A forduló válogatottja - alapszakasz - 19. forduló

Tegnap véget ért a magyar férfi A csoport alapszakaszának 19. köre - lássuk a forduló válogatottját a szolnoki MVP-vel.

A korábbi forduló válogattak: 1. forduló3. forduló5 forduló6. forduló8. forduló9. forduló7. forduló4. forduló12. forduló10. forduló2. forduló11. forduló13. forduló14. forduló15. forduló16. forduló17. forduló, 18. forduló

Irányító
Eric Washington - OSE Lions (4)

Az OSE nagyon fontos győzelmet aratott, amiből az amerikai hátvéd újfent oroszlánrészt vállalt 26 pontjával (5/6 dupla, 4/8 tripla, 4/4 büntető), 6-6 pattanójával és gólpasszával, 3 szerzett és 5 eladott labdájával, valamint 2 kiharcolt faultjával - 29 perc alatt összeszedett 33 VAL-jával.

Dobóhátvéd
Andre Jones - Szolnoki Olajbányász (5)

A Szolnok Kaposváron szakította meg rossz sorozatát, nem kis mértékben a 28 pontig (2/3 dupla, 8/8 tripla), 6-6 pattanóig és gólpasszig, 1 blokkig, 2 szerzett és 3 eladott labdáig, illetve 3 kiharcolt személyi hibáig, 36 perc alatt 42 VAL-ig jutó Jonesnak köszönhetően. Ez volt a forduló legjobb egyéni teljesítménye, csapata is nyert, így ő lett a forduló MVP-je.

Kiscsatár
Dirk Williams - Zalakerámia ZTE KK (2)

Parádésan játszott a Szolnokon még öltözőbe parancsolt kiscsatár, aki 30 ponttal (4/6 dupla, 6/7 tripla, 4/5 büntető), 6 pattanóval, 4 gólpasszal, 1 blokkal, 1-1 szerzett és eladott labdával, valamint 2 kiharcolt faulttal, 34 perc alatt 39 VAL-lal vezette nagyon magabiztos sikerre a ZTE-t az ASE ellen.

Erőcsatár
Marjan Cakarun - Szolnoki Olajbányász (1)

Mivel az erőcsatárok messze elmaradtak az ötösöktől, így ezúttal két center került be a forduló csapatába. Cakarun Jones mellett az Olajbányász másik vezére volt 24 pontjával (10/13 dupla, 0/1 tripla, 4/5 büntető), 9 pattanójával, 4 gólpasszával, 1 blokkjával, 1-1 szerzett és eladott labdájával, valamint 5 kiharcolt személyi hibájával, 32 perc alatt összerakott 38 VAL-jával.

Center
Travis Taylor - Egis Körmend (2)

A másik bekerülő center a körmendiek középjátékosa, Taylor, aki a Szedeák otthonában volt nyerőember 25 ponttal (12/19 dupla, 1/2 büntető), 13 pattanóval, 1-1 gólpasszal és blokkal, 2 szerzett és 1 eladott labdával, illetve 6 kiharcolt faulttal, 38 perc alatt jegyzett 39 VAL-lal.

Legjobb hatodik ember
Justin Bibbins - Zalakerámia ZTE KK (2)
Szabó Zsolt - Zalakerámia ZTE KK (1)

Bibbins 21 pontot (4/4 dupla, 3/7 tripla, 4/4 büntető), 1 pattanót, 3 gólpassszt, 1 szerzett és 2 eladott labdát, valamint 4 kiharcolt személyi hibát, 30 perc alatt 24 VAL-t ért el a Paks ellen. Szabó Zsolt 17 pontig (3/4 dupla, 3/3 tripla, 2/2 büntető), 4 pattanóig, 2 gólpasszig, 1-1 szerzett és eladott labdáig, illetve 1 kiharcolt faultig, 21 perc alatt 23 VAL-ig jutott ugyanezen a meccsen. Rashun Davis a Kaposvárnál mindkettejüknél jobb volt, de csapata végig az eredmény után rohant, a ZTE pedig többek között Bibbinséknek köszönhetően verte a dobogóaspiráns ASE-t, ezért kerültek be a zalaegerszegiek.