Most a PINKK nyert - Szekszárdi csoda a PEAC ellen

Az újrajátszott meccsen ezúttal a PINKK győzött Győrben; bombameglepetés történt Szekszárdon; nincs döntés az MTK-Vasas párharcban.

Atomerőmű KSC-Szekszárd – PEAC-Pécs 68-67 (18-20, 9-13, 17-17, 24-17)
Szekszárd, rájátszás, negyeddöntő, 2. mérkőzés. Vezette: Boros, Jurák, Kulcsár

Már a párharc első mérkőzésén is a levegőben lógott a jókora meglepetés, ám akkor a végig kiélezett meccs végjátékában Hurst rutinja döntött a PEAC javára.

Ezúttal sem hozott más játékot a két csapat találkozása. Az első játékrész végén Williams révén tudott előnybe kerülni a PEAC, majd a folytatásban szigorított csapata védekezésén Zseljko Djokics, ennek pedig meg is lett az eredménye, de támadásban összességében egyik fél sem találta a ritmust.

A második félidőben 27-37-es állás után úgy tűnt el tudnak lépni a pécsiek, ehelyett azonban Scsekics triplája hozta vissza a hazaiakat, akik Studer Zsuzsa büntetőivel 44-46-ig zárkóztak.

A záró szakasznak 44-50-es állással érkeztek a felek, ám amikor a 34. percben Hurst triplájával 52-57 állt az eredményjelzőn jókora fordulatot vett a mérkőzés. A hazaiak Kovalcsik és Scsekics pontjaival két perc alatt egy 10-0-ás szakaszt futottak! A végjáték így ezúttal is kiélezettnek bizonyult: a záró percbe fordulva Williams egy büntetővel még minimális előnyhöz juttatta övéit, de Mansare ismét jókor volt jó helyen, a túloldalon pedig ezúttal Hurst kétszer is hibázott, így Studer Ágnes sikeres büntetői eldöntötték a hazaiak számára a meccset.

Hétfőn így mindent eldöntő mérkőzésre kerül sor Pécsett.

Szekszárd: SCSEKICS 14/6, Studer Zs. 7, Theodoreán 5, MANSARE 15, SZTJEPANOVICS 10.
Csere: Studer Á. 6, Kovalcsik 8, Hajdu, Boskovics 3/3, Simon A., Tamis.

PEAC: Hurst 11/6, Raksányi 11/3, N. Jovanovics 6, T. Jovanovics 5, WILLIAMS 23.
Csere: Orozovics 2, Kiss, Pap 6, Raus, Kaposi 3, Szücs.

A két győzelemig tartó párharc állása: 1-1.

CMB Cargo-UNI Győr – PINKK-Pécsi 424 69-78 (17-18, 15-13, 18-23, 19-24)
Győr, Egyetemi Csarnok, rájátszás, negyeddöntő, 1. mérkőzés.

Az ismert körülményeket követően újfent Győrben mérkőzött a két együttest – újfent a párharc első találkozójaként.

A címvédő az ex-győri Őri Györgyi tripláival hamar előnybe került, a hazaiak 6-13 után kezdték meg a felzárkózást. Ahogyan már sokszor ebben az idényben Radocaj vette hátárat csapatát, majd a negyed végén Ivanovics büntetőivel 17-18-ra jöttek fel.

A folytatásban Vajda kosarával át is vette a vezetést a Győr, de Egnell triplája után állandósult a szoros eredmény. Felváltva estek a kosarak, és a hullámvasút félidei végén 32-31-re vezetett Völgyi Péter csapata.

A térfélcsere után sem változott sokáig jelentősen a játék képe: a Győr a 27. percben Laklóth triplájával 48-46-ra vezettek, ám ekkor ritmust váltott a PINKK. Halvarsson vezetésével egy 8-0-ás szakaszt produkáltak, igaz a különbség így sem volt tetemesnek mondható.

Olyannyira, hogy a záró szakaszt Laklóth öt pontja nyitotta, amellyel már ismét előnyben voltak (55-54). Ekkor azonban Faulkner triplája nyitott egy újabb jó baranyai szakaszt és bár érkezett egy Vajda tripla győri részről, a félidőhöz közeledve állandósulni látszott a PINKK-vezetés. A záró percbe 62-67-tel érkeztek a felek és hiába próbálkoztak a hazaiak, alig tudtak mezőnyből már ekkor a gyűrűbe találni, míg a túloldalon Faulknerék biztos kézzel értékesítették a büntetőiket. A PINKK-Pécsi 424 ezzel elvette a Győr pályaelőnyét az újrajátszott mérkőzésen… folytatás Komlón.

Győr: RADOCAJ 19/3, Koch, Ivanovics 11/6, LAKLÓTH 14/6, VAJDA 16/3.
Csere: Vincze 2, Czirják 7, Török Á., Horváth K.

PINKK: FAULKNER 22/3, Sarok 4, EGNELL 7/3, ŐRI 16/12, Stewart 9.
Csere: HALVARSSON 18, Ruják, Sánta 2.

A két győzelemig tartó párharc állása: 1-0 a PINKK-nek.

MKB-Euroleasing Vasas – MTK-Budapest 67-57 (19-22, 8-10, 22-12, 18-13)
Budapest, Pasarét, 9. helyért.

Megszerezte szezonbeli első győzelmét a Vasas, miután a 9., bennmaradást érő helyért zajló párharc második mérkőzésén remek második félidei játékával legyőzte az MTK-t.

Az első két negyedben még szinte folyamatosan az MTK vezetett, és sikerült kikapcsolniuk a játékból a hazaiak két legjobbját, Aho Ninát és Határ Bernadettet is.

A folytatásban egészen a 27. percig vezettek a vendégek, ekkor azonban Adamecz és Bajnóczi kosaraival fordított a Vasas. A záró negyedben fokozatosan léptek el Krivacsevics Dragoljub tanítványai, Bajnóczi újabb triplája pedig végleg eldöntötte a meccset. A döntés így a csütörtöki, harmadik mérkőzésre maradt.

Vasas: Aho 5, CYMMER 12, BAJNÓCZI 19/15, Bagi 4, Határ 8.
Csere: ADAMECZ 14/3, Bach, Farkas 5.

MTK: Medgyessy 10/6, Böröndy 5/3, Orsó 4, TURÓCZI 19/3, Kajdacsi 4.
Csere: Baksa 4, Vukov 2, Orbán 5, Szabó V. 2.