Női középszakasz: A Cegléd első győzelme

Megszerezte első győzelmét magyar együttes ellen az idény során a Cegléd, miután 66-60-ra legyőzte az MTK-t, míg Diósgyőr pontszegény találkozón 58-52-re múlta felül a Győrt. A Sopron a pénteki győzelem után vasárnap is győztesen hagyta el a pályát, a Vasast a papírformának megfelelően 70-45-re verte.

Szombaton és vasárnap három mérkőzéssel folytatódott a női NBI Középszakaszának 4. fordulója. Amint arról pénteken beszámoltunk a nyitómérkőzésen a PEAC simán győzött a Szekszárd ellen, míg az 5. fordulóból előrehozott összecsapáson a Sopron verte fölényesen a ZTE-t.

Ceglédi EKK – MTK-Budapest 66-60 (18-17, 16-12, 16-16, 16-15)

Első győzelmére készült magyar ellenfél ellen a Cegléd, míg az MTK kerete a szerb Jefimija Karakaseviccsel bővült. A center az idény eddigi részében Svédországban játszott.

Kiegyenlített első negyedet hozott a mérkőzés, a hazaiak Vilipics vezetésével minimális előnyben játszottak. A folytatásban az MTK átvette a vezetést, ezúttal is Szvitlica vitte hátán övéit, ám a magasember sérülését követően megfordult a játék képe. A hazaiak egy 16-0-s szakasszal nagyon hamar 12 pontos előnyre tettek szert, végül a félidőben 34-29-re a Cegléd járt előrébb.

A nagyszünetet követően folytatódott a fordulatos játék, néhány ponttal ugyan Hadzsovicsék jártak előrébb, de kilenc pontnál nagyobb előnybe nem tudtak kerülni. Az MTK a friss igazolás Karakasevics révén igyekezett zárkózni, de nem sikerült fordítaniuk. A záró szakaszra sem változott a képlet, ennek megfelelően az előnyével jól gazdálkodó CEKK megszerezte első sikerét.

CEKK: Hadzsovics 18, Orbán 7, Gorjanácz 10/3, Jerkovics 6, Vilipics 20. Csere: Kobolák 4, Filipowicz D., Szabó D., Serbán 1, Sándor.

MTK: Medgyessy 13, Baksa, Vukov, Szvitlica 12/3, Bagi 7. Csere: Orsó 2, Szabó V. 4, Karakasevics 12, Reiner 8, Cymmer 2.

Aluinvent-DVTK – Hat Agro-UNI Győr 58-52 (11-12, 18-4, 15-20, 14-16)

Kiegyenlített játékkal kezdődött a találkozó és a negyed további perceiben sem szakadtak el a felek egymástól. Hét perc játék után mindössze egy ponttal dobott többet a vendég Győr. Ennyi egység is maradt közte tíz perc játék után (11-12).

A következő játékrész is kemény, izgalmas játékot hozott, hiszen a hazai DVTK átvette a vezetést. Raven jeleskedett leginkább a piros fehéreknél és vezetésével hat pontos előnyre tett szert csapata. Az előny nőtt még pedig 13 pontosra ezzel a Diósgyőr mehetett nyugodtabban szünetre (29-16).

A kellemetlenül zárult második etap után még is a vendég együttes jött ki frissebben, ezzel hat pontra megközelítve ellenfelét. Pár percig tartott csak a fellángolás ugyan is idejében ébredtek Czankék (44-36).

Az utolsó játékrész közepén ismét rákapcsolt a zöld fehér gárda. Leginkább Tinkle és az egész meccsen jól játszó Laklóth vezérletével. Egészen négy pontos hátrányig meneteltek de Tobin büntetője a legjobbkor érkezett, amivel öt pontos diósgyőri előny maradt az utolsó másodpercekre sőt Raven is lemásolta kolléganője produkcióját így minden győri sansz elment, amit a győzelemért lehetett volna tenni (58-52).

DVTK: Bukovszki, Dubei, Raven 10/3, Jansone 6, Tobin 9. Csere: Czank 9/6, Sverrisdottir 13/6, Horváth B. 11/9.

Győr: Koch 3/3, Gambiraza 4, Laklóth 14/6, Tinkle 20/12, Diamant 6. Csere: Lengyel, Semsei 3/3, Mansaré 2.

Uniqa-Euroleasing Sopron – MKB-Euroleasing Vasas 70-45 (24-13, 16-6, 14-11, 16-15)

Az erőletett menetben lévő Sopron öt nap alatt harmadik meccsére készülhetett, ezúttal a Vasas ellen. A várakozásnak megfelelően a hazaiak már a feldobástól fogva kézben tartották a mérkőzést, a 8. percben Faris triplájával 22-7-re vezettek. A Vasas a második negyed derekáig tartotta ezt a távolságot, ám a nagyszünet előtt Tetemondova távolijával átlépte a húszat a különbség (40-19).

A második félidő fővárosi pontokkal indult, az ismét dupla-dupláig jutó Barnai kosarával 17 pont volt a különbség. Ezt követően viszont fokozatosan növelte előnyét a Sopron: Faris triplát dobott, Hawkins ismét ponterős volt, a legnagyobb különbség pedig Krnjics büntetőivel alakult ki a találkozón (54-25). A záró szakasz nagy részében már mindkét oldalon fiatal játékoson voltak a pályán, a Sopron végül pont annyit adott ki magából a mai napon, amennyi kellett, végül 25 ponttal győzött.

Sopron: Fegyverneky 2, Böröndy V. 2, Faris 16/6, Hawkins 20, Sztankovics 2. Csere: Krnjics 2, Simon Zs. 7/3, Licskai 10, Tetemondová 3/3, Zsovár, Kuttor 2, Wéninger 4.

Vasas: Aho 3/3, Süle 6, Fejes F. 4, Szabó F. 6, Barnai 10. Csere: Bajnóczi, Farkas F. 2, Szalay V. 8, Müller 6, Rakolczai, Gundel-Takács.