Kikapott a TF és a Vasas is, először nyert az MTK

Jónéhány igen érdekes, váratlan eredmény született a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság alapszakaszának utolsó fordulójában

Jónéhány igen érdekes, váratlan eredmény született a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság alapszakaszának utolsó fordulójában, a BEAC és a Vasas második csapata egyaránt erősen tartalékos felállásban játszva kapott ki. A fehér csoportban 193 pontot hozott a Kiss Lenke KS-DEAC összecsapás, a Csata pedig kerek 30 pontos verést mért legnagyobb riválisára a TF-re. A fehér csoportban MAFC "elkapta" a címvédő BEAC-ot, a zöldben a Szeged simán verte a Vasast, az MTK pedig az alsóházi rangadón legyőzve a Baját először örülhetett győzelemnek

Kiss Lenke KS - DEAC-DSI 81 - 112
Valóságos kosáresőt hozott az összecsapás, amelyen hazai részről 3, a "több lábon álló" debreceni együttesből pedig 5 játékos dobott 10 pont fölött. Érdekesség, hogy az első és az utolsó etapot nagy dobópárbaj mellett megnyerte a KLKS, de két középső negyedben döntő fölényben játszottak a vendégek, akik a 2. és a 3. negyedben 67 pontot "hoztak össze - 28 ellenében. A több jó mellett egy-egy extra egyéni teljesítmény volt mindkét oldalon. Hazai részről Szabó Enikő 17/9 pontos, 10 gólpasszos dupla-duplát ért el - megfejelve 7 szerzett labdával - igaz ötöt el is adott. A debrecenieknél Foltin Blanka ismét egy látványos dupla-duplát tett le az asztalra 18 pontjával és 21 lepattanójával, ami mellé azért még 4-4 szerzett labdát és gólpasszt is felíratott a statisztikai lapra.

Csata DSE - TFSE 71 - 41
Minden negyedet megnyerve váratlanul sima, fölényes győzelmet aratott a csoport rangadóján a Csata a TF ellen. Nem a két csapat őszi összecsapását még a Cegléd játékosaként néző Lelik Réka, hanem elsősorban Angyal Barbara (20/6 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), valamint Mányoky Réka (18 pont, 8 lepattanó, 5 eladott labda) és Solymosi Noémi (10 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda) voltak eredményesség tekintetében a nyerő emberek a Csata részéről. A TF nagy különbségű vereségében egyrészt az játszott közre, hogy pontszerzés tekintetében a társai nagyon magára hagyták a 6 eladott labda mellett 18 pontos, 10 lepattanós dupla-dupláig jutó Németh Almát, másrészt pedig hogy a vendégek nagyon nem érezték a Csata csarnokának a gyűrűjét (1/14, 7,14% tripla. A TF második legeredményesebb játékosa Kováts Gabriella volt 6 ponttal.

ELTE-Fortis - Szolnoki MÁV SE 44 - 47
Az alsóházi rangadó a várt nagy harcot, küzdelmet hozta - jobbára szűk vendég vezetés mellett. Hazai oldalon nagy érvágás volt, hogy az utóbbi hetekben jó formában kosarazó Hizsnyik Dóra 10 perc játék után bokasérülés miatt kidőlt a sorból - ezalatt 7/3 pontig jutott, igaz e rövid idő alatt soknak tűnik a 4 eladott labda. A szolnokiak végül Baczuk Virág (15/6 pont, 5 lepattanó, 4 eladott labda)-Bozsó Katica (11/6 pont, 7 lepattanó, 5 szerzett, 3 eladott labda)-Munkácsi Enikő (10 pont, 13 lepattanó) trió vezérletével végül a végjátékban elrontott büntetők után több lepattanót visszaszerezve végül felülkerekedtek a Martina Aho (14/3 pont, 4 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz), valamint Vágvölgyi Fanni (11/3 pont, 3 lepattanó) vezette vendéglátókon.

Nyíregyházi Kosársuli - Aluinvent DVTK Miskolc U23 83 - 78
Visszatért a sérüléséből felépülő Papp Klaudia (27 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz), valamint szülés után Farkasinszki Orsolya (17 pont, 12 lepattanó) és Takács Anna (13/9 pont, 3 lepattanó) támogatásával rögtön győzelemre vezették a nyíregyházi együttest. Pedig az ellentétes félidőket hozó összecsapás szünetében Sikora Emőke (24 pont, 12 lepattanó), Arad Zsófia (19/3 pont, 14 lepattanó) és Frindt Niklolett (12 pont, 6 eladott labda) vezette diósgyőri fiataloknak még 11 pontos (52-41) előnyük volt, amelyből a záró etap előtt is megmaradt 8 - de a hazaiak hatalmas hajrával a maguk javára fordították az izgalmas, színvonalas találkozót.

