A TFSE nyerte a rangadót a BKG otthonában

Női Amatőr Nemzeti bajnokság: TF-siker Szigetszentmiklóson - másodszor is 1 ponttal kapott ki az Ajka.

Az igazán nagy izgalmak a piros csoportban adódtak a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság múlt heti fordulójában. A Vasas, a Csata és a Tatabánya biztosan nyert.  A TFSE szünet után fordított, s nyert nagy küzdelemben Szigetszentmiklóson, a BEAC fiataljai pedig végig kiélezett mérkőzésen minimális különbséggel győzték le az Ajkát - az ajkaiak második meccsükön is egyetlen ponttal maradtak alul. A zöld csoportban a Kiss Lenke KA nyerte a Kinizsi utcai házi rangadót, a soproniak Szombathelyen, a nagykanizsaiak pedig Tatán nyertek simán.

Piros csoport:
Vasas Akadémia - Kecskeméti KC 95-46
A hazaiak végig nagy fölényben játszva Heljic Sara (22 pont, 8 lepattanó, 5 szerzett labda, 3 gólpassz), a mutatós dupla-duplával jelentkező Tóth Franka (16/6 pont, 18 lepattanó, 7 gólpassz), Dombai Réka (16/6 pont, 6 szerzett labda, 5 gólpassz), Madár Kata (14 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), valamint Szerencsés Tamara (11 pont, 5 lepattanó) vezetésével fölényes, 49 pont különbségű győzelmet arattak - 49-30-ra nyerve a lepattanó harcot. Kecskeméti részről csak Schlégl Odett (11/3 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda) és Kurtz Kamilla (11/3 pont, 4 lepattanó, 5 eladott labda) jutott 10 pont fölé. A vendégektől senki más nem érte el még az 5 pontot sem, ráadásul 31 labdát eladtak játékosai.

Csata DSE - Nyíregyházi Kosársuli 80-47
A páratlan negyedekben "partiban" voltak a Farkasinszki Orsolya (12 pont - 13 mezőnykísérlet - 8 lepattanó, 5 gólpassz) és Borza Laura ponterősségére alapozó vendég nyíregyháziak  A második és a negyedik etapban azonban nagy fölényben játszva a Boros Júlia (19/3 pont, 4 lepattanó, 5 szerzett labda)- Mányoky Réka (16/12 pont, 6-6 lepattanó és szerzett labda, 5 gólpassz)- Radócz Fanni (12 pont - 14 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó és szerzett labda, 4 gólpassz) trió vezérletével magabiztos győzelmet aratott a Csata.

PEAC-Pécs Pingvinek - DEAC DSI 56-64
Az első félidőben rákényszerítve akaratukat a pécsi fiatalokra elsősorban Földvári Andrea (15 pont, 9 lepattanó), Herdon Anna (10 pont, 3-3 eladott labda és gólpassz), valamint Gál Annamária (10 pont, 3 szerzett, 5 eladott labda) eredményessége révén 10 pont fölötti előnyt szereztek a debreceniek, akiknek kapcsán feltétlenül szólni kell még Foltin Blanka (4 pont, 10 lepattanó, 5 szerzett labda, 3 blokk) mezőnymunkájáról. Térfélcsere után állandósult a 10 és 15 pont közötti vendég vezetés, amely a 3. negyed hajrájában 16 pontos is volt.  A záró etapban nem fenyegette veszély a debreceni diadalt, bár a végén Varga Eszter (19/6 pont, 8 lepattanó, 5 szerzett, 3 eladott labda) és Kovács Kitti (15 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda) jóvoltából 10 ponton belülre kerültek a vendéglátók.

Aluinvent DVTK Miskolc U23 - Dávid Kornél KA 63-55
A kiegyenlített első félidőt követően a 3. negyed koncentrált játékára, továbbá jórészt az igen "izmos" dupla-duplát felmutató Vég-Dudás Anna (18 pont, 22 lepattanó, 2 blokk), valamint Kecskés Karina (13/3 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) és Eperjesi Nóra (10/3 pont - 12 mezőnykísérlet - 3-3 lepattanó és eladott labda) eredményességére építve kerekedtek ellenfelük fölé a diósgyőri fiatalok. Fehérvári részről leginkább a mezőny legeredményesebb játékosa, Nagy Annamária (21/3 pont - 23 mezőnykísérlet - 5 lepattanó, 7 gólpassz), Ehmann Dalma (17 pont, 8 lepattanó) és Gombás Petra (10/6 pont) nehezítette meg a miskolci fiatalok dolgát.

