Két vereséggel kezdtek a mieink az ORV-n

A lányok 3, a fiúk pedig 4 ponttal maradtak alul Csehország ellen - előbbiek szoros végjátékot csináltak, utóbbiak a negyedik negyed elején még 10 pont előnyben voltak.

Az MKOSZ beszámolója az ORV első lány mérkőzéséről:

Ma délben megkezdődött az idei Olimpiai Reménységek Versenye a szlovákiai Léván. Az első mérkőzést rögtön U16-os lány válogatottunk játszotta a csehek korosztályos csapatával szemben.

Holcz Rebeka duplájával kezdődött a találkozó, és az első percek kiegyenlített játéka után a mieink ragadták magukhoz a kezdeményezést - mindenki hozzátette a magáét ebben a periódusban, Kastl Dóra büntetőjével 16-12-re vezettünk a 6. perc végén. A csehek egy 12-2-es szűk két perccel reagáltak (18-24), majd két ponttal vezettek 10 perc játék után (26-28). Holcz kosaraival a második felvonás elején még vezettünk egy pár pillanatig (29-28), de Csehország visszavette a mérkőzés irányítását, amelyet nem is igazán engedett már ki a kezéből. Egy ideig fej-fej mellett haladtak a felek, majd a 17. perctől kezdve kezdett kinyílni az olló, 9 pontra nőtt lemaradásunk a félidő végéig (40-49).

A fordulás után elég komoly hullámzás vette kezdetét - előbb feljöttünk egy kicsit a csehekre, akik a 24. perc közepén már 10 ponttal vezettek (45-55), ezt követően viszont egy 10-0-val kiegyenlítettünk a 27. perc közepére (55-55). Kadlecová révén újított Csehország, amely megint meglépett 9 egységgel (57-66), Ferenczi Kata és Kastl Dóra kosaraival azonban faragtunk a különbségen a harmadik negyed végéig (61-66). A záró 10 percben kevés pont esett, és amikor a mieink főleg Pfeiffer Virág dupláival közelebb kerültek ellenfelükhöz, a csehek mindig válaszoltak 1-2 jól időzített kosárral. A végén így is voltak lehetőségeink az egyenlítésre, de nem sikerült: 80-77-re győzött Csehország.

Mészárosné Kovács Andrea: "Pozitív oldala a mérkőzésnek, hogy minden egymást követő negyedben egyre kevesebb pontot kaptunk. Negatív azonban, hogy a mérkőzés végére 80 pontot. Első sorban ezen kell változtatnunk."

Olimpiai Reménységek Versenye, 1. nap
U16-os lányok

Magyarország - Csehország 77-80 (26-28, 14-21, 21-17, 16-14)

Magyarország: Pfeiffer 17/3, Markusz 5, Gyöngyösi -, Strausz 6, Holcz 14. Csere: Laczkó 8, Darázsi -, Toman 13, Ferenczi 6, Kastl 6, Antal 2, Baa -.

A csehek legjobb dobói: Zvacingerová 12/3, Kadlecová 12, Safránková 11/3.

A meccs teljes statisztikája ezen a linken elérhető!

A meccsről készült képeket itt találjátok!

Az MKOSZ hivatalos holnapja írt a fiúk első találkozójáról is:

U16-os fiú válogatottunk is elkezdte az idei Olimpiai Reménységek Versenyét Léván, az ellenfél a lányokhoz hasonlóan Csehország csapata volt.

4-0-lal kezdtek a szlovákok, de Csuti Kornél és Csendes Péter vezetésével egy 9-0-s sorozattal válaszoltunk. A hullámzó, de összességében kiegyenlített első negyed végjátéka előtt megint a Dohnal vezette csehek álltak jobb (13-18), de Kertész Dávid öt pontjával, majd Kovács Levente büntetőivel kiegyenlítettünk (20-20). Visszaesett a támadójáték a második felvonásra, főleg a mieink részéről: Hajdu Péter a 14. perc végén szerezte első pontjainkat a felvonás során (23-26), igaz, ugyancsak ő másfél perccel később már vezetéshez juttatta a magyar válogatottat (28-26). Elkaptuk a fonalat ebben a szakaszban, Kertész kosara után Meszlényi Róbert is betalált kintről, így a félidőben három ponttal a mieink álltak jobban (35-32).

A fordulást követően lendületben maradtunk, Kőházi Bence, Csuti, Hajdu és Schmera Gergely kosarai után már 10 pont is volt a fórunk a 23. perc közepén (44-34). A harmadik negyed második felében sok volt a hiba mindkét oldalon támadásban, alig-alig esett kosár (az utolsó bő négy percben összesen egy), és a csehek felzárkóztak némileg, de 6 pont így is megmaradt a különbségből (48-42). A záró felvonás elején Csuti és Kőházi révén, valamint Csendes hármasával 10 pont közelében tartottuk az előnyünket, de a játékrész második felében megint megálltunk elöl. Csehország sem sziporkázott Svoboda elég látványos zsákolását leszámítva, de szépen csendben közelített. Necas triplája után időt kért Berényi Sándor (61-58), de Slowiak két duplájával nagyon hosszú idő után újra ellenfelünknél volt az előny szűk két és fél perccel a vége előtt (61-62). A végén a büntetőpárbajból is jobban jöttek ki a csehek, és 66-62-re győztek.

Berényi Sándor: "Nagyon elégedett vagyok az első 32 percben látottakkal. Agresszívan védekeztünk, hibára kényszerítettük a cseheket. Az utolsó 4-5 percre annak ellenére "elfogytunk" fizikálisan, hogy senki sem játszott 25 percnél többet. Ekkor kimaradtak a könnyű dobásaink is, az ellenfél pedig leindított minket, vagy második esélyből volt eredményes. Sok hibával tarkított, de nagyon magas intenzitású mérkőzés volt. Megérdemelték volna a fiúk a győzelmet. Gratulálok nekik!"