Fehér csoport:

Ajka-Cserpes TRudi - Uni Győr Széchenyi Egyetem 75 - 54
A győriek - akiktől ezúttal csupán a cserepadról érkező Rácz Karolina (11/3 pont, 4 eladott labda) jutott 10 pont fölé csak az első negyedben voltak partiban az ajkai együttessel. A második negyedtől Balsay Rita (27 pont, 13 lepattanó), Püspöki Lotti (12 pont - 15 mezőnykísérlet - 3-3 lepattanó és gólpassz, 4 szerzett labda), Balsay Anna (11 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett, 5 eladott labda, 4 gólpassz) és Fabini Borbála (11 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda) eredményességére építve fokozatosan elhúzott és végül magabiztos győzelmet aratott az Ajka.

MAFC - ELTE-BEAC Újbuda 88 - 74
A korábban a BEAC-ban kosarazó, mindhárom tripláját "rendeltetési helyére" juttató Horváth Enikő (21/9 pont, 3 gólpassz), valamint Gorácz Eszter (19 pont, 11 lepattanó, 3 eladott labda), Tarnai Kata (18/3 pont, 4 lepattanó, 6 eladott labda) és Fülep Csilla (11/3 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz 5 eladott labda) vezérletével a döntetlenül végződő első félidőt követően elsősorban a 3. negyedben irányítva a játékot a MAFC "elkapta" a címvédőt. A teljes igazsághoz hozzátartozik, hogy a BEAC második csapata a második sorával állt föl. A fiatalok közül leginkább Pfandler Csenge (16 pont, 3-3 lepattanó és eladott, 4 szerzett labda), Juhász Angéla (15 pont, 5-5 lepattanó, gólpassz és eladott labda, 3 blokk), Fenyősy Fruzsina (12 pont, 3 lepattanó) és Kiss Anna (10 pont 4 lepattanó) dicsérhető.

Zöld csoport:

PEAC-Pécs Pingvinek - Bajai NKK 85-74
Az első félidőben "tízen túli", azaz 10 pont fölötti előnyt szerző pécsi fiatalok a kosarakban gazdag, kiegyenlített második félidőt követően Kovács Kitti (19 pont, 11 lepattanó), Szűcs Lilla (15/12 pont, 3 eladott labda, 7 gólpassz), Pucz Eszter (13/9 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), valamint Hegedűs Rebeka (10 pont, 4 lepattanó) vezérletével győzték le a Hilcz Alexa (25/15 pont, 5 lepattanó)-Ferencz Andrea (25/9 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett, 5 eladott labda)-Kucsora Réka (14/3 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz) trió vezette bajaiakat.

Szegedi KE - Vasas Akadémia 69 - 44
Minden negyedet megnyerve, különösen a második 10 percben nagy fölényben játszva a Radócz Fanni (26 pont, 6 lepattanó, 4-4 szerzett labda és gólpassz)-Jáhni Zsófia (22 pont, 11 lepattanó, 3 eladott labda)-Vári Zita (12 pont, 7 lepattanó, 5-5 gólpassz és szerzett, 3 eladott labda) trió vezérletével simán verte a Vasas második sorával felálló második csapatát. A fővárosiaktól egyedül Budácsik Dorottya (14 pont, 7 lepattanó, 5 eladott labda) jutott 10 pont fölé.

MTK - Bajai NKK 62 - 53
Az alsóházi rangadón egy negyed után még a Ferencz Andrea (16/3 pont - 21 mezőnykísérlet - 9 lepattanó)-Kucsora Réka (16 pont - 23 mezőnykísérlet - 3 lepattanó, 7 szerzett labda, 4 gólpassz) kettős vezette Bajának 6 pontos előnye volt. A folytatásban a távolról gyengén dobó (2/24, 8,33%) vendégekkel szemben Wéber Fruzsina (22 pont, 7 lepattanó), Kiss Dalma (12 pont, 7 lepattanó) és a dupla-duplával záró Gróf Tímea (11 pont, 22 lepattanó) eredményességére építve fordított a meccs előtt nyeretlen MTK, s végül a lepattanó harcot fölényesen, 60-27-re megnyerve megszerezte első győzelmét.

PEAC-Pécs Pingvinek - Fonti-Trans Petőfi SE 76-70
A megyei rangadót a több lábon álló PEAC-fiatalok elsősorban Szűcs Réka (22/3 pont, 7-7 lepattanó és szerzett, 3 eladott labda, 5 gólpassz), Tenyér Zsófia (15 pont) és Szűcs Lilla (13/3 pont - 19 mezőnykísérlet - 9 lepattanó, 6 eladott labda) ponterős játéka révén nyerte a Pap Regina (26/6 pont, 9 lepattanó) és Mojzes Gina (20 pont, 11 lepattanó) vezette Petőfi SE ellen.

PINKK SE - BKG DSE 57-66
Az első negyedben szerzett 17 pontos előnyének, a 47-28-ra megnyert lepattanó csatának, továbbá főként Ruttner Zsóka (14/12 pont, 3 lepattanó), Lantos Adrienn (10/6 pont) és Bodnár Fanni (10 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz) eredményességének köszönhetően a BKG győzött az igazán jól csak a második negyedben játszó, Benke Sára (17/9 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), Zsilinszky Lilla (16/3 pont, 7 lepattanó, 5 eladott labda) és Tijana Csukics (10/3 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) vezette PINKK otthonában.