PINKK SE - Tatabányai KC 70-89
A lepattanózást 55-33-ra nyerő vendégek két dupla-duplával záró játékosuk, Doktor Anna (23/6 pont, 15 lepattanó, 4 gólpassz) és Csicsai Kata (18/3 pont, 12 lepattanó, 4 gólpassz), továbbá Farkas Fanni (17/6 pont), Galli-Hirling Borbála (15 pont, 7 lepattanó - 6 támadó) és Szamosi Rita (10/3 pont, 5 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda) vezérletével már az első félidőben eldöntötték az összecsapást, 22 pontos előnyt szerezve szünetre. A második félidőben elsősorban Mándity Mirna (15/9 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda), Séra Nikolett (12 pont) és Vári Zita (10 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz) révén a hazaiak kiegyenlítetté tették  játékot, de a Tatabánya biztos győzelmét nem tudták megakadályozni.

ELTE-BEAC Újbuda - Ajka 66-65
Az első három negyedet ha szorosan is, de "elvitte" a pontszerzésben eléggé magra hagyott Pap Regina (27 pont, 7 lepattanó) vezette vendég Ajka. A záró etapban aztán a BEAC a mérkőzést gyakorlatilag 5 emberrel végigjátszó, csapatként "több lábon álló" fiataljai a látványos dupla-duplát elérő Mérész Beatrix (27 pont, 16 lepattanó, 11 eladott labda), Tóth Dorina (16/3 pont, 4-4 gólpassz és szerzett, 6 eladott labda) és a szintén dupla-duplával záró György Tímea (12 pont, 11 lepattanó, 6 eladott labda) vezetésével nagy hajrába kezdtek. A végjáték roppant izgalmasan alakult, váltva vezettek a felek, végül a győztes találatot György révén a hazaiak "vitték be".

BKG DSE Szigetszentmiklós - TFSE 64-68
Az első félidőben még 4 pontos előnye volt az ellenfelei ellenállását általában a meccsek végére felőrlő, ezúttal az Aldazabal Laura (17 pont, 8 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda)-Katona Bianka (12/3 pont, 3 lepattanó)-Lakatos Dóra (11/9 pont, 3 gólpassz) trió vezette hazai együttesnek. A második félidőt azonban a vendégek bírták jobban, akik főként Németh Almának (20 pont, 11 lepattanó, 4 gólpassz), Fuisz Viktóriának (16 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) és a dupla-duplától 1 ponttal elmaradó Karlócai Juliannának (9/3 pont - 12 mezőnykísérlet - 10 lepattanó, 4 gólpassz), valamint a 46-35-re megnyert lepattanózásuknak köszönhetően a maguk javára fordították az összecsapást. Ki kell emelni, hogy mindkét csapat hatékonyan büntetőzött, a hazaiak 16/18, azaz 88,9, a vendégek pedig 15/20, azaz 75%-os hatékonysággal céloztak a vonalról.

Zöld csoport
Szombathelyi Egyetem - Sportdarázs 36-62
A hazaiaknak az első 3 negyedben "nyolc volt" azaz a soproniak a záró etapot megelőzően minden negyedben 8 ponton tartották a szombathelyi együttest az északnyugati "ütközetben". A lepattanózást 60-41-re nyerő vendégek Szeli Kitti (14 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett labda) és Bakó Patrícia (12 pont - 15 mezőnykísérlet -, 17 lepattanó, 4-4 eladott labda és gólpassz) vezérletével a 3. negyed után 20 ponttal vezettek, s fölényesen nyertek. Hazai részről egyedül Szabó-Haklits Zsuzsanna (14 pont - 23 mezőnykísérlet - 11 lepattanó, 8 szerzett, 7 eladott labda) jutott 10 pont fölé.

Széchenyi KA Győr - Szolnoki MÁV SE 68-51
Az első félidőben még jól tartotta magát a Baczuk Virág (16 pont - 17 mezőnykísérlet - 3 lepattanó, 8 eladott labda) és Munkácsi Enikő (10 pont, 5 lepattanó) eredményességére alapozó szolnokiak. Szünet után egyértelműen a hazai együttes akarata érvényesült, amely csapatként sokkal jobban játszva ellenfelénél, a gólpasszok tekintetében 25-8-ra felülmúlva a szolnokiakat a Nagy Rebeka (17/3 pont, 9 lepattanó)-Szirony Dorina (15/3 pont, 3 eladott labda)-Török Barbara (11 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda) trió vezetésével a győriek végül magabiztos győzelmet arattak.

ZTE NKK II - MTK II 61-67
Az első negyed közepén 8-7-es vezetése után egy 10-2-vel ellépett a kulcsjátékosát, Kovács Georginát nélkülöző hazaiaktól a Munkácsi Éva (16 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) Gróf Júlia (15 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda)-Halmosi Anna (14/3 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz) trió találataira építő MTK. A folytatásban a zalai hölgyek Horváth Fanni (15 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda), Peisinger Boglárka (12/3 pont - 15 mezőnykísérlet - 4-4 lepattanó és eladott labda, 3 gólpassz) és Böcskei Réka (12 pont, 4 szerzett, 6 eladott labda) jóvoltából kiegyenlítetté tették a játékot, de az első negyed második felében szerzett előnyére, valamint a 42-29-re megnyert lepattanózására alapozva az MTK fiataljai kerekedtek fölül.

KLKA - MAFC 70-56
Az előző meccshez hasonló volt a "forgatókönyv": KLKA az első negyedben nagy fölényben játszva Opitz Petra (14 pont, 11 lepattanó), Mészáros Anna (12/6 pont - 15 mezőnykísérlet - 3-3 gólpassz és eladott, 4 szerzett labda) és Nagy Andrea (11/6 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett, 5 eladott labda) jóvoltából megszerezte azt a 14 pontos előnyt. amely különbséggel végül megnyerte a Kinizsi utcai házi rangadót. A második negyedtől elsősorban Horváth Enikő (13/3 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda) és Aradi Zsanett (13 pont, 5 gólpassz) jóvoltából kiegyenlítetté tette a játékot a MAFC, de a KLKA biztos győzelmét nem tudta kétségessé tenni.

Tatai SE - Kanizsai Vadmacskák SE 58-98
A Farkas Renáta (17 pont, 9 lepattanó)-Chroméj Hajnalka (13 pont - 14 mezőnykísérlet - 3 eladott labda, 4 gólpassz)-Szűts Boglárka (10 pont - 12 mezőnykísérlet - 3 lepattanó, 5 eladott labda) "hármasfogat" "húzta" hazai csapat csupán a második negyedben tudott egyenrangú ellenfele lenni a nagykanizsai együttesnek. A vendégek főként Zsámár Lili (34/3 pont, 10 lepattanó, 3 eladott labda), Kovács Rebeka (22 pont, 6 szerzett, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Kötő Luca (14 pont, 3 szerzett labda) és Hegyi Vivien (12/6 pont, 5 szerzett labda, 4 gólpassz) hatékony és eredményes  játékának köszönhetően fölényes győzelmet arattak.

ELTE-Fortis - Szegedi KE 61-72
A roppant megilletődötten kezdő hazaiak ellen az első negyedben tetemes, 16 pontos előnyt szerzett a Kecskés Fanny (25 pont, 7 lepattanó)-Kőházi Fanni (16/6 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz)-Nagy Lili (12/3 pont, 6-6 lepattanó és eladott, 3 szerzett labda, 4 gólpassz)- Horváth Zsanett (11 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) kvartett vezette Szeged. A második negyedben magukra találtak vendéglátók, akik elsősorban Varga Anna (19/12 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda, 3 gólpassz) és Némedi Flóra (12/6 pont - 15 mezőnykísérlet) révén megfelezték hátrányukat. Az összecsapás a 3. negyed végén dőlt el - addig állandósult a 8-10 pontos vendég vezetés. A szakasz hajrájában egy 8-2-vel 14 pontosra növelve előnyét, bebiztosította győzelmét a Szeged.