsó percébe fordulva Bozóki kosarával már a harmincas határt súrolta a különbség, mindez egyébként egy 30-2-es hazai rohamot jelentett…

Mondani sem kell, hogy innentől fogva már nem a győztes kiléte volt a mérkőzés legfőbb kérdése, hanem az, hogy mennyire sikerül a folytatásban megnehezítenie a DKSK sikerét a Vasasnak. A második negyedben már jobban is tartották magukat a fiatal vendégek, Barnai pontjai után a 16. percben 49-20-nál kért időt Peresztegi-Nagy Ákos – nyilván nagyobb koncentrációt kérve lányaitól. A félidőhöz közeledve az U16-os válogatott kiválóság Dubei Debóra kosarai ragadtatták tapsra a hazai publikumot, miközben a negyvenes határt is elérte a különbség.

Húsz perc után járt 65 pontnál a DKSK, így joggal merült fel a kérdés, mikor éri el a százat. A vendégeknél továbbra is a Ferencvárostól érkező Barnai jeleskedett leginkább: a center már a harmadik negyed derekán masszív dupla-duplánál tartott (15 pont, 17 lepattanó), ettől függetlenül a sokat cserélő hazaiak fokozatosan növelték a különbséget. Fürtös triplája a közte 50-et jelentette (83-33). Az utolsó tíz percben erősen visszavett a tempóból a miskolci együttes, így aztán talán a 100. pont is „veszélybe” került, de Szabó Brigitta pontjai és végül Raven triplájával ez is meglett. A Diósgyőr végül nagy fölénnyel szerezte meg idei negyedik győzelmét.

DKSK: Bukovszki 8, Raven 20/3, Skorics 15/3, Bozóki 10, Sanford 18. Csere: Ocsenás 4/3, Szabó P. 6, Fürtös 9/3, Reiner 6, Dubei 6, Fejes, Szabó B. 4. Vezetőedző: Peresztegi-Nagy Ákos

Vasas: Pusztai 6, Katona Sz. 1, Bajnóczi 8/6, Mansare 2, Barnai 17. Csere: Hegedűs J. 2, Koch 4, Müller 2, Gocsmann. Vezetőedző: Diósadi Deák Éva

Kép (1.): wb-sopron.com
Kép (2.): Hatodik Játékos Alapítvány
Kép (3.): boon.